9 серпня 2007, 16:30

Скільки "хворих" українців може бути у день виборів?

Ініціатори закріплення норми у виборчому законодавстві, яка передбачає дозвіл голосування вдома хворим, заклали серйозну пастку для чесних виборів. Цей продукт чергових політичних компромісів може датися серйозно взнаки. Дискусії про доцільність наявності чи не наявності медичних довідок навряд чи зарадять цій ситуації. Бо якщо ті чи інші учасники виборів "організують" для себе бажану кількість хворих виборців, то з такою легкістю вони організують і довідки. Хоча тут принаймні можна спитати з мед установ.

Якщо апологети норми про голосування вдома дбали про виборців, які справді фізично не зможуть прибути на виборчі дільниці 30 вересня, то вони зобов"язані назвати кількість таких осіб, поцікавившись перед тим у Мінохорони здоров"я та інших відповідних інституцій.

І дати, звісно, чітке пояснення, з якими захворюваннями виборці мають право голосувати вдома.

Інакше може виявитися, що 30 вересня на мільйони українців нападе нежить, діарея, депресія, ангіна, простатит та іще (борони тільки Боже!) маса інших болячок, які "завадять" їм зробити волевиявлення поза домівкою і на користь тих, хто зобов"язав їх у цей день сидіти вдома.

Ба більше, спікер ВР 5-го скликання Олександр Мороз пропонує, щоб вдома голосували також і пенсіонери.

"В Україні близько семи мільйонів осіб досягли віку 60-65 років, це великий відсоток громадян", – зауважується в повідомленні прес-служби СПУ. (УП).

А далі ще цікавіше:"Медична довідка, в даному випадку, є порушенням особистих прав громадян, тим паче, що не можна корегувати закони в вигідний для деяких політичних сил спосіб. Голосування на дому стане найпотужнішою моделлю фальсифікацій на цих виборах", – наголошують в партії. (цитата з УП)

За однією логікою соціалістів голосувати вдома може кожен виборець, який сам себе назве хворим, оскільки медична довідка, на їхню думку, порушує особисті права людей.

Водночас соціалісти твердять, що "голосування на дому стане найпотужнішою моделлю фальсифікацій на цих виборах"
Логіка зауважень вражає.

Цікаво, що соціалісти самі голосували за норму, яка, на їхній погляд, може спричинити фальсифікації.

І якби вони хотіли по-справжньому їх уникнути, вони б домагалися принаймні, щоб право голосувати вдома мали лише ті, хто справді не може прийти на дільницю.

А так 7 мільйонів пенсіонерів плюс хворі (хтозна скільки їх може бути?). Який урожай електоральний можна зібрати, не напружуючись! І перетворити вибори у просту формальність.
Найцікавіше, що ані Президент як гарант Конституції, ані ЦВК, ані громадські організації, ані врешті ті партії чи блоки, які упевнені у добрих результатах чесним шляхом досі нічого не зробили, аби цю пастку прибрати.

Чи може у цьому всі потрохи зацікавлені?



Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

У парламенті зафіксовано паранормальні явища

...

Цирк і Рада. Ха-ха-ха.

...

Слава героям...

...

Такий загадковий президент...

Проанонсований гучно виступ президента Ющенка тричі переносився, а коли спіч таки був виголошений з ганку, ніхто нічого не зрозумів. Як завжди...

Скільки "хворих" українців може бути у день виборів?

...

У наступному парламенті нинішній біло-голубий Головатий стане червоним?

...