5 днів, або іспит з Демократії
У вересні, країна матиме усього 5 днів, аби скласти черговий іспит з демократії. Це не перший такий іспит. В нашій з вами заліковій книжці, за 19 років незалежності, стоїть купа різних оцінок. Були у нас з вами і очевидні "завали", коли доводилось перескладати навіть по три рази. Пам'ятаєте, сесію восени 2004 року... Склали, не без сторонньої допомоги та участі, але склали! Здавалося б, що того досить і ми навчені надовго. Але ні, виявляється, в 2010 році, в центрі Європи, знову виникла потреба довести очевидну істину, що демократія – це, насамперед, вільне право обирати і бути обраним.
Закон про місцеві вибори, який залишив за бортом кампанії незалежних кандидатів і молоді партії, та фактично позбавив українців права обирати і бути обраним, в залежності від своїх переконань та симпатій, а не з безвихідності, ще може бути змінений Верховною радою. І на це у них усього 5 днів...
Далі цитата з офіційного релізу "Фронту Змін":
"В останні дні західні партнери України однозначно дали зрозуміти українській владі, що прийнятий 10 липня новий закон "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" серйозно порушує базові демократичні принципи, знищує рівність громадян у праві обирати й бути обраними і демонструє бажання української чинної влади постійно змінювати закон під свої сьогоденні бажання, – зазначив Арсеній Яценюк – Такий підхід неприйнятний у цивілізованому суспільстві. Прикро, що цього не розуміють в Україні".
"З 7 вересня (дня відкриття нової сесії Верховної Ради) до 11 вересня (дня офіційного старту виборчої кампанії) у президента і контрольованої ним парламентської більшості є останній шанс довести українцям і світові, що права людини і Конституція щось для них означають. Якщо вибори відбудуться за чинним законом, вони можуть стати першими за багато років в Україні, які цивілізований світ визнає недемократичними", – наголосив лідер "Фронту Змін".
Це і буде черговий іспит з демократії, який ми, або складемо і залишимо Україну українському громадянинові, або провалимо... і дозволимо владі оцінювати саму себе і ще довго чекатимемо можливості перескласти. А чи буде така можливість?!
P.S. принагідно, нагадую на початку серпня Арсеній Яценюк звернувся до Конституційного Суду України з вимогою визнати неконституційним Закон України від 10 липня 2010 року N2487-VI "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" або окремі його положення. Лідер партії "Фронт Змін" оскаржив такі положення:
- право на формування територіальних виборчих комісій за поданням місцевих осередків лише тих партій, які представлені в парламенті;
- право Центральної виборчої комісії з власної ініціативи скасовувати рішення територіальних виборчих комісій і встановлювати результати відповідних місцевих виборів;
- право виборчих комісій у день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків виборів приймати рішення більшістю голосів від присутніх членів комісії, незалежно від кількості присутніх членів відповідної комісії;
- право висувати кандидатами в депутати до місцевих рад лише тих осередків політичних партій, що були зареєстровані не менш як за рік до дня виборів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.