ЧЕРГОВI вибори до Верховної Ради мають відбутися 27 березня 2011 року – заява Арсенія Яценюка
Чергові вибори до Верховної Ради мають відбутися 27 березня 2011 року, Саме така вимога Поілтради партії про проведення саме ЧЕРГОВИХ а не дострокових виборів міститься в проекті постанови, яка внесена Арсеніем Яценюком та зареєстрована в парламенті 4 жовтня під номером 7197.
В проекті зазначається, що така необхідність обумовлена рішення Конституційного суду від 30 вересня 2010 року, який відновив дію Конституції 1996 року.
Проектом доручається:
• Центральній виборчій комісії до 22 листопада цього року оголосити про початок виборчого процесу та призначення чергових виборів до Верховної Ради України на 27 березня 2011 року;
• Кабінету Міністрів в 10-денний термін з моменту набрання чинності цією постановою внести в парламент проект змін до держбюджету-2010, які передбачатимуть видатки на підготовку до проведення виборів, а також передбачити відповідні видатки в бюджеті-2011.
ЗАЯВА ЛІДЕРА ПАРІТЇ "ФРОНТ ЗМІН"
Своїм рішенням від 30 вересня цього року Конституційний суд скасував зміни, внесені до Конституції 8 грудня 2004 року. Стаття 76 Конституції-2004, яка втратила силу, передбачала 5-річний строк повноважень Верховної Ради. Конституція в редакції 1996 року передбачає 4-річний строк повноважень парламенту.
Відповідно до Конституції-1996 чергові вибори до парламенту відбуваються в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради. Закон "Про вибори народних депутатів України" закріплює, що виборчий процес народних депутатів розпочинається за 120 до дня виборів, а ЦВК оголошує про його початок не пізніше ніж за 125 днів до дня виборів.
Враховуючи те, що останні парламентські вибори відбулися 30 вересня 2007 року, чергові вибори Верховної Ради повинні відбутися 27 березня 2011 року.
Другим пунктом рішення КС закон N2222-IV втратив чинність з дня ухвалення Конституційним Судом цього рішення – тобто 30 вересня 2010 року. Таким чином, народні депутати України не мають права посилатися на будь-які положення цього закону, в тому числі ті, які передбачають п'ятирічний термін їх повноважень.
Якщо вибори не будуть проведені в березні наступного року, всі рішення Ради після цієї дати будуть нелегітимними. Право видавати нормативно-правові акти матимуть лише президент та уряд. А це означатиме запровадження в Україні з 27 березня 2011 року Прямого президентського правління
В цьому разі, Україна втратить право участі в Парламентській асамблеї Ради Європи, яка є одним з двох головних статутних органів Ради Європи.
Вважаю, що 252 народних депутати, які підписалися під конституційним поданням до КС із проханням повернутися до Конституції зразка 1996 року, зобов'язані так само дружно виконати положення цієї Конституції та провести чергові вибори 27 березня 2011 року. Це буде оцінкою як діяльності сьогоднішнього складу парламенту, так і політичних сил, які почергово в ньому створювали різноманітні конституційні та напівконституційні коаліції. Це також буде оцінкою і Партії регіонів, яка представлена у парламенті та має своїм почесним головою президента України.
Конституція не може змінюватися частинами. Якщо повертати у повному обсязі повноваження президента, то так само треба приводити у відповідність до чинної Конституції повноваження всіх інших гілок влади
Єдиний шлях протиставити щось політиці чинної влади – отримати на чергових парламентських виборах 300 голосів демократичних сил та провести справді конституційну реформу. Таким чином буде забезпечений баланс влади, що є ознакою демократичного суспільства. В іншому разі – це буде диктатура. Але і її зупинимо.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.