Не знаю чи звернули ви увагу, але Україна нарешті виборола першість. З чим нас усіх і вітаю...
Не знаю чи звернули ви увагу, але Україна нарешті виборола першість. З чим нас усіх і вітаю...
Не звернули! А дарма! не так часто ми перші. Все частіше якісь там 79 та 57, часто-густо Україна сором'язливо тиснеться між Намібією та Гондурасом.
І ось вам будь-ласка, нарешті, п-е-р-ш-і – ми обійшли країни Східної Європи!
Ми перемогли усіх – за даними Міжнародного валютного фонду, Україна посіла перше місце... за обсягами фінансової допомоги серед країн Східної Європи в період світової фінансово-економічної кризи. Згідно з інформацією МВФ, у період з початку кризи Україна домовилася про залучення 32,5 млрд. доларів із загального обсягу кредитів країнам Східної Європи в розмірі 128,5 млрд. доларів. Зокрема, від МВФ Україна позичила 25,7 млрд. доларів, Світового банку – 3,4 млрд. доларів, ЄС – 1,3 млрд. доларів, інших організацій – 2,1 млрд. доларів.
Знаю, що повторюсь, але воно варте того.Вдумайтесь...Украiна за період світової фінансової кризи напозичала більше за будь-яку країну східної Європи.
Крім того, трохи раніше Україна вже стала другим за величиною боржником МВФ. Борг країни становить близько 40% від ВВП України.
Ось, реальна вартість роботи усіх прем'єрів та президентів минулих років. Країна живе в борг! Нам розповідають про реформи і прориви... Ось де реальний прорив...! Украiна – лідер серед жебраків!
А тепер запитання: хто платитиме за це свято?
Вже через два роки прийде час віддавати саме "тіло" кредиту МВФ, яке тільки за уже взятими кредитами складає по кілька мільярдів доларів щороку.
У цих умовах брати нові багатомільярдні кредити – рідкісне безглуздя і безвідповідальність. Влада добиває підприємницьку ініціативу, виїдає бюджет корупцією, при цьому створюючи всі необхідні умови для майбутнього якщо не дефолту, то тотальної залежності країни.
При цьому не забувають, при дефіциті бюджету в 150 млрд.грн, купувати coбi за бюджетні кошти лiтаки і "кадилаки", меблі, сервiзи та оплачуватии перельоти родичів.
Реформи...!?
Слово "реформа" викликає в абсолютної більшості людей відразу та песимізм, бо роками тривають безкінечні розмови про ці самі "реформи" що супроводжуються неодмінним здирництвом. Усі прем'єри та президенти демонструють хист в вимолюванні кредитів та патологічну нездатність сформувати без лобізму і закладених корупційних "мін" такий елементарний документ, як Податковий кодекс. Це діагноз, коли центральний апарат Уряду в кількадесят тисяч осіб не може написати кількадесят сторінок притомного тексту в інтересах розвитку країни.
Нещодавно мені закинули, що я дедалі більше критикую, а потрібно формулювати фахові, конструктивні пропозиції. Згоден – публічно критикував, критикую і буду критикувати, бо конструктивні пропозиції їм "до лампади". Фахові конструктивні пропозиції починаючи від антикорупції, бюджету та освіти і закінчуючи обороною, податковою реформою та свободою слова за цей рік напрацьовувались та подавались нами у вигляді готових законопроектів. Десятків законопроектів... І що? Жодного! А от критику чують і чим частіше та виразніше вона звучить, тим більше шансів, що почують та протиснуться в щілину між совістю та підлістю.
Подумалось, а може варто перекласти фахові пропозиції на звичайну людську мову, може є складнощі сприйняття? Отже, в адаптованому виглядi конструктив виглядатиме приблизно так:
-припиніть ставитись до бюджету як до власної кишені;
-перейдіть від нескінченного планування та розгляду концепцій стратегій до конкретних кроків, якщо не знаєте яких, спитайте тих хто знає;
-стримайте власні апетити та попрацюйте хоча б рік на країну;
-з хабарництвом боротись просто – припиніть брати, здивуйте українців;
-хочете бути суверенними та незалежними будьте. І в першу чергу, будьте готові поступитися власними бізнес інтересами;
-пам'ятайте хто і для чого вас обирав, якщо забули вийдіть на вулицю і запитайте – згалаете миттево;
-... залишаю список конструктивних пропозицій відкритим, маєте бажання доповнити – будь-ласка...
А до українців лише одне прохання – не продавайте свій голос, бо той хто його купує вважає його і вас своєю власністю, а кріпацтво скасували ще в позаминулому столітті!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.