22 жовтня 2010, 20:35

Не знаю чи звернули ви увагу, але Україна нарешті виборола першість. З чим нас усіх і вітаю...

Не знаю чи звернули ви увагу, але Україна нарешті виборола першість. З чим нас усіх і вітаю...

Не звернули! А дарма! не так часто ми перші. Все частіше якісь там 79 та 57, часто-густо Україна сором'язливо тиснеться між Намібією та Гондурасом.

І ось вам будь-ласка, нарешті, п-е-р-ш-і – ми обійшли країни Східної Європи!

Ми перемогли усіх – за даними Міжнародного валютного фонду, Україна посіла перше місце... за обсягами фінансової допомоги серед країн Східної Європи в період світової фінансово-економічної кризи. Згідно з інформацією МВФ, у період з початку кризи Україна домовилася про залучення 32,5 млрд. доларів із загального обсягу кредитів країнам Східної Європи в розмірі 128,5 млрд. доларів. Зокрема, від МВФ Україна позичила 25,7 млрд. доларів, Світового банку – 3,4 млрд. доларів, ЄС – 1,3 млрд. доларів, інших організацій – 2,1 млрд. доларів.

Знаю, що повторюсь, але воно варте того.Вдумайтесь...Украiна за період світової фінансової кризи напозичала більше за будь-яку країну східної Європи.



Крім того, трохи раніше Україна вже стала другим за величиною боржником МВФ. Борг країни становить близько 40% від ВВП України.

Ось, реальна вартість роботи усіх прем'єрів та президентів минулих років. Країна живе в борг! Нам розповідають про реформи і прориви... Ось де реальний прорив...! Украiна – лідер серед жебраків!

А тепер запитання: хто платитиме за це свято?

Вже через два роки прийде час віддавати саме "тіло" кредиту МВФ, яке тільки за уже взятими кредитами складає по кілька мільярдів доларів щороку.

У цих умовах брати нові багатомільярдні кредити – рідкісне безглуздя і безвідповідальність. Влада добиває підприємницьку ініціативу, виїдає бюджет корупцією, при цьому створюючи всі необхідні умови для майбутнього якщо не дефолту, то тотальної залежності країни.

При цьому не забувають, при дефіциті бюджету в 150 млрд.грн, купувати coбi за бюджетні кошти лiтаки і "кадилаки", меблі, сервiзи та оплачуватии перельоти родичів.

Реформи...!?

Слово "реформа" викликає в абсолютної більшості людей відразу та песимізм, бо роками тривають безкінечні розмови про ці самі "реформи" що супроводжуються неодмінним здирництвом. Усі прем'єри та президенти демонструють хист в вимолюванні кредитів та патологічну нездатність сформувати без лобізму і закладених корупційних "мін" такий елементарний документ, як Податковий кодекс. Це діагноз, коли центральний апарат Уряду в кількадесят тисяч осіб не може написати кількадесят сторінок притомного тексту в інтересах розвитку країни.

Нещодавно мені закинули, що я дедалі більше критикую, а потрібно формулювати фахові, конструктивні пропозиції. Згоден – публічно критикував, критикую і буду критикувати, бо конструктивні пропозиції їм "до лампади". Фахові конструктивні пропозиції починаючи від антикорупції, бюджету та освіти і закінчуючи обороною, податковою реформою та свободою слова за цей рік напрацьовувались та подавались нами у вигляді готових законопроектів. Десятків законопроектів... І що? Жодного! А от критику чують і чим частіше та виразніше вона звучить, тим більше шансів, що почують та протиснуться в щілину між совістю та підлістю.

Подумалось, а може варто перекласти фахові пропозиції на звичайну людську мову, може є складнощі сприйняття? Отже, в адаптованому виглядi конструктив виглядатиме приблизно так:

-припиніть ставитись до бюджету як до власної кишені;

-перейдіть від нескінченного планування та розгляду концепцій стратегій до конкретних кроків, якщо не знаєте яких, спитайте тих хто знає;

-стримайте власні апетити та попрацюйте хоча б рік на країну;

-з хабарництвом боротись просто – припиніть брати, здивуйте українців;

-хочете бути суверенними та незалежними будьте. І в першу чергу, будьте готові поступитися власними бізнес інтересами;

-пам'ятайте хто і для чого вас обирав, якщо забули вийдіть на вулицю і запитайте – згалаете миттево;

-... залишаю список конструктивних пропозицій відкритим, маєте бажання доповнити – будь-ласка...

А до українців лише одне прохання – не продавайте свій голос, бо той хто його купує вважає його і вас своєю власністю, а кріпацтво скасували ще в позаминулому столітті!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...