Як Партія Регіонів стала ''першою'', або понеділок починається в суботу
Сьогодні 1 листопада 2010 року!
Місцеві вибори відбулись!
На виборах перемогла Партія Регіонів!
Ні... Навіть не так! Сьогодні 2 або 3 листопада 2010 року, бо Партія Регіонів не тільки перемогла, але вже відсвяткувала перемогу у виборчій кампанії та повернулась до робочих буднів.
Я не помилився і цілком усвідомлюю значення своїх слів та дій. Просто я намагаюсь знайти притомне пояснення тому, як за три дні до голосування, Партії Регіонів вдалося першій дізнатися результати виборів. "Партія Регіонів, як мінімум удвічі випереджає БЮТ по всій території України. Кваліфікаційний бар'єр проходять ще кілька політсил, але вони дуже поступаються ПР", – сказав керівник адміністрації президента Сергій Льовочкін в інтерв'ю газеті "Сегодня".
З такою ж легкістю Сергій Володимирович повідомив і результати майбутніх виборів президента. "Віктор Янукович переможе у 2015 році, оскільки він обрав єдино правильний курс – проведення реформ, модернізація держави, підвищення конкурентоздатності, розвиток України".
Так само чітко і недвозначно прозвучала установка стосовно оцінки виборчого процесу: "... вибори мають пройти демократично, щоб у день голосування не було порушень, цьому приділяється зараз найбільша увага".
Залишимо осторонь те, що прогноз результатів робить людина, чия посада вважається вершиною так званого "адмінресурсу" і його слова стосовно соцопитувань звучать для губернаторів не як соцiологiя,, а як остання рознарядка перед виборами.
Отже, за версією Партії Регіонів вибори вже відбулись!
Тому ми можемо зробити спробу прослідкувати "тріумфальний" шлях "переможців".
Ставати "першими", регіонали почали ще за місяць до виборів – за даними громадської організації "Опора", у 21 області Партія Регіонів розташована у виборчих списках під номером один. Це щоб виборці не дай Боже не переплутали і довго не вчитувався в бюлетень, а одразу, з дверей виборчої дільниці, побачили і, головне, зрозуміли хто "старший", тобто "перший". Підійшов, подивився на самий верх списку, розчулився і проголосував "правильно". Після чого ви вільні – вибір зроблено!
А тепер кілька подробиць про те, як саме регіонали ставали "першими".
29 вересня у Львові о 6.00 в міській територіальній виборчій комісії міліція відтіснила представників різних партій, які стояли у живій черзі. Голова секретаріату Львівської міськради Любомир Зубач пройшов туди з якимись людьми і зачинився. А о 10.00, коли двері відчинили, присутнім урочисто оголосили, що чергу вже сформовано і першою в ній опинилася Партія регіонів. Вона і буде у виборчих списках стояти першою, тому що за законом черговість партій визначається тепер не жеребкуванням, а порядком, в якому вони зареєстровані.
У Червонограді та Дрогобичі Львівської області міліціонери також грудьми стали на захист влади від виборців. Вони також проводили крізь чергу представників Партії регіонів, які потім вже традиційно виявилися у виборчих списках першими. У тому ж Львові, але вже в обласній виборчій комісії, вже сформованій живій черзі повідомили, що комісія приймає в іншій кімнаті, а не в тій, про яку було оголошено раніше. Ясна річ, що в іншій кімнаті першими виявилися регіонали. Загалом їм вдалося зареєструватися першими в 13 із 20 районів на Львівщині.
В іншій західноукраїнській області – Тернопільській – міська організація "Фронту Змін" подала на реєстрацію документи другою, але в списках виявивилася шостою. Представники Партії регіонів стояли в черзі за нами, але опинилися в бюлетені першими, повідомляють у центральний штаб із Тернополя.
На Херсонщині міська виборча комісія забезпечила Партії Регіонів перше місце не без креативу: після того, як регіонали не встигли здати списки першими, а отримали лише восьмий номер, комісія скасувала реєстрацію, що вже відбулася. І почала її спочатку!!! Після цього Партія регіонів виявилася, як і обіцяли в Адміністрації президента, першою.
У Нових Санжарах на Полтавщині депутатів від Української народної партії, які прибули першими на реєстрацію, всю ніч протримали під дверима комісії. Але всі їхні зусилля були марними – через чорний вхід до будівлі вахтери пропустили регіоналів. А представникам УНП повідомили, що члени Партії Регіонів усю ніч провели в кабінеті комісії, в якому, взагалі-то, сторонні – а тим більше, учасники виборів – у неробочий час перебувати не мають...
Партія Регіонів хоче, щоб її боялися.
Але її, чесно кажучи, деколи шкода. У тих районах, де представникам ПР не вдалося зареєструватися першими, вони благали членів інших партій поступитися їм чергою "тому що в них сім'ї і їм треба годувати дітей", а "старший" сказав треба бути "першими".
Це відбувалося на заході й у центрі України, де регіонали не мають більшості. У "своїх" же областях вони не церемоняться: організовують побиття кандидатів, підпалюють офіси. Загалом, кожен виконує накази з центру, як уміє.
У Криму на підприємстві члена партії "Фронт Змін" Юрія Колесникова, який балотується у Верховну Раду Криму, невідомі влаштували підпал. Правоохоронці, які прибули на місце події слідом за пожежниками, прийшли до висновку, що зроблено це було навмисне.
У Донецькій області, в місті Дебальцеве, невідомі жорстоко побили кандидата в депутати міської ради від "Фронту Змін" Миколу Рощенка. Його по-звірячому били дерев'яними ніжками від стільців. Кілька людей напали на нього о 7 годині ранку 27 жовтня, коли він виходив зі своєї квартири назустріч викликаному їм таксі.
У тих районах, де представникам ПР не вдалося зареєструватися першими, вони благали членів інших партій поступитися їм чергою "тому що в них сім'ї і їм треба годувати дітей", а "старший" сказав треба бути "першими".
Побиття, підпали, погрози, розтрощенні офіси, "ліві" бюлетені...
На перший погляд – це лише епізоди... Але їх настільки багато і вони настільки красномовні та фактурні, що складається така собі "картина маслом", в колекції політичного живопису чергового керівника чергової президентської адміністрації. Картина цих виборів може виявитися "перлиною".
Увесь цей час представники Партії регіонів безупинну запевняють світ, що вони проведуть відкриті та чесні місцеві вибори. Тільки от за версією "регіоналів" відкриті та чесні вибори – це вибори на яких вони "перші". А як вони стають "першими" сподіваюсь ви побачили!
Після президентських перегонів минуло менше року...
А що ж буде на виборах у Раду і наступних виборах президента?
На них дійсно безальтернативно може перемогти Партія Регіонів та Віктор Янукович, адже серйозних суперників у них,якщо так піде далі, може не залишитись. Принаймні, серед живих.
Схоже, що багато хто з тих, хто проголосував на виборах президента 2009 року за Партію регіонів, тільки тепер починають розуміти, за що саме вони проголосували.
31 жовтня – місцеві вибори. За два дні ми вкотре обиратимемо... І, як завжди це буває з українцями, обиратимемо не кандидатів і партії, а обиратимемо між минулим та майбутнім, яке змінити на краще з кожним неправильним вибором стає все важче і важче.
Тож подумайте і оберіть не їхнє майбутнє, а своє.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.