18 лютого 2011, 18:11

Нещасний випадок або ''послідовне виконання своїх обіцянок''

Нарешті, хтось пояснив, що відбувається з країною та чим, насправді, займається влада. Цей Хтось – це Центр соціальних досліджень "Софія". Після оприлюднення результатів проведених ним соціологічних досліджень усе стало на свої місяця.

Виявляється оте неподобство, яким займаються "міцні господарники і професіонали"" протягом останнього ріку називається – "послідовне виконання своїх обіцянок". Ба більше, на переконання центру "Софія", саме так вважають ледве не половина українців.

Ця новина змусила мене уважніше переглянути стрічку новин і визирнути у вікно, аби переконатися чи не відбулись раптові метаморфози, яких я часом не помітив.

Ні, усе і усі на місцях: батьки школярів на голодуванні, підприємці на пікетах, усе більше людей шукають роботу, країна за рік опустилась на 5 позицій та вмостилась між Ботсваною та Намібією, Ми, знову, позичили 15 млрд.грн., з прилавків поступово зникають продукти, а ті що залишається коштують в половину дорожче...

Дива! Ще тиждень тому за даними Центру Разумкова понад 60 % українців вважали, що Україна розвивається у неправильному напрямку, а понад 50 % не підтримували дії влади.



На прохання оцінити діяльність уряду за 5 бальною шкалою, де 1 – це дуже погано, а 5 – добре, українці виставили уряду Азарова тверду 2!

Дарма, що 40 % українців вважають, що ситуація в країні погіршилась, центр "Софія" рапортує – українці бачать, що Президент "покращує життя вже сьогодні", бо саме так звучала, головна, передвиборча обіцянка.

Скажу чесно, спочатку я обурився. Обурився і почав шукати пояснення. І ось в цей момент, несподівано для себе, я пригадав народного депутата Василя Грицака з його позовом до нелінивих журналістів з вимогою залишити його в спокої. (формулювання позовних вимог можливо й не точне, але враження, цілком,таке).

Так от, заява оприлюднена центром "Софія" – це яскраве підтвердження того, як можна зловживати тим самим законом моделювання концептуального інформаційного простору, аби, недай Боже, не сплутати з чимось іншим далі використовуватиму скоречення – закон Грицака. До речі, так дотепно і влучно Василь Грицак назвав сюжет про корупцію в консорціумі ЕДАПС, який судячи з заяв того ж Грицака немає до нього жодного відношення, але, який настільки вперто з ним пов'язуть, що люди починають плутати назву концерну з прізвищем цього депутата, і навпаки.

Але ми відволіклись. Подякуємо Василю Грицаку за винахід закону та щиро побажаємо успіху журналістам.

У свої роздумах на тему закону Грицака або, простіше кажучи, чому соціологічна служба видає бажане за дійсне я пригадав багато цікавого і не дуже.

Пунктиром... Президентські вибори – 2004... деякі соціологічні опитування впевнено оголошують про перемогу Віктора Януковича... 2005... Президент Ющенко... 2008-2009... Національний інститут стратегічних досліджень вперто доводить українцям та відверто дурить Президента Ющенка, що його рейтинг такий, що другий термін для нього – питання вирішене... 2010... Президент Янукович... Інститут стратегічних досліджень очолює Андрій Єрмолаєв – керівник центру "Софія"... і знову соціологія "підтверджує", що українці бачать "послідовне виконання владою свої обіцянок"...

Історія повторюється!

Однак, може бути і інше пояснення. Просте і до болю правдиве.

Центр "Софія" запевняє нас, що президент Янукович виконує свої передвиборчі обіцянки і це, як не дивно, може бути правдою. Там же не уточнюється, які саме передвиборчі обіцянки і перед ким!??? Допускаю, що наближена до керівника інституту стратегічних досліджень, соціологічна служба знає багато такого про що більшість українців лише здогадується.

А взагалі то, для мене, як для громадянина і політика, очевидно, що такі соціологічні дифирамби з тієї ж серії, що і "нещасний випадок", який стався з народним депутатом Кравчуком. Вираз обличчя і, навіть, у що був одягний цей "нещасний випадок", котрий ледь не пробив в голові народного депутата дірку, бачив увесь світ, але не ті хто мав би це бачити за законом та в силу "послідовного виконання передвиборчих обіцянок".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...