29 березня 2011, 17:42

Влада переплутала континенти, а ВВП України – з власним

Як заявив в Сінгапурі Президент Віктор Янукович, показники зростання валового внутрішнього продукту в Україні за підсумками 2011 року, можуть бути одними з кращих на континент. При цьому, Віктор Янукович посилався на те, що ВВП України "зріс у 2010 році на 4,2%, у порівнянні з рекордним, за останні 15 років, падінням у 2009 році, на 14,8%".



Парадоксальність ситуації полягає в тому, що в причинах такого оптимізму президента і криється відповідь на запитання "чому цього ніколи не станеться?".

Те, що ми спостерігаємо зараз, оці 4,2% зростання ВВП, є усього лише крихітним "відскоком", після безпрецедентного падіння. Цей сумнівний здобуток пояснюється глибиною падіння та не має жодного відношення до ефективності влади. Оскільки ефективність урядової політики виглядає зовсім по-іншому.

Наприклад, у середині цього року економіка США вийде на докризовий рівень, через півтора роки там буде економіка Росії. Україні ж, з показаними "ефективності" та "рекордними" темпами відновлення, треба ще ледь не 3 роки, аби вийти лише на рівень 2008 року!?

Можливо в Сінгапурі, де пролунала заява Президента, все сприймається дещо по-іншому, легко та по-весняному радісно, однак в Україні, люди безпомилково відчувають на собі "рекордне зростання ВВП" кожен день.

Аби зрозуміти, як насправді виглядає континентальна економічна першість і яке "рекордне" місце дісталося Україні, наведу нижче кілька фактів.

Економіка Європейського Союзу у 2010 році зросла на 1,8% (після падіння у 2009 році на 4,1%, а не на 14,8%, як в Україні), це означало, що відбулося зростання ВВП Євросоюзу на 280 мільярдів доларів.

Коли економіка України зросла на 4,2%, це означало, що ВВП зріс на 5 мільярдів доларів.

Коли у 2010 році, велетенська економіка Німеччини зросла на 3,6%, це означало приріст у сотню мільярдів євро.

Коли економіка Польщі зросла в 2010 році на 3,8%, це означало приріст ВВП учетверо більший ніж в Україні (після десятиліть "реформ" в Україні, за участю нинішніх "реформаторів", польська економіка вчетверо більша за українську).

Коли ВВП Туреччини у 2010 році зріс на 7,8% чи візьмемо післявоєнну Грузію, ВВП якої зріс на 6,4%... Тоді українському уряду краще взагалі мовчати і не згадувати про те, що у січні 2011 року, порівняно із січнем 2010 року, промислове виробництво Естонії виросло на 28,8%, Словаччини на 17,1%, Литви на 16,0%.

Тим часом, ВВП на душу населення в ЄС у 2010 році, становило 32 тисячі 900 доларів США (разом із біднішими східноєвропейськими країнами). А в Україні, після одного року президентства і чотирьох років урядування Віктора Януковича, безкінечних років перебування в Уряді представників Партії регіонів, ВВП на душу населення становить усього 3 тисячі доларів.

Перед тим, як вихваляти себе, варто уважно поглянути навколо.

Виникає закономірне питання – може вже досить "рекордів", "приїхали – час злазити"?

Найцікавіше – далі. Разом з "перемогою на континенті" в битві за ВВП, учасники сінгапурського форуму, з неприхованим піднесенням зустріли повідомлення про те, що останнім часом помітно зріс інтерес іноземних інвесторів до України.

Зокрема, Президент зазначив, що 2011 року відбулося зростання іноземних інвестицій на 7%, порівняно із 2009 роком.

За словами Віктора Януковича, загальне зростання іноземних інвестицій із 2010 року, склало 12,6%, більшість яких припадає на другу половину 2010 року. За словами глави української держави, це свідчить про повернення довіри іноземних партнерів до України.

І знову факти про те, як виглядає реальний стан справ і що насправді, думають про Україну іноземні партнери.

Рейтингове агентство Moody's вказує на вiдсутнiсть передбачуваностi полiтики, це заводить у глухий кут структурнi реформи й ускладнює узгодженiсть монетарної та валютно-обмiнної полiтики. А тепер поставте себе на місце інвестора і спробуйте уявити, яку довіру ви відчуватимете до країни, в якій реформи зайшли у глухий кут, а економічна політика є непередбачуваною. Мені чомусь здається, що ознайомившись з такою об'єктивною оцінкою агентства, перше що зробить інвестор, це знайде на карті Україну і жирно обведе її червоним маркером, аби не дай Боже, не забути проінвестувати.

Впевненості інвестору додадуть і щотижневі заяви на найвищих дипломатичних рівнях про корупцію, продажні суди, хабарництво, зарегульованість і кумівство.

За 2010 рік іноземні інвестиції збільшилися на 4,7 мільярда доларів. У кризовий 2009 рік, обсяги прямих іноземних інвестицій до України становили 4,3 мільярда доларів. Чи це такий вже драматичний приріст?

Не почули в Сінгапурі і про те, що "зростання інвестицій" досягнуто, насамперед, за рахунок переганяння "туди-сюди" коштів українських олігархів з кіпрського офшору та збільшення капіталів російських державних банків в Україні, задля купівлі українських стратегічних галузей.

І вже зовсім передбачувано промовчали про те, що станом на сьогоднішній день, обсяг прямих іноземних інвестицій на душу населення в Україні, становить аж 977 доларів, що є найнижчим показником в Європі, після Молдови.

Єдине, про що нинішній владі справді впевнено можна звітувати, то це про збільшення за один рік кількості мільярдерів за списком "Форбс" на 60%, а їхніх капіталів – на 263%, при збільшенні ВВП України на 4,2%.

Хоча, може я помиляюсь і все правильно, просто на увазі мали не ті континенти та не той ВВП.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...