Справжнє економічне "диво" – як при теперішньому уряді ще хтось щось виробляє?
Економічне "диво" – Україна наздогнала Німеччину! У річному вимірі зростання ВВП України в І кварталі становило 5,2%. Рівно на таку величну зріс у річному вимірі ВВП Німеччини в І кварталі.
Єдина відмінність полягає в тому, що ВВП Німеччини, із майже 3 трильйонами доларів, у двадцять разів більше за ВВП України. Звідси і співвідношення реальної суми, на яке відбувається зростання.
А крім того, у зростання ВВП Німеччини зовсім інша база порівняння, ніж в Україні. Ми зростаємо за катастрофічного економічного спаду 2009 року – у 15%.
Тому ніхто не дивується зростанню ВВП країн, що розвиваються у 2010 році – на 7%. Але всі дивуються зростанню ВВП Німеччини – на 5,2%.
Тим часом, уряду України пишатися особливо нічим. Темпи зростання промислового виробництва уповільнюються вже другий місяць поспіль. Показник квітня склав лише 4,9% до відповідного періоду минулого року. І скоріш за все, добрих новин до осені годі чекати. Основні причини уповільнення зростання: послаблення зовнішнього попиту, брак інвестицій, корупція. Переможні урядові заяви на тему економічних здобутків виявились пустою балаканиною – економіка продемонструвала цілковиту незахищеність та повну залежність від зовнішньої кон'юнктури, як частині експорту, так і стосовно імпорту, навіть сільськогосподарської продукції (китайська гречка, польське борошно, єгипетська картопля...)
Економіку гальмує монополізація цілих галузей та вкрай незначний рівень зовнішніх інвестицій в умовах стрімкого зростання дефіциту зовнішньої торгівлі та певного зниження цін на метали. Чистий притік прямих іноземних інвестицій становив у першому кварталі 0,8 мільярдів доларів (зниження на 20% у порівнянні з І кварталом минулого року), причому в лютому-березні приплив інвестицій продовжував скорочуватися.
Від'ємне сальдо торгівлі товарами в першому кварталі досягнуло 3 мільярдів 133,8 мільйонів доларів, за рік збільшившись у 2,2 рази. За підсумками року цей показник може сягнути цілком астрономічної цифри. А тим часом державний і гарантований державою борг зріс ще на 3,6% за перший квартал.
На тлі повідомлень про те, що за квітень в Україні збільшено, за рахунок емісії, грошову і монетарну маси на 2,8% і 2,7% відповідно, не важко передбачити, що без чергових зовнішніх кредитів, найближчим часом українці цілком можуть опинитися в ролі білорусів. Залишається лише сподіватись, що в українському варіанті девальвація національної валюти буде не такою катастрофічною та руйнівною.
Тим часом Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує вихід України на докризовий рівень зростання валового внутрішнього продукту до 2014 року, оскільки швидкого відновлення української економіки очікувати не доводиться, "але і це багато в чому залежить від того, чи з'являться нові інвестиції в країні". Як відомо, Німеччина вже вийшла на докризовий рівень розвитку. А в Китаї, Індії та Польщі кризи, можна сказати, узагалі не було.
Враховуючи рівень корупції в Україні, розраховувати можна лише на "інвестиції" з Кіпру, для безальтернативного викупу, а точніше, розподілу залишків національних багатств.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.