24 травня 2011, 17:58

''Браво, пане Президент!''???

Майже три тижні тривала інтрига... Підпише чи не підпише, встоїть чи не встоїть, дасть їм Бог розуму не наробити фатальних помилок чи забере останній... І ось розв'язка – Президент Віктор Янукович підписав закон щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги.

Пригадую, як, напередодні Великодня, Ганна Герман, коментуючи позицію Банкової з приводу вивішування червоних прапорів по всій країні, відповіла: "Президент знає як вчинити так, щоб Україна сказала: "Браво, пане президент!"

Сьогодні ми є свідками того, як вчинив Президент і думаю, саме час сказати, але зовсім інше. Сьогодні, Україна каже "Ганьба Вам пане Президенте та всій українській владі!"

В цій ганебній виставі свою роль відіграли усі гілки влади: парламентська більшість, яка ухвалила закон; уряд, зокрема Мін'юст, який в черговий раз наплював на Конституцію, видавши позитивний правовий висновок; Президент, який підписав закон, що дозволяє використовувати у незалежній суверенній Україні червоний радянський прапор.

Логіка зрозуміла. Коли влада не здатна забезпечити народ хлібом, вона провокує видовища. І чим жорсткіші (й, можливо, кривавіші) будуть ці видовища, тим більша ймовірність того, що народ на якийсь час забуде про хліб.

Показово, що рішення про червоні прапори було ухвалено у Страсний тиждень тими людьми, які не вмовкаючи говорять про єднання країни. "Блаженні миротворці"... А провокатори?



Невже вони не можуть збагнути двох очевидних речей:

По-перше, більшість населення країни є нащадками тих, хто воював під червоним прапором.

По-друге, більшість населення країни є нащадками тих, хто потерпів від злочинів, вчинених під червоним прапором.

Ментальна різниця між нашими громадянами полягає тільки в кількості того, хто і що спромігся запам'ятати, в той час, коли частину правди пам'ятати було заборонено.

Наче зомбована, Верховна Рада чомусь заявила, що покладати на СРСР однакову з нацистською Німеччиною відповідальність за розв'язання Другої світової війни – "аморально". Що ж такого аморального в історичній правді, у знанні про пакт Молотова – Ріббентропа, на другий день після ратифікації якого, почалася війна? Чи може цього не знають на Банковій?

Нажаль, рішення Президента підписати "закон про червоні прапори" свідчить про підтримку такої позиції.

Насправді ж істинна аморальність полягає в тому, що влада провокує громадянський конфлікт, прикриваючи ним свої провали і мародерство. Адже влада не може не усвідомлювати, що цьогорічні події на 9 травня у Львові можуть виявитись лише репетицією. Якщо "закон про червоний прапор", навіть без підпису Президента, дав підстави провокаторам для ганебних дій, то тепер, з підписом Президента, вони отримали "благословення" на ще масштабніші бійки та заворушення 22 червня, та в наступні визначні дні, пов'язані з Другою світовою війною.

Пусті розмови влади про патріотизм, мораль та подвиг ветеранів, не заважають при цьому обкрадати країну, дітей і онуків цих ветеранів, зіштовхуючи один з одним нащадків ветеранів, через років 67 років після закінчення війни.

Не виключаю, що влада свідомо йде шляхом розколу суспільства, з розрахунку на те, що сценарій "керованого хаосу" допоможе їм утриматися при владі. Однак, нехай влада замислиться над тим, звідки насправді той хаос буде керуватися – з Банкової чи з великої будівлі в столиці сусідньої держави, над якою майоріє, згідно з її законами, червоний радянський прапор і сяють червоні зірки. Чи усвідомлює глава держави, якими є цілі справжніх організаторів цього хаосу?

Не знаю чи читатиме мій допис хтось на Банковій, і навіть не сподіваюсь, що він попаде на очі Президенту, але все одно спробую, а раптом.

Шановний пане Президенте, не вірте тим, хто каже "браво" Вашому рішенню. Воно є політично хибним, суспільно небезпечним і юридично антиконституційним. Підписане в День Європи, воно девальвує всі заяви влади про європейський вибір, оскільки тягне Україну до "Нового радянського союзу". Моя родина, як і більшість українців, туди не хочуть. Хочу вірити, що Ваша також.

P.S. В той день, коли Верховна рада ухвалила закон про червоні прапори, Арсеній Яценюк сказав: "Я звертаюся до цієї так званої більшості: якщо ви не любите українську державу, якщо ви ненавидите український народ, якщо це не ваша країна – здайте українські паспорти, мандати депутатів і їдьте туди, де вивішують червоні прапори". Підписуюсь під кожним словом.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...