12 липня 2011, 15:06

Поправка N40: чи сфальсифікують Закон?

Вся країна була свідком того, як в ніч з четверга на п'ятницю, усього сотня депутатів від провладної більшості вирішували долю пенсійної реформи. Розгляд та голосування урядового законопроекту відбувались за "кращими" традиціями українського парламентаризму – "хор Чечетова" та повне ігнорування не лише поправок опозиції, але й здорового глузду. Прийнятий у такий спосіб закон з реформування пенсійної системи є антиконституційним не лише по своїй суті, але й по формі його ухвалення і неодмінно буде оскаржений в Конституційному суді.

Проте, мова буде йти дещо про інше.



Не є новиною те, що "політичні лабухи", якими керує Чечетов, не завжди навіть розуміють за що вони голосують і парламентський конвеєр іноді дає збій. Так сталося і цього разу.

Чи то далася в знаки втома, чи то спрацювала образа Литвина за пропущений ним в той вечір концерт Стінга, але головуючий на засіданні та парламентська більшість, попри повне ігнорування поправок опозиції, забули відхилити схвалену профільним комітетом поправку N40, яка належить Арсенію Яценюку.

Це одна з принципових поправок, які були внесені Яценюком після відхилення його альтернативного проекту пенсійної реформи. Її суть полягає в тому, щоб з 1 січня 2012 року провести перерахунки пенсій, призначених згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", із застосуванням середньої заробітної плати за 2009 рік (1650 грн.). В колі спеціалістів це має назву – "осучаснення пенсій".

Останнє осучаснення проводилось по середній заробітній платі 2006 року (928 грн.) З того часу підвищувався прожитковий мінімум і разом з ним мінімальні пенсії, а "страхові" пенсії, обчислені від стажу та заробітку, не змінювались. Це ставить пенсіонерів в нерівні умови.

Якщо ж перерахувати пенсії по середній заробітній платі 2009 року, то підвищення пенсій одержать 10 мільйонів пенсіонерів, а середній розмір такого підвищення становитиме 334 грн. на місяць. Понад 3 мільйони пенсіонерів вийдуть за межі мінімальних пенсій і почнуть одержувати свої "страхові" пенсії.

Традиційно, уряд цю поправку не підтримав і наказав її відхилити. Однак, під час розгляду законопроекту у залі почалися дивні речі. Литвин перескочив з 28 поправки на 46 і, відповідно, поправку ніхто не відхилив. Проте домовилися у залі – повернутись до розгляду цієї поправки наприкінці засідання, але проґавили.

У підсумку, оскільки поправка Яценюка комітетом була врахована, депутатами не відхилена і була фактично проголосована коли голосувався закон в цілому, то вона є текстом закону.

Найцікавіше розпочалось в п'ятницю зранку, коли в уряді почали бігати попід стелю та вимагати від керівництва парламенту зробити так, як наказували. А перелякане керівництво дало розпорядження – терміново шукати, як виправити ситуацію.

Варіантів у голови Верховної Ради, насправді, усього два. Підписати закон з поправкою Яценюка, у тому вигляді, в якому його проґавив сонний парламент, або ж скоїти злочин та сфальсифікувати документ. Що обере Володимир Литвин побачимо за кілька днів.

Безумовно, я усвідомлюю, що навіть з 40-ю поправкою пенсійна реформа, як була соціальною пухлиною, так і залишиться нею. Їй не оминути оскарження до Конституційного суду. Однак, осучаснення пенсій для трьох мільйонів українців – це життєво необхідний крок, який влада зобов'язана зробити.

Описана тут ситуація є скоріш черговою ілюстрацією того, як уряд та провладна більшість остаточно перетворили український парламентаризм на фарс, а українську Конституцію – на макулатуру. Таке враження, що вони не розуміють, що за усе це їм доведеться відповідати. І відповідати доведеться "по повній програмі"!!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...