14 жовтня 2011, 20:52

"Чарівники" в блакитних вертолетах

На тлі останніх подій практично непомітно прослизнула інформація про черговий "геніально-інфраструктурно-інноваційний" проект влади. Донецьк аплодує стоячи, суворі шахтарі по-чоловічому стримано плачуть від радості, емоційні вчителі непритомніють від щастя, розчулені лікарі мрійливо посміхаються, спостерігаючи за хороводами усміхнених пацієнтів... Адже нарешті це сталося – бюджет виділив кошти на будівництво... терміналу для приватних літаків.

Термінал для ВІП-авіації в Донецькому аеропорту буде збудований переважно за державні кошти – 181 млн грн. Уряд затвердив проект будівництва центру ділової авіації на території аеропорту "Донецьк". Загальна кошторисна вартість проекту становить 307 млн грн, причому більша частина суми,181 млн грн, буде виділена з держбюджету.

Новий термінал "Прокоф'єва-2" призначений виключно для адміністративної та ділової авіації. "Термінал буде приймати високих гостей і бізнесменів", – заявляв раніше віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Показово, що в Україні (навіть не в Донецьку!) вцілому не більше 60 приватних літаків, а в Донецькому аеропорту вже є кілька приватних терміналів.

Ключове питання: чому платники податків (!) повинні витрачати свої кошти на 60 власників приватних літаків? Власники літаків є найбіднішою верствою населення в країні, тому мільйони платників податків і зборів мають скинутися на життєву потребу цих 60 "знедолених"? У Франції, приміром, практично всі крупні бізнесмени написали листа з проханням брати з них більше податків. Але то Франція, а це Донецьк.

Як кажуть експерти, зараз в Донецьку може відбуватися не більше 3-5 бізнес-рейсів на день. За словами віце-прем'єр-міністра Колесникова, у зоні приватного терміналу планують збудувати готель, яким зможуть користуватися транзитні пасажири. Тоді вже краще одразу відкрити музей марнотратства, бо з таким пасажиропотоком відвідувачів готелю доведеться довго чекати.

Очевидно, що весь цей апофеоз розкоші за народний кошт організовано відомим в країні загоном "вертольотчиків", відповідальним за попередні раунди спустошення державної скарбниці. Як відомо, у 2011 році на реконструкцію держрезиденцій в Криму та будівництво двох вертолітних майданчиків витрачено 156,3 мільйона гривень. Якщо детальніше, то реконструкція будівель держрезиденції та будівництво вертолітного майданчика в Масандрі обійдеться в 41,2 мільйона гривень. Реконструкція і капремонт державних дач, будівництво вертолітного майданчика у Форосі – 64,5 мільйона гривень тощо.

При цьому, приміром, на лікування ветеранів війни та інвалідів, з бюджету 2012 року передбачено виділити в рази менше, ніж на вертольото- і літако-забезпечення – лише 107 млн грн.

І це ще без витрат на авіаперевезення вищих посадових осіб.

Вертолітні майданчики, авіатермінали... Пріоритети бюджетної політики цікаві. Усі зібралися кудись летіти? В Донецьк чи з Донецьку? Чи одразу з України?

А поки, доки не припекло, "чарівники на вертольотах" показують країні таке "кіно" з державною казною, що у Жиглова з Шараповим волосся б дибки стало.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...