6 червня 2012, 17:29

Уряд "ліпить цифірь" Або скільки ж ми витратили на ЄВРО-2012

Українські чиновники називають найрізноманітніші цифри остаточних витрат на ЄВРО-2012. За словами віце-прем'єр-міністра, міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, обсяг коштів, витрачених на підготовку до проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу, у 10 разів менший, ніж витрати Польщі. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна витратила на Євро-2012 лише вшестеро менше, ніж Польща.

Якщо гроші Польщі обидва чиновника порахували по-різному, то про внесок України говорять одностайно – 3,6 млрд доларів.

Між тим, 3 травня 2012 року Національне агентство з підготовки до Євро-2012 заявило, що у 2008-2011 роках на підготовку до Євро-2012 було виділено, згідно з державною програмою, 41 млрд 732 млн державних коштів.

Водночас, у цих даних, наведених Нацагенством, подані витрати без урахування 2012 року та коштів місцевих бюджетів, які, як і гроші державного бюджету, в остаточному рахунку, надходять з кишень українців.

Тож є велика брехня, а є повідомлення уряду. А ще є офіційні документи. За чинними даними, увесь розподіл витрат на Євро-2012 є наступним: кошти державного бюджету та кошти, залучені під державні гарантії – 53 млрд 911 млн грн, місцеві бюджети – 3 млрд 754 млн. Разом виходить 57 млрд 665 млн грн.

Це 7,2 млрд доларів, що рівно удвічі більше, ніж дані, які оприлюднював уряд. Звідки таке розходження? Вочевидь, влада у своїх вправах статистичною еквілібристикою, десь недорахувала і не включила в розрахунок гроші держмонополій чи кошти, виділені під держгарантії, або кошти, виділені під виглядом Євро-2012 на такі речі, як "Друга черга реконструкції з будівництвом фізкультурно-реабілітаційного центру та навісу над трибунами Національного університету державної податкової служби України". На це щастя, до речі, виділено 100 млн гривень – як раз податківцям "обідрати до нитки" пару областей.

До речі, сума в 7,2 млрд доларів може бути ще навіть заниженою. Місяць тому голова підкомітету Верховної Ради з питань підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, регіонал Олександр Зац заявив, що на підготовку та проведення "Євро-2012" держава витратила близько 80% із загальної суми в 109 млрд. Ймовірно, влада під приводом Євро-2012 "видоїла" держмонополії. А суспільство дізнається про це як раз тоді, коли доведеться приватизувати ці монополії під приводом їхнього "тяжкого фінансового стану".

Показова й ефективність цих інвестицій. На Андріївському узвозі і біля "Олімпійського" прорвало комунікації через день-два після відкриття.

Проте, залишається питання: чому загальну суму, яку озвучують урядовці, підраховано так чітко? Чому її занижено саме вдвічі у порівнянні з офіційними документами?

Можливо, у словах урядовців є правда. І на Євро-2012 дійсно витратили не більше, ніж вкрали. Не виключено, що влада просто звикла свої провали ділити на 2, згідно з середньою нормою відкату по країні.

Показово, що влада міряється витратами з Польщею. Краще б вона мірялася з нею економічними досягненнями. Як відомо, ВВП України у 3,1 рази менше, ніж ВВП Польщі. Яка, нагадаю, на 8 мільйонів менша за Україну за населенням, і починала з тих же стартових позицій, що й Україна. Простіше кажучи, якщо порівнювати ситуацію в Україні з польською динамікою, то завдяки владі кожен українець щомісяця (!) протягом десятиліть недотримує щонайменше 2 своїх зарплати/пенсії.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...