10 грудня 2013, 09:34

Досить крові!

Щодо моєї позиції вчора вранці у Василькові. Перепрошую, що трохи з запізненням. Якось не виходить, якщо не " Тигр" проривається, то "Альфа" з обшуками в партійному офісі, або ж "Беркут" дуріє. Не виходить проводити за клавіатурою, стільки часу, як дехто зі справжніх полковників.

Пояснюю всім, зокрема і колезі Анатолію Гриценку, який коментує події традиційно: заочно, не побувавши на місці, провокаційно та вирвано із контексту.

Своє завдання як депутата, громадянина і чоловіка у ситуації, коли внутрішні війська прорвали блокування, я бачив таким чином:

По-перше, не допустити жодних провокацій, зіткнення і ескалації протистояння.

По-друге, захисти людей від застосування до них сили з боку спецпідрозділу.

По-третє, виграти час допоки не підтягнуться додаткові сили, бо блокувати внутрішні війська п'ятьма автомобілями і десятком людей можна, але не довго.

По-четверте, 4 автобуси, проїзд яких намагалися виторгувати командири спецпідрозділу "Тигр", обговорювалися лише за умови, що я та активісти сядуть в них та супроводитимуть до Києва і повернуться. Але й це питання було одразу зняте, як тільки мені стало відомо, що перша частина колони таки виїхала в напрямку Києва іншим потаємним виїздом з військової частини.

Після цього тема пропуску автобусів була повністю закрита.

По-п'яте, внутрішні війська – це не озвірілий "Беркут". Командири ВВ самі відкрито відмежувались і соромились цих відморозків. Як вони поводитимуться – покаже час, але мої колеги-депутати колишні правоохоронці сходяться саме на цьому. Читаю стрічку новин і бачу, що люди на Майдані з представниками внутрішніх військ розмовляють, а ті їм відповідають очі в очі. Це найкраще в нашій ситуації.

По-шосте, якщо ми хочемо перемогти, нам украй необхідно налагодити діалог з притомною і відповідальною частиною силовиків.

По-сьоме, в Кабміні тиждень чергують бійці строкової служби: голодні, немиті, виснажені. Вони теж люди, українці, чиїсь діти. Вони – не вороги. Цих дітей і так налаштовує режим, що саме мирний протест зробив їх заручниками Кабміну та Банкової. А це не так. Це влада їх зробила заручниками. Тож не лише словами, але й своєю поведінкою ми повинні їм це пояснити і демонструвати. Аргументи на кшталт "за комфорт катів турбуєшся" навіть чути не хочу. За людей думаю і вам, справжній полковнику, рекомендую.

І останнє, я готовий прийняти на себе будь-яку критику, галас і істерику, якщо я знаю, що своїми вчинками зможу вберегти людей від крові та прямого зіткнення з озброєним спецпідрозділом.

Два дні перед цим я з командою відвідував у лікарнях потерпілих від звірств "Беркута". Це страшна картина. Скалічені молоді люди і згорьовані їхні батьки. Матеріал про це я надіслав до "Української правди" і сподіваюсь, що незабаром він буде опублікований.

Переконаний, що перемогти в цій затяжній та виснажливій боротьбі за власну країну ми зможемо лише мирно і лише тоді, коли будемо водночас і рішучими, і мудрими. Хіба мало тих півтори сотні скалічених "беркутнею" 30 листопада і 1 грудня? Досить крові!

P.S. Анатолію Степановичу, якщо хочете продовжити дискусію, приходьте на Майдан, у Будинок профспілок, на один з блок-постів чи хоча б у Васильків заїдьте. Скажіть лише де вас шукати – знайду. По клавіатурі впізнаю.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...