Про державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та їх сім'ям
Такий закон сьогодні прийняв парламент 371 голосом. Ми його розробили спільно з Арсенієм Яценюком та Павлом Петренком. Під ним підписалися всі керівники парламентських фракцій.
Закон визначає порядок призначення та види і розміри виплат державної допомоги постраждалим учасникам та членам сімей учасників масових акцій громадського протесту, які розпочались в Україні з 21 листопада 2013 року.
Зокрема, встановлено такі види і розміри державної допомоги постраждалим та членам їх сімей:
1) допомога у зв'язку зі смертю члена сім'ї, який брав участь в масових акціях громадського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту – один мільйон гривень;
2) допомога, у зв'язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту – сімсот тисяч гривень;
3) допомога у зв'язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту – п'ятсот тисяч гривень;
4) допомога у зв'язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту – двісті тисяч гривень;
5) допомога у зв'язку із знищенням або пошкодженням майна учасника масових акцій громадського протесту – в розмірі витрат, необхідних для відновлення майна або придбання майна аналогічної вартості.
Законом визначається, що учасники масових акцій громадського протесту – це не тільки громадяни України, але й іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, які брали участь в масових акціях громадського протесту.
Саме це викликало заперечення комуністів, мовляв, чому маємо надавати державну допомогу іноземцям. Послідовники Ілліча забули про інтернаціоналізм, адже снайпери, які мов на полюванні відстрілювали своїх беззбройних жертв, не дивилися в їхній паспорт, а тільки у вічко оптичного прицілу, після чого натискали спусковий гачок. Нагадаю, що одним із перших від кулі снайпера загинув громадянин Білорусі Михайло Жизневський.
Ті, хто загинув і постраждав під час атак режиму Януковича проти активістів Майдану, це справжні герої нашого часу. Творці нової, європейської України, які власною кров'ю відстояли право кожного українця на вільне життя, на вільний розвиток нашої великої країни. Це кращі з кращих, які представляють всі регіони нашої держави, а також наші побратими з Білорусії, Грузії та Росії.
Звісно, загиблих не повернути, але це святий обов'язок держави і кожного свідомого громадянина шанувати своїх героїв, допомагаючи їхнім батькам, дітям та онукам, які втратили рідну людину. Це найменше, що їм має зробити держава і кожен з нас.
Янукович зобов'язаний підписати цей закон.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.