Військові облігації. Просто зроби це!
У попередньому блозі про патріотичну кампанію Ощадбанку "Просто зроби це!" з продажу казначейських зобов'язань "Військові" я вже зупинявся на тому, що – так, 7% річних – сьогодні неринкова ставка для гривневих цінних паперів. Але, коли ми говоримо про "військові облігації", то це точно не інструмент для заробляння грошей. Це, по суті, реальний вияв патріотизму. Тож ще раз повторюю тим, хто не почув мене у перший раз. Багато хто придбав ці облігації, щоб просто лишити собі на пам'ять як сімейну реліквію, подарувати синам та донькам, підставити плече нашим хлопцям, які на передовій. Тому ставка тут річ навіть не другорядна. Вона, як на мене, практично не грає жодної ролі.
Друге – це прозорість використання залучених від продажу облігацій коштів, щоб гроші дійшли до кожного солдата, який захищає Україну на передовій. Щоб кожен вояк мав найсучасніше екіпірування, зброю, уніформу. Витрати зібраних грошей – це питання не до Ощадбанку, але воно так само мені болить, як і всім, хто вболіває за нашу державу. Бо всі разом ми робимо святу справу. Відтак, лунає чимало голосів за те, щоб надавати матеріальну допомогу армії не грошима, а купувати все необхідне і передавати безпосередньо воякам.
Скажу відверто, що я особисто також надаю допомогу "фронтовим" військовим підрозділам. Зокрема, зараз закуповую прилади нічного бачення та рації для прикордонної частини під Маріуполем. Але це не означає, що я не повинен допомагати і в інший можливий спосіб. Зокрема – через такий інструмент, яким працює весь цивілізований світ, тобто через цінні папери – в даному разі казначейські зобов'язання "Військові". Якщо ми хочемо побудувати сильну європейську Україну, то маємо навчитися користуватися цим. Якщо в умовах війни не навчимося ефективно контролювати витрати бюджетних грошей на оборону, то як ми тоді дамо собі раду в мирний час і поборемо корупцію?
Кожен має робити свою справу. Банк – продавати облігації, Мінфін та Міноборони – ефективно і за призначенням витрачати залучені гроші. А громадянське суспільство – контролювати. Тому я пропоную провідним українським журналістам аникорупційного профілю – наприклад, Сергію Лещенку, Мустафі Найєму, Тетяні Чорновол та іншим охочим взяти прозорість використання коштів, залучених від продажу "військових" казначейських зобов'язань, під свій пильний контроль. Тим більше, що вчора Олександр Шлапак, придбавши військові облігації в Ощадбанку, запевнив журналістів, що його міністерство та Міноборони кожні два тижні звітуватимуть, куди пішли кошти.
Третє і найголовніше – рухаймося далі. Багато балаканини. Війна триває, наші хлопці гинуть, армія свідомо руйнувалася роками. Нам треба її рятувати. Для цього "військові облігації" – лише один із інструментів. І тільки за нашої спільної активної участі він може спрацювати ефективно та успішно.
Тому я звертаюсь і закликаю кандидатів у президенти, членів уряду, народних депутатів (з відомих причин, окрім фракцій КПУ та ПР), а також губернаторів, діячів мистецтва й культури, предстоятелів та представників церков й усіх людей доброї волі долучитися до цієї святої справи й придбати "військові облігації", кошти від яких, переконаний, врятують не одне життя українського солдата.
Насамкінець хочу завершити словами Арсенія Яценюка на останньому круглому столі в Миколаєві, які додадуть всім нам оптимізму: "Ми перестали бути територією – ми стали державою. Ми перестали бути населенням – ми стали нацією, яка бореться за своє право, яка йде вперед, жертвує, оплакує ці жертви, але не зупиняється. Не маємо права зупинитися, тому що надто багато треба зробити".
Не зупиняймося. До акції "Просто зроби це!" вже приєдналися:
Міністр фінансів Олександр Шлапак
Голова НБУ Степан Кубів
Міністр юстиції Павло Петренко
Глава Державної податкової служби Ігор Білоус.
Чекаємо міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, міністра соціальної політики Людмилу Денисову, міністра інфраструктури Максима Бурбака. А також запрошуємо митців: фронтмена "Океану Ельзи" Славка Вакарчука, лідера гурту "Друга ріка" Валерія Харчишина, Руслану Лижичко та Фому ("Мандри").
Дізнатися – де можна придбати казначейські зобов'язання "Військові" – ви можете на сайтах Ощадбанку та Міністерства фінансів, а також безпосередньо у відділеннях Ощадбанку або за телефоном Контакт-центру: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України).
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.