31 травня 2014, 00:23

Військові облігації. Перші 8 днів. Відповіді на питання

Підсумок кампанії з продажу казначейських зобов'язань "Військові", які провадить Ощадбанк, за перші вісім днів – 5206 облігацій. Якщо бути точним, то це вже 5 215 375,36 грн на підтримку українських військових, які наразі захищають Україну на передовій АТО.

Щодня порівняно з днем попереднім обсяг придбаних облігацій збільшується вдвічі.

Сьогодні до нашої патріотичної акції долучилися:

виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов,



міністр внутрішніх справ Арсен Аваков,



голова Державного казначейства Тетяна Слюз.



провідні спортсмени країни – знаменитий футболіст Сергій Ребров, олімпійські чемпіони Наталя Добринська, Юлія Джима, Ольга Харлан, Вадим Гутцайт, Наталя Скакун, Олексій Торохтій, срібні та бронзові призери Олімпійських ігор, чемпіони Європи, заслужені майстри спорту та тренери України.



Вчора "військові облігації" придбали:

губернатор Донеччини Сергій Тарута,



міністр інфраструктури Максим Бурбак,



голова Укравтодору Олександр Малин



Позавчора – наші колеги з правління Укргазбанку,



а також практично все керівництво Чернігівської області – губернатор Володимир Івашко, прокурор області Володимир Стеценко, начальник УМВС області Олег Демченко та інші.



Раніше до акції "Просто зроби це!" долучилися прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, усе керівництво Міністерства молоді та спорту на чолі з Дмитром Булатовим, а також міністр фінансів Олександр Шлапак, міністр юстиції Павло Петренко, голова Державної податкової служби Ігор Білоус та голова НБУ Степан Кубів.

Акція набирає все більших обертів. Багато людей пишуть з-за кордону і питають, як вони можуть придбати "військові облігації" на підтримку українського війська. Для тих, хто постійно мешкає за межами нашої держави, є тільки один можливий варіант – переказуйте кошти своїм родичам в Україні і просіть їх, щоб вони для вас придбали облігації у відділеннях Ощадбанку. Список відділень, де можна це зробити, на сайті Ощадбанку.

У ході кампанії з продажу "військових облігацій" в соціальних мережах виникло чимало питань і пропозицій. Всі їх можна об'єднати за трьома напрямками.

Перше – а краще б ви закупили щось для наших солдатів і безпосередньо їм передали.

Вважаю, що військові облігації та адресна безпосередня допомога нашим військовим одне одному не заважають. Це можна і потрібно робити одночасно. Маєте змогу – допомагайте напряму. До речі, це роблять практично усі, кого ви бачили на світлинах з військовими облігаціями в руках, які я викладав у себе на сторінці в фейсбук і тут у своїх блогах на УП. Вони це роблять і роблять в значно більших сумах і обсягах, не афішуючи. Зізнаюсь, що і я так роблю. Знаю про тисячі бронежилетів, тонни харчів, знаю про сотні тонн палива, сотні рацій, автомобілів, про військове спорядження і все інше, закуплене для нашого війська цими людьми.

Тому ще раз підкреслюю – допомагаєте армії безпосередньо – молодці, але все одно долучайтеся до акції з купівлі військових облігацій. Це буде ще краще.

Друге за популярністю питання – контроль і прозорість витрат зібраних коштів.

Ще раз повторю – кожен має робити свою справу. Банк – продавати казначейські зобов'язання і вести інформаційну кампанію серед громадян, Мінфін своєчасно переказувати залучені кошти на Міноборони, яке, в свою чергу, має їх ефективно за призначенням витрачати. А громадянське суспільство – контролювати.

Нагадую, що в одному з попередніх блогів я звернувся з цієї пропозицією до авторитетних українських журналістів – Сергія Лещенка, Мустафи Найєма, Тетяни Чорновол і всіх охочих журналістів і громадських активістів – контролюйте процес витрат коштів, залучених від продажу казначейських зобов'язань "Військові". Яка треба для цього допомога – скажіть. Але, дуже прошу, не сійте зневіру.

Знаю, Уряд, персонально прем'єр, міністр фінансів, міністр оборони зацікавлені, щоб кожна копійка була витрачена максимально ефективно і за призначенням.

Третє питання – песимістичне. Мовляв, 100 млн грн, зібраних від поширення облігацій, не вирішить проблеми.

Але ця акція – перший крок для усвідомлення нашої спільної солідарної відповідальності за стан української армії. Немає більш сильного аргументу, як зробити власний внесок, аніж чути чергове повідомлення про загибель наших хлопців від рук російських диверсантів і терористів. Яка ще мотивація тут потрібна? Треба не говорити, а діяти. Зробіть вчинок. Зробіть внесок. Станьте громадським активістом і забезпечте контроль.

До того ж, хіба це не є творення справжньої народної патріотичної української армії і всіх силових та безпекових органів? Хіба це не перші кроки на цьому шляху?

Переконаний, що створення такої армії і є наразі першочерговим завданням і новообраного президента, і прем'єр-міністра, і уряду, і парламенту, і українського народу.

Тож акція Ощадбанку з продажу казначейських зобов'язань "Військові" – це один з перших кроків на цьому шляху. Єдино правильному шляху, який забезпечить впевнене майбутнє нам, нашим дітям та нашій державі.

Долучайся. Просто зроби це!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...