27 серпня 2014, 14:50

700 ТИСЯЧ. ХТО БІЛЬШЕ?

Гоноровий чорний Лексус шукає нового господаря. Кажуть, що назва Лексус походить від комбінації двох слів – розкіш та елегантність (англійською відповідно – luxury та elegance).



Ощадбанк запускає процес відкритого продажу службового автомобіля голови правління банку, яким я так і не скористався, бо пересуваюсь власним. Про це я вже писав раніше. Але для аукціону треба було пройти певну процедуру, яка нарешті завершена, а відтак ми уклали договір з Київською універсальною біржею. Аукціон відбудеться десь за місяць у Києві. Точну дату, час і адресу повідомлю додатково. Початкова ціна – 700 тисяч гривень.



Автомобіль справді розкішний. Як кажуть, з усіма наворотами. Але його цінність для нас не в шкіряному салоні, повному приводі, бортовому комп'ютері, мультикермі чи круїз-контролі. Він для нас, без перебільшення, золотий, бо коштує щонайменше, як повний капітальний ремонт половини двоповерхової школи в Слов'янську, яку Ощадбанк на сьогодні відбудував та обладнав вже на 95%.

Цей Лексус, як один поверх школи. Перший чи другий – неважливо. Але це не просто набір виконаних будівельних робіт – нова покрівля, заміна всіх вікон і дверей, електропроводки, освітлення, опалення, каналізації, оздоблення стін і стель, укомплектування новими меблями, навчальним приладдям, книгами і комп'ютерною технікою, а також благоустрій шкільного подвір'я. Насамперед, це можливість дітям, які пережили жахіття війни, піти 1 вересня в школу, нормально зростати й навчатися.



Ощад продає розкіш, щоб, образно кажучи, придбати бодай часточку елегантності. Не показної, не зовнішньої, а внутрішньої. Якщо хочете, духовної та моральної. Елегантності не так для себе, як для суспільства, для зруйнованого окупантами Донбасу.

Адже саме відсутність елегантності, брак відчуття смаку й естетичної краси – це ті золоті унітази та батони, які обернулися злиднями, сльозами та болем війни для мільйонів. Яскравим доказом тому є сама Семенівська школа, яка не те що не бачила капремонту від часу свого заснування в 61 році минулого століття, але й оновлення бібліотечного фонду, залишки якого були спалені бойовиками у травні-червні цього року для приготування їжі. І все це в регіоні, який начебто годував усіх нас, а насправді купку клептоманів, для яких Донбас і Україна були лише джерелом наживи, що не мала меж.

Проте навіть у тому пеклі знайшлися сумлінні, світлі люди, які зберегли свою людськість і людяність. Вони вистояли в інтелектуальному підпіллі навіть в умовах смертельної загрози. Під кулями й снарядами. Насамперед, це директор Семенівської школи Сергій Борисенко, знайомство з яким у Слов'янську 9 липня цього року і поклало початок усій цій історії. Ми просто не могли йому не допомогти. Ощадбанк виділив все необхідне, щоб відбудувати й відродити школу, дати їй нове життя.

І сьогодні на службовий Лексус голови Ощадбанку ми шукаємо покупця, який, купуючи його, розумів би, що це не просто класне авто представницького класу, а раритет, історична реліквія, інвестиція в перемогу й мир. Адже вторговані на аукціоні гроші – це можливість для нас почати відбудову наступної школи або садочка на нашому українському Донбасі. А для покупця шанс увійти в історію. Переконаний, що Лексус Ощадбанку вже через кілька років коштуватиме значно дорожче, навіть ніж новий. Отже, панове, наразі це всього 700 тисяч. Хто більше?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...