Коли стабілізується курс
Коли стабілізується курс гривні, коли припиниться відтік депозитів, коли будуть доступні кредити? З цими питаннями до мене звертаються щодня по кількадесят разів.
Відповідь лежить на поверхні. За останніми соціологічними даними компанії "Соціс" президенту довіряють 63% українців, збройним силам – 59%, прем'єрові – 54%.
Ось, коли кожен з нас конвертує цю політичну довіру через банківську систему, а просто кажучи – коли витягне з-під своєї подушки, матраца чи з банківської скриньки сховану готівку й віднесе її на банківський депозит, тоді з курсом гривні буде все ОК.
Іншого виходу просто не існує. Подолати паніку й тривогу на валютному ринку – це як повалити такий собі колективний страх. І ми це можемо, бо це набагато легше, ніж повалити свого часу на Майдані Януковича та його кліку.
Вважайте це всенародним фінансовим АТО, в якому зброя кожного – його депозит. Тоді будуть і кредити, й інвестори, й інвестиції. І гроші на армію, і на соціальні виплати, і на енергетику, і на реформи й модернізацію.
Просто вірте у власну країну, а головне дійте і все буде добре.
Є прекрасний історичний приклад шестирічної давнини. Як пережили кризу 2008 року Польща і Україна. В Україні падіння ВВП склало 15%. Бо українці стали масово знімати гроші з банків, переводити їх у долари. Що тільки мультиплікувало проблеми української економіки. У результаті обвал. Країну захлиснула хвиля безробіття. Далі проблеми стали наростати, як снігова куля.
А що в цей час відбулося в Польщі? Уряд звернувся до своїх громадян. Попросив їх не виносити гроші з банків, а, навпаки, нести в банки й відкривати депозити. Пообіцяв, що впорається з кризою. У результаті внутрішній інвестор – вкладник – допоміг Польщі закінчити рік з 5-відсотковим зростанням ВВП.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.