Воїни Світла. Воїни Добра
Тепер це не просто слова з пісні, яка по праву вважається одним із гімнів Майдану. Тепер це назви двох важливих напрямків роботи "Ощадбанку". Вони інтегровані у два великі проекти.
Перший – для наших бійців. Називається "Воїни Світла". Другий – "Воїни Добра" – для волонтерів, які їм допомагають.
У "Воїнах Світла" ми об'єднали всі ініціативи "ощадівців" та наших партнерів, які стосуються допомоги українській армії, бійцям на передовій, пораненим в шпиталях та мирним жителям Донбасу на звільнених територіях. Усі проекти – і ті, які були, і ті, які будуть.
Сюди ж можна віднести наше партнерство у проведенні благодійного концерту Слави Вакарчука. Він пройде 19 грудня на Миколая в театрі Франка. Кошти від квитків підуть на відновлення Запорізького військового шпиталю. Він один із найближчих до зони АТО. А тому одним із перших може надавати допомогу нашим хлопцям з фронту. Банк узяв на себе зобов'язання реалізувати половину квитків на цей концерт. Мова йде про кілька мільйонів гривень.
Крім того, як банк ми створили для наших захисників унікальний банківський продукт – спеціальну зарплатну картку. А точніше – дві. Перша – "Я не здамся без бою!". Вона видаватиметься безпосередньо бійцеві. Другу – "Все буде добре" – отримають його рідні – батьки або дружина.
Що дає ця подвійна картка. По-перше, вона безкоштовна. По-друге, з неї безкоштовно можна знімати готівку у всіх банкоматах країни. Незалежно, якому банку вони належать. По-третє, картка дозволяє користуватися всіма можливостями web- і mobile-банкінгу. По-четверте, це ще й можливість встановити відновлювальну кредитну лінію.
Як я вже казав, другий проект – "Воїни Добра". Він народився у нас, так би мовити, історично-еволюційно. У співпраці з волонтерами, що почалася ще на початку червня зі здачі крові для порятунку перших важкопоранених бійців АТО у Київському шпиталі. Далі були медпрепарати, медапаратура, бронежилети та оптика, інтернетизація всіх палат і відділень Київського шпиталю, повний ремонт реанімобілю Харківського шпиталю, який доставляє поранених з передової.
Наш наступний крок, який ми зробили разом з волонтерами спеціальна банківська "Картка волонтера".
Її можливості – безкоштовне оформлення, безкоштовні операції, безкоштовне зняття готівки – так само, як і з картками для бійців, у будь-якому банкоматі країни. Це значно пришвидшить надходження і рух коштів, які волонтери збирають на допомогу нашим хлопцям на передовій та в шпиталях.
Наразі разом з воїнами добра розробляємо спрощену систему перерахунку пожертв через кіоски, банкомати та веб-банкінг Ощаду. Незабаром нею зможе скористатися кожен, хто хоче зробити внесок у перемогу.
Крім того, ми провели перемовини з Укрзалізницею. Тепер у потягах та на вокзалах волонтерські організації та волонтери зможуть розміщувати свої інформаційні матеріали.
Також разом створюємо Фонд допомоги бійцям АТО та розробляємо спеціальні пропозиції, щоб реформувати волонтерське законодавство.
Із найбільш практичного – відпрацьовуємо купівлю безпілотників.
Так символічно збіглося в часі, що обидва проекти – і волонтерський, і військовий – стартують саме у ці дні, коли ми сьогодні відзначаємо Міжнародний день волонтера, а завтра – День Збройних Сил України.
Далі буде ще чимало ініціатив і проектів. І, переконаний, буде перемога.
Головне – не боятися, навіть власних помилок. Єдине, чого нам слід боятися, – самого страху. Але це вже не мої слова. А Франкліна Делано Рузвельта. Того, якого в документальній кінохроніці та на фото ми, не задумуючись, звикли бачити в інвалідному візку. Того, котрий будучи фізично слабким, вивів з великої депресії Америку. Не просто врятувавши її від економічного краху, а перетворивши на могутню світову державу.
Отже, підказка є. Залишається тільки діяти. Діяти без страху, при цьому зберігаючи спокій.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.