За помахом руки
Уперше за вхід на власну прес-конференцію мені довелося заплатити чотири гривні. А разом зі мною і першому заступнику голови КМДА, керівникові MasterCard в Україні та директору столичного метрополітену.
Так сьогодні на станції "Золоті ворота" ми демонстрували нову систему оплати проїзду в метро. За допомогою безконтактних банківських карток та інших платіжних засобів. Зокрема, годинників і мобільних телефонів.
Найцікавіше було спостерігати, як проходить у метро бабуся. Вона сплачувала за проїзд телефоном. І, здається, до останнього не вірила, що це взагалі можливо. І треба було бачити її очі, коли турнікет перед нею таки відчинився...
Київ став п'ятим містом у світі після Лондона, Санкт-Петербурга, Чикаго та Бухареста, де за проїзд в метро можна сплатити за помахом руки прямо на турнікеті. Спеціальними терміналами від Ощадбанку для цього вже обладнані 17 центральних станцій. А далі й охопимо й решту.
Зібралося багато журналістів. З півтора десятка тільки телекамер. Вони також тестували нову систему. З цікавістю спостерігали, наскільки миттєво зреагує на їхню картку термінал. Це нагадувало історії про те, як наші туристи вперше потрапивши за кордон, в західних готелях намагались з розбігу перевірити, наскільки швидко перед ними відчиняться сенсорні скляні двері.
Можливо, саме з таким виразом обличчя колись сприймали перший велосипед, радіо чи автомобіль.
Утім безконтактні розрахунки вже давно не є якоюсь дивиною в цивілізованому світі.
Але, виявляється, в Україні для багатьох, а то й більшості людей це щось!!!
До речі, Ощадбанк забезпечує обслуговування безконтактних розрахунків не тільки в столичному метро. Сюди входять українська мережа Макдональдз, супермаркети "Велика Кишеня", будівельні гіпермаркети "Епіцентр", супермаркети електроніки та побутової техніки "Ельдорадо" й "Технополіс", мережа АЗК WOG, мережа "Аптека низьких цін" та ін.
Це ті технологічні зміни, які роблять нашу країну інакшою, ближчою до цивілізованого світу. І це тільки початок змін. Чекайте. Далі буде.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.