12 серпня 2016, 18:24

Назар

Ця історія про Назара Федоренка, зараз йому 21 рік.

ФОТО: Олександр Чекменьов

Два роки тому таких хлопців (когось важчого, когось легшого, але без руки чи ноги) з червня місяця ми зустрічали щодня. У Київському шпиталі. Щось збирали для них. На ходу. Ліки, гроші, медичне обладнання, проводили інтернет в палати. Хто чим міг допомагав.

Сама доля нас звела, бо центральний офіс Ощаду поряд біля госпіталя Міноборони на Госпітальній. Так минуло три місяці. Ми перезнайомилися з волонтерами та просто небайдужими людьми. А потім вирішили, що всю цю стихію й хаос треба якось впорядкувати. Не те, щоб призначити начальника і змусити ходити всіх строєм за розпорядком. А щоб об'єднати наші зусилля, досягти синергії людяності, милосердя й доброчинності. Адже для порятунку хлопців була важлива кожна хвилина.

Ми – це ощадівці, Мистецький Арсенал і тодішній його керівник Наталя Заболотна, волонтери Ірина Солошенко, Наталя Воронкова, інші активісти, підприємці та просто небайдужі. Звернулися до провідних українських художників. Вони надали своїх півсотні картин. Зібрали історії 50-ти найважче поранених та скалічених хлопців, які лежали тоді в київському шпиталі. Розмістили картини й фотографії у галереї Арсеналу. Видали спеціальний альбом з особистими історіями поранених. Запросили більше сотні доброчинців і влаштували тихий аукціон.



Тихий – це коли немає в залі аукціоніста, а благодійник сам собі аукціоніст. Дивився на фото бійця і на картину митця поряд. Він торгувався сам із собою, з власним сумлінням. Сам вирішував, скільки може дати, щоб урятувати людське життя.

Тоді ми за вечір зібрали більше 5-ти мільйонів гривень. Чимало з тих хлопців таки стали на ноги, почали нове життя, одружилися. Серед таких історій була й Назарова. 19-річний юнак, який виглядав більше не як боєць-кулеметник із передової, а старшокласник. Тому волонтери назвали його Назарчиком-зайчиком.

Цей "зайчик" отримав важке поранення в живіт. Куля навиліт пройшла через внутрішні органи.



Ірина Солошенко згадує той день, як з ним познайомилася, коли хлопець в тяжкому стані перебував у реанімації госпіталя:

"7 августа 2014 года под Амвросиевкой был ранен 19-ти летний Назар, контрактник, пулеметчик. Пуля попала под бронежилет и пробила всё: кишечник, печёнку, поджелудочную железу, лёгкие, прошла возле сердца и перебив ключицу вышла в шее...

Мы познакомились в реанимации Киевского военного госпиталя. Ну как познакомились. Я узнала, что есть такой тяжёлый мальчик. Он был худенький и выглядел ребёнком.

Под реанимацией сидела с утра до вечера мама... Сидела и вязала носочки, для Назарчика. И верила, верила, что его вернут. Через две недели он попросил телефон, чтобы общаться. Через 25 дней его перевели в палату из реанимации. И все эти дни я видела, как он хочет жить и как он борется.

Я такой силы не видела во взрослых мужчинах. Он пил жёлчь, чтобы пища могла перевариваться, он дул мыльные пузыри, он надевал на зашитый в пяти местях живот корсет и старался ходить...".


А тепер подивіться на фото, як він виглядає зараз.

ФОТО: Олександр Чекменьов

Ця історія – велика перемога, бо врятувати одне життя – це мов урятувати цілий світ. Стара мудрість. Але наскільки глибока.

Разом з Назаром тепер радіють тисячі людей. І ті, хто його знають особисто, й ті, хто про цю історію дізнався із соцмереж. У Назара тепер дівчина, він абсолютно впевнено почувається на спортивних снарядах, пішов навчатися, будує своє майбутнє. Порадійте й ви за нього. Його силі волі, прагненню жити. Цього бракує багатьом фізично здоровим, які зневірилися й опустили руки. Можливо, комусь ця історія буде в нагоді, коли його навіть у мирному житті огорне депресія або відчай. Згадайте тоді Назара й про тисячі таких, як він, котрі були на волосинку від смерті, але міцно вхопилися за життя й перемогли.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...