25 листопада 2016, 16:56

Сталося!

Відсьогодні Ощад та ЄБРР – стратегічні партнери. Ми підписали про це меморандум. Ощад, ЄБРР та Мінфін як представник акціонера найбільшого й найстарішого державного банку країни.

Окрім цього отримали ще й угоду на підтримку малого й середнього бізнесу обсягом 50 мільйонів євро.



Перспектива співпраці – за успішної подальшої трансформації Ощадбанку можлива участь ЄБРР в його акціонерному капіталі. При цьому в середньостроковій перспективі держава збереже свій контроль – володітиме 80% акцій.

Для Ощадного банку це не просто модернізація, повний перехід на світові стандарти корпоративного управління, ризик-менеджменту та фінансової звітності, а ще й посилення його надійності, міцні позиції не тільки в Україні, але й на зовнішніх ринках, а головне – збільшення власної вартості як активу держави, як активу 45 мільйонів українців. Це для нас стратегічне завдання.

Пригадую, як два роки тому після призначення головою правління Ощадбанку я свій перший візит за кордон здійснив саме у Лондон, у штаб-квартиру ЄБРР. У голові були великі плани з трансформації найбільшого й найстарішого банку країни. Перед очима – економічна й банківська криза, анексія Криму й війна на Донбасі, втрата активів, паніка на валютному ринку.

І попри все ми вирішили тоді діяти. У нас не було вибору, ніж змінювати банк у надскладних умовах.

Як зізнався вже тепер керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж, їм також казали про те, що з Ощадом нічого не вийде, він приречений, облиште його краще в спокої.

Але ми вчинили навпаки. Не давали одне одному спокою цих два роки. І сьогодні пан Маліж визнав: "В Ощаду вийшло. ЄБРР та Ощад думають однаково". Він порівняв це з весіллям. Мовляв, все тільки починається.

Я, звісно, тішуся високою оцінкою від одного з найбільших міжнародних інвесторів. І дякую 30-тисячній команді Ощадбанку, що ми разом пройшли цей шлях – змінилися самі, змінили банк і поставили його в один ряд з ЄБРР.

Безперечно, це ще не означає, що ми досягли усіх можливих висот і вже все зробили. Але головне те, що ментально ми поряд, що подальша трансформація відбуватиметься за технічної й фінансової підтримки ЄБРР, що є розуміння й підтримка від уряду. А отже, буде й пришвидшення, й підвищення якості змін в Ощадбанку вже найближчим часом.

Незабаром переконаєтесь самі.

Детальніше тут

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому допомога Україні допомагає всьому людству

Глобальна війна та її прояви Під час останньої Мюнхенської конференції з питань безпеки віцепрезидентка США Камала Гарріс і прем'єр Британії Ріші Сунак визнали, що війна путіна в Україні є глобальною "як з точки зору її впливу на продовольчу та енергетичну безпеку, так і з точки зору її наслідків для міжнародно визнаних норм"...

День Гідності й Свободи

З початком повномасштабної війни для нас кожен день є днем гідності й свободи. Пам'ятаю обидва Майдани. Зрозуміло, що другий – більше. І не через те, що він ближчий до наших днів у часовому вимірі...

Національний банк продовжує непохитно захищати фінансовий фронт

Щодо рішень Правління Нацбанку з монетарної політики – облікова ставка, інфляція, виклики й ризики, макроекономічний прогноз. Правління Національного банку України ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних...

Раби не знають Незалежності

Що варто знати і пам'ятати про Українську Незалежність Історія проголошення незалежності Україною 31 рік тому настільки чиста й бездоганна з точки зору конституційного та міжнародного права, що вже за перший рік Незалежності України її визнали понад 130 держав світу...

#СвяткуватиТебеЗавжди

Часом важливі слова непросто промовити вголос. У вас бувало так? Збираєшся, плануєш, подумки вибудовуєш розмову, уявляєш її реакцію і....

Як перемагати Росію

Про досвід Ощадбанку, якому вдалося перемогти РФ у міжнародному арбітражі, здобувши рішення про виплату 1,3 мільярда доларів США компенсації за втрачені внаслідок окупації АР Крим активи плюс майже 100 тисяч доларів відсотків за кожен прострочений Росією день щодо виплат присудженої компенсації...