10 серпня 2022, 09:51

Корисні дурні – вороги для держави?

В Україні обговорюється ідея запровадити новий податок. Ідеться про додатковий збір на валютообмінні операції на імпортні товари – 10%.

Ініціаторами цієї ідеї є Національний банк, Міністерство фінансів та Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. І хоча фінальної версії ініціативи ще немає, вірогідність ухвалення рішення про зміну правил гри є досить високою.

Одразу скажу – повністю безглузда ідея. І її авторам – Гетманцеву та Марченку – варто сфокусуватися на підтримці бізнесу, а не на його знищенні. Це або дурість, або робота на ворога.

Кожен фаховий податківець, економіст чи політик знає: правила гри для бізнесу змінювати щомісяця не можна. Це підриває довіру підприємців до держави, створює їм максимум проблем та незручностей. В умовах війни – особливо. Що ж маємо ми?

З початку повномасштабного вторгнення держава послаблює податкове навантаження, а через кілька місяців вже планує вводити нові стягнення. Жодного стратегічного планування, а лише бажання "подоїти корову".

Ідея ввести податок на валютообмінні операції вдарить по всім. Інвестори, які й так побоюються вкладати у нас гроші, будуть обходити Україну стороною. А це валютні вливання в економіку, за які держава має битися до останнього. Як результат – ми матимемо більше проблем з курсом гривні, що обов'язково підриватиме наш фінансовий сектор.

Постраждають від податку і покупці товарів. Все, що завозиться з-за кордону – ліки, пальне, обладнання, електроніка чи інші товари, будуть лише дорожчати. Адже додаткові витрати в результаті покриватимуть кінцеві споживачі. До цього можна додати і серйозні передумови для розквіту сірих імпортерів, які будуть створювати корупційні схеми на митницях, аби зекономити і отримати переваги над конкурентами.

Рішення про новий податок не в'яжеться і з ідеєю приватизації, яку запустив Парламент. Я був категорично проти великого розпродажу промисловості. Однак навіть проголосована владою приватизація може бути повністю провалена.

Адже нові інвестори не зможуть переобладнати підприємства якісним програмним забезпеченням чи закордонною технікою через зростання її вартості. Тому і купувати підприємства будуть лише ті, хто прагне їх розвалити та розпродати по частинах.

Податкова політика в Україні має бути чіткою, спланованою, прогнозованою. Без зайвої шокової терапії для бізнесу та людей. В умовах війни профільний комітет та міністерство мають полегшувати життя підприємцям, аби залучати валюту, створювати робочі місця і стабільно отримувати додаткові кошти.

Українці повинні точно знати, скільки вони платитимуть за товар сьогодні, завтра, післязавтра. У нас війна, давайте допомагати людям, а не ускладнювати їм життя.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...

Строки демобілізації, соціальні гарантії та НІ цензурі. Розумна Політика подала важливий законопроект для військових

Демобілізація. Вислуга років. Грошова допомога. Дострокове присвоєння чергового військового звання. Заборона на поширення інформації військовими...

Силам оборони більше, чиновникам – менше. Пропозиції "Розумної політики" до Бюджету на 2024 рік

Днями Верховна Рада розглядатиме проект Бюджету на 2024 рік. Надважливий документ, який має враховувати і відповідати викликам, з якими сьогодні зіштовхується наша держава...