26 жовтня 2022, 19:37

Питання безпеки та енергетики: як повернути українців з-за кордону?

Зима буде складною, як і весна, як і кілька років відновлення країни після Перемоги. Ми дійсно маємо складні регіони, які щодня потерпають від обстрілів і атак рашистів – Миколаїв, Харків, Запоріжжя... Неодноразово був там упродовж останніх місяців і можу впевнено сказати: хто залишається у прифронтових містах – мужні люди.

На тлі цього маємо велику проблему, яка стала ще актуальнішою за останні тижні. Це енергетична ситуація і проходження опалювального сезону. На жаль, вже сьогодні майже всі міста країни не просто економлять електроенергію, а й позмінно вимикають живлення в окремих районах.

Зрозуміло, що головний винуватець цієї негоди – держава-терорист росія. Однак ми всі знали про її підступні наміри завчасно, ще з весни. Думаю, ніхто не сумнівався, що вона битиме по цивільній інфраструктурі та максимально шкодитиме цивільним людям.

Тому представникам уряду та "Нафтогазу" треба було краще готуватися до холодів, перш за все – закачувати газ у сховища. Це найдієвіший спосіб, адже всі сховища розташовані глибоко в землі і можуть довго зберігати газ.

А сьогодні ми маємо іншу ситуацію – коли Кабмін і державний монополіст змогли закачати лише 14,2 млрд куб. газу, хоча мали б 19. І тут справа насамперед у непрофесійності топкерівників, які встигають купувати собі броньовані "крузаки", а про прямі обов'язки забувають. Аналогічно і з енергетикою – наскільки мені відомо, було чимало ідей, як захистити наші об'єкти хоча б від іранських "дронів-шахедів", однак, на жаль, не все було зроблено. Наша команда також регулярно надавала свої пропозиції урядовцям.

Однак ще можна виправити ситуацію. Для цього необхідно:

- максимально розгалузити енергетичну систему, по можливості адаптувати її до нової реальності;

- забезпечити населені пункти мобільними електростанціями;

- наполягати знову ж таки на тому, щоб наші західні партнери передали більше систем ППО – і налаштувати їх на оборону саме критичної інфраструктури.

І тоді ми не мали б, м'яко кажучи, дивних, а точніше сказати – безглуздих заяв віцепрем'єр-міністерки Ірини Верещук до українців про те, щоб не повертатися з-за кордону. Адже сьогодні, лише за офіційними даними, приблизно 2,1 млн українців вимушено перебувають за кордоном. Жінки, діти, пенсіонери – впевнений, реальні цифри значно вищі.

Завдання влади – повертати українців до країни. Хоча б у ті регіони, де це відносно безпечно, де немає щоденних обстрілів і атак. Бо війна може затягнутися на місяці, відновлення країни на роки, а Україна повинна розвиватися, жити далі.

Знову ж таки, ми впираємося в непрофесіоналізм окремих урядовців, а також їхнє бажання чути поради, зокрема, і від Верховної Ради. Не треба лякати українців новими викликами, сьогодні їх достатньо, люди це і так розуміють, завдання влади – вирішувати якомога більше проблем і робити життя людей хоч трохи легшим.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Цей Уряд має піти. І Закон дозволяє це зробити вже сьогодні!

ЗАЯВА ЛІДЕРА ДЕПУТАТСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ "РОЗУМНА ПОЛІТИКА" ДМИТРА РАЗУМКОВА Чому процедура відставки чинного складу Кабінету Міністрів України є необхідним та політично відповідальним рішенням? Більшість базових показників соціально-економічного розвитку України різко погіршились...

Україна. 2025 рік. Виклики, стратегії та можливості

Війна змінила все: наші пріоритети, наше сприйняття світу та самих себе. Ми більше не можемо дозволити собі жити "як було", але й не маємо права втратити те, за що сьогодні борються та віддають своє життя найкращі...

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...