26 жовтня 2022, 19:37

Питання безпеки та енергетики: як повернути українців з-за кордону?

Зима буде складною, як і весна, як і кілька років відновлення країни після Перемоги. Ми дійсно маємо складні регіони, які щодня потерпають від обстрілів і атак рашистів – Миколаїв, Харків, Запоріжжя... Неодноразово був там упродовж останніх місяців і можу впевнено сказати: хто залишається у прифронтових містах – мужні люди.

На тлі цього маємо велику проблему, яка стала ще актуальнішою за останні тижні. Це енергетична ситуація і проходження опалювального сезону. На жаль, вже сьогодні майже всі міста країни не просто економлять електроенергію, а й позмінно вимикають живлення в окремих районах.

Зрозуміло, що головний винуватець цієї негоди – держава-терорист росія. Однак ми всі знали про її підступні наміри завчасно, ще з весни. Думаю, ніхто не сумнівався, що вона битиме по цивільній інфраструктурі та максимально шкодитиме цивільним людям.

Тому представникам уряду та "Нафтогазу" треба було краще готуватися до холодів, перш за все – закачувати газ у сховища. Це найдієвіший спосіб, адже всі сховища розташовані глибоко в землі і можуть довго зберігати газ.

А сьогодні ми маємо іншу ситуацію – коли Кабмін і державний монополіст змогли закачати лише 14,2 млрд куб. газу, хоча мали б 19. І тут справа насамперед у непрофесійності топкерівників, які встигають купувати собі броньовані "крузаки", а про прямі обов'язки забувають. Аналогічно і з енергетикою – наскільки мені відомо, було чимало ідей, як захистити наші об'єкти хоча б від іранських "дронів-шахедів", однак, на жаль, не все було зроблено. Наша команда також регулярно надавала свої пропозиції урядовцям.

Однак ще можна виправити ситуацію. Для цього необхідно:

- максимально розгалузити енергетичну систему, по можливості адаптувати її до нової реальності;

- забезпечити населені пункти мобільними електростанціями;

- наполягати знову ж таки на тому, щоб наші західні партнери передали більше систем ППО – і налаштувати їх на оборону саме критичної інфраструктури.

І тоді ми не мали б, м'яко кажучи, дивних, а точніше сказати – безглуздих заяв віцепрем'єр-міністерки Ірини Верещук до українців про те, щоб не повертатися з-за кордону. Адже сьогодні, лише за офіційними даними, приблизно 2,1 млн українців вимушено перебувають за кордоном. Жінки, діти, пенсіонери – впевнений, реальні цифри значно вищі.

Завдання влади – повертати українців до країни. Хоча б у ті регіони, де це відносно безпечно, де немає щоденних обстрілів і атак. Бо війна може затягнутися на місяці, відновлення країни на роки, а Україна повинна розвиватися, жити далі.

Знову ж таки, ми впираємося в непрофесіоналізм окремих урядовців, а також їхнє бажання чути поради, зокрема, і від Верховної Ради. Не треба лякати українців новими викликами, сьогодні їх достатньо, люди це і так розуміють, завдання влади – вирішувати якомога більше проблем і робити життя людей хоч трохи легшим.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна. 2025 рік. Виклики, стратегії та можливості

Війна змінила все: наші пріоритети, наше сприйняття світу та самих себе. Ми більше не можемо дозволити собі жити "як було", але й не маємо права втратити те, за що сьогодні борються та віддають своє життя найкращі...

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...

Строки демобілізації, соціальні гарантії та НІ цензурі. Розумна Політика подала важливий законопроект для військових

Демобілізація. Вислуга років. Грошова допомога. Дострокове присвоєння чергового військового звання. Заборона на поширення інформації військовими...