Строки демобілізації, соціальні гарантії та НІ цензурі. Розумна Політика подала важливий законопроект для військових
Демобілізація. Вислуга років. Грошова допомога. Дострокове присвоєння чергового військового звання. Заборона на поширення інформації військовими.
Ці питання сьогодні хвилюють значну частину суспільства. А особливо – наших хлопців і дівчат на передовій.
Щомісяця разом з командою "Розумної Політики" їздимо на лінію зіткнення, спілкуємося з українськими військовими. Чуємо багато важливих і слушних пропозицій, які точно мають дати відповідь на ті нагальні питання, що накопилися з початку повномасштабної війни.
Ми ще з середини минулого року пропонували Парламенту ухвалити ці ініціативи, подавали відповідні законопроекти. Сюди варто додати проекти законів про заборону на блокування рахунків військових, пільгове розмитнення авто, перенаправлення мільярдів з будівництво доріг і зйомок серіалів на фінансування ЗСУ тощо.
Але монобільшість, як і керівництво Ради, у своєму вже звичному стилі це постійно ігнорує, бо прізвища авторів "неправильні". Самостійно ж дійти до таких корисних ідей для війська вони дуже часто не можуть.
Тільки зараз, під кінець другого року вторгнення, влада спромоглася подати великий законопроект – N10313. У ньому є правильні речі, і це теж правда. Але є і такі норми, які не розв'язують проблеми військових, ба більше – тільки додадуть їм нових.
Тому наша команда зареєструвала альтернативний законопроект N10313-1. В ньому ми зібрали значну частину наших напрацювань. Більшість із них ми розробили після спілкування з самими захисниками. Бо їм видніше і саме їхня думка має бути вирішальною.
Що ми пропонуємо:
- Передбачена демобілізація тих, хто прослужив 24 місяці під час воєнного стану, з яких 8 місяців брав участь у бойових діях;
- Вислуга років закріплюється у пропорції 1 місяць до 3 місяців. Так було під час АТО/ООС. Ті, хто став на захист держави з початком повномасштабки, цього не мають через колізію в законодавстві. Давно пора її усунути;
- Виключено статтю про обмеження поширення інформації військовослужбовцями. Ми – не росія. Ця норма абсолютно ганебна і закладає величезний простір для зловживань – військового можна буде карати навіть за оголошення збору, в якому вказаний напрямок служби. Це абсурд;
- Закріплення розміру одноразової грошової допомоги у 15 млн на рівні закону, а також надання права тим, то отримав менший розмір на дорахування до 15 млн (набирає чинності з 1 січня року після закінчення воєнного стану). Також ми пропонуємо абсолютно всі виплати нашим захисникам закріпити на рівні закону. Довіри до Уряду та його рішень точно немає;
- Врегулювання дострокового присвоєння чергового військового звання, зокрема у виняткових випадках дострокове присвоєння звання може відбутись втретє.
Вкотре закликаю народних депутатів забути про політику і подумати про наших захисників. Їм байдуже, чиї прізвища будуть вказані під законом. Їм важливо, щоб він був справедливим, щоб він гарантував їхні права, щоб він захищав їхні родини, щоб держава ставилась до своїх захисників з повагою, якої вони гідні.
Закликаю Парламент разом шукати рішення, ухвалювати здраві ідеї і відсіювати шкідливі, незалежно від їхнього авторства. Бо нинішня боротьба за те, хто повісить собі медальку виглядає ницо.
Реєструючи альтернативний закон, ми не зазіхаємо на вашу монопольну владу. Ми хочемо вирішити проблеми, які турбують військових. Не більше і не менше. Давайте ефективно працювати і якнайшвидше ухвалимо це важливе для сотень тисяч українців рішення!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.