1 лютого 2024, 15:38

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає. По справедливості війна повинна бути війною для всіх, і для народних депутатів у тому числі. Незалежно від відстані лінії бойового зіткнення від Києва.

Буду відвертим, у закликах мобілізувати всіх державних службовців і нардепів популізму більше, ніж здорового глузду. Так само я не згоден з пропозицією голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії відправляти чиновників і депутатів в "учебки". Хоча б тому, що ця ідея була ним запозичена в команди "Розумної Політики" і, м'яко кажучи, перекручена. Плюс не складно уявити, що з цього вийде на практиці: "Трускавець-3", або канікули і повний пансіон в одній з віддалених областей Заходу України, де багато з чиновників і були на початку повномасштабного вторгнення. Я не думаю, що для українців це стане мотивацією йти в ТЦК.

Якщо і відправляти депутатів у відрядження, то точно не в західному напрямку, а у зону бойових дій. Це пропозиція "Розумної Політики", яку будемо закріплювати законодавчо.

Станом на 1 лютого 2024 року, у Верховній Раді працює 401 народний депутат. З них 316 – чоловіки. Пропоную, щоб кожен, віком до 60 років, проводив місяць у районах ведення бойових дій та виконував там функціонал відповідно до своїй військово-облікової спеціальності. Одночасно в таке відрядження можуть відбувати до 30 народних обранців, щоб не паралізувати роботу парламенту. А формуватиметься такий список в алфавітному порядку. Рішенням Головкома вони прибувають у розпорядження тієї чи іншої бригади. Народні депутатки можуть їздити у такі відрядження добровільно.

Зрозуміло, що народних "новобранців" ніхто не відправить на нуль чи на штурм посадок, ймовірно, більшість навіть не доїде до першої лінії. Але нести службу на рівні з іншими, пожити життям захисників і захисниць, відчути на власній шкірі усі складнощі служби та побуту – це стало б для депутатів корисним досвідом.

Я абсолютно переконаний у позитивному впливі таких відряджень і на роботу окремих депутатів, і на роботу Ради загалом. Бо це спустить депутатів на землю і покаже їм реалії сьогодення, дозволить відчути себе частиною держави і народу, які виборюють своє право на незалежність. Сподіваюсь, це змусить їх відповідальніше ставитись до своєї парламентської роботи, захищати інтереси військових і, можливо, голосувати по совісті, а не вказівці з Офісу президента.

У нашій пропозиції немає популістичної складової. Це просто відрядження, вважайте, робота на окрузі в умовах війни. Ми з командою "Розумної Політики", багато моїх колег з різних фракцій і груп справді допомагають армії і часто їздять до захисників. Інші ж за два роки повномасштабної війни жодного разу на фронті не були і, схоже, забули, що війна триває. Можу сказати, що контраст у їхній поведінці і рішеннях разючий.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Україна. 2025 рік. Виклики, стратегії та можливості

Війна змінила все: наші пріоритети, наше сприйняття світу та самих себе. Ми більше не можемо дозволити собі жити "як було", але й не маємо права втратити те, за що сьогодні борються та віддають своє життя найкращі...

Множинне громадянство. Чергова "красива" ідея від президента, яка насправді ховає в собі багато небезпек

Наприкінці січня глава держави анонсував законопроект про запровадження в Україні множинного громадянства, зокрема, для представників української діаспори та лобістів інтересів України...

Спроба N2, і знову невдала. Новий закон про мобілізацію від влади: чому всім знову набрехали, і що пропонує "Розумна Політика"?

Епопея з ухваленням законопроекту про мобілізацію триває. Після того, як Уряд відкликав ганебний законопроект N10378, який збурив суспільство, всі чекали адекватної редакції, з урахуванням потреб і позиції військових, що міститиме відповіді на найважливіші і найнагальніші питання...

З Ради на фронт. Чи доречні і реальні військові відрядження народних депутатів?

У нинішній дискусії про мобілізацію чи не основним стоїть питання справедливості. І тут не може бути напівміри – вона або є для всіх громадян України, або її немає...

Нові правила мобілізації/демобілізації та соціальні гарантії військових. Реєструємо альтернативний законопроект

Нові правила мобілізації. Відсутність нормальної демобілізації. Блокування рахунків та обмеження прав ухилянтів. Санкції проти українських чоловіків, які живуть закордоном і не планують ставати на облік...

Строки демобілізації, соціальні гарантії та НІ цензурі. Розумна Політика подала важливий законопроект для військових

Демобілізація. Вислуга років. Грошова допомога. Дострокове присвоєння чергового військового звання. Заборона на поширення інформації військовими...