Роботизація в Третій штурмовій бригаді
Російсько-українська війна незворотньо змінила військову справу. За технологічною революцією навіть не дотичні до бойових дій люди спостерігають в прямому ефірі. Морські дрони вже поклали край російському домінуванню в Чорному морі, а без дронів в повітрі взагалі неможливо уявити сучасну війну.
Наступний етап – наземні дрони, адже все вирішується на землі. Роботизовані наземні комплекси, вони ж "НРК" чи просто "роботи", є інструментом широкого застосування. Проте в основі своїй їхнє використання вирішує найголовнішу необхідність – збереження життя та здоровʼя особового складу в умовах інтенсивних бойових дій.
В нашій Третій штурмовій наземні роботизовані комплекси поділяються на три категорії:
- Логістичні. Роботи дозволять безпечно доставляти на передові позиції все необхідне для бійців, а також евакуювати поранених.
- Бойові. Дрони-камікадзе, а також комплекси з турелями для кулеметів та гранотеметів – як для штурмових дій, та і для диверсій на території ворога.
- Інженерні. Ефективні при мінуванні та розмінування проблемних ділянок фронту, роботи витримують протипіхотні та протитанкові міни, не отримуючи критичного ураження.
Детальніше із зображеннями на сайті: https://ab3.support/assault-robots
Мова йде не про плани, а про реальність – в бригаді вже застосовуються новітні технології. Здається, кожен чув про твердження "ніколи маленька совєтська армія не переможе велику совєтську армію". Саме тому діяти асиметрично, бити ворога сучасними засобами – головна мета 3 ОШБр.
З цією метою для масштабування вже наявних потужностей минулого місяця за запитом бригадної інженерної групи було оголошено великий збір коштів у 20 мільйонів гривень під назвою "Штурмові роботи". За декілька тижнів сума була повністю зібрана – навіть з перебільшенням.
Вдячний всій команді видання "Українська Правда", а також особисто журналісту Михайлу Ткачу, який став обличчям та хедлайнером даного збору. Медійний розголос дозволив долучити до проекту велику кількість бізнесів та небайдужих громадян. Трохи статистики: 329 внесків зборами від окремих Монобанок та адресними донатами. З них девʼять – від компаній та бізнесів, триста двадцять – внески волонтерів, благодійників, блогерів та небайдужих громадян. Всередені цих командних зборів – тисячі й тисячі маленьких грошових переказів від звичайних українців, які сформували загальний результат.
20 453 972 грн. Так виглядає потужний тил в цифрах.
Кошти вже на рахунку офіційного штабного фонду "Підтримай Третю штурмову". Застосування ж наземних роботизованих комплексів можна буде побачити на офіційних сторінках нашої 3 ОШБр. Чи в новинах – як завжди:)
Той випадок, коли люди робили не донати. Вони зробили інвестицію в розбудову української сучасної армії тут і зараз. Своєї армії. І бенефеціарами подібного підходу будуть не тільки громадяни нинішньої країни, а й цілі покоління ще ненароджених українських дітей.
Написав Олексій Рейнс (позивний "Консул"),
доброволець ССО АЗОВ, військовий Третьої штурмової бригади.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.