Як знизити суми в платіжках? Коаліція знає, але не голосує
Верховна Рада нарешті розглянула законопроект N4941-д "Про енергетичну ефективність будівель" і прийняла його в першому читанні 244 голосами.
Якщо стисло – він запроваджує процедуру енергоаудиту та видачі відповідних сертифікатів класу енергоефективності для трьох категорій:
1. Новобудов.
2. Будівель органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
3. Будівель, на отримується фінансова допомога на термомодернізацію.
Прийняття цього законопроекту є по-перше, передумовою створення цивілізованого підходу до комплексної термомодернізації будівель та якісного будівництва.
По-друге – однією з передумов для створення Фонду енергоефективності, на який закордонні партнери готові виділити Україні більш ніж 100 мільйонів євро.
По-третє – це один з "пазлів" комплексної реформи, та створення ринкових відносин у сфері енергоефективності, яке дозволить покращити якість наших осель та підвищити енергетичну безпеку країни.
Тож я радію всім серцем за ще один крок до підвищення рівня енергоефективності, енергозбереження та енергетичної незалежності України. Тепер приступаємо до підготовки поправок до другого читання і, як співавтор законопроекту, готовий розглянути та подати будь-які обґрунтовані правки до другого читання від експертів та представників ринку.
Історія серії законопроектів про енергоефективність будівель – це ціла епопея. Цього скликання Уряд двічі подавав подібні законопроекти – і двічі вони були відхилені Верховною Радою. Намагаючись дослівно виконати європейські директиви урядовці не змогли знайти професійне рішення, яке захистить національні інтереси та дозволить виконати наші зобов'язання.
Нинішня версія – це законопроект, доопрацьований депутатами з різних політичних сил (БПП, НФ, ОБ, Самопомочі, РПЛ і Батьківщини) з двох дотичних до проблематики комітетів – житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу. В ньому усунута низка недоліків, які були в урядовому законопроекті, головним з яких була несвоєчасна вимога євро директив на отримання сертифікату енергоефективності для кожної квартири.
Були слушні пропозиції колег в залі по уточненню сфери застосування законопроекту. Та і пройшов він з третього разу лише завдяки тому, що мій колега по фракції Сергій Соболєв вніс правку щодо сертифікатів енергоефективності для будівель бюджетної форми власності, яка консолідувала голоси опозиції.
Ми вже отримали низку пропозицій від експертів. Обов'язково включимо всі зауваження до другого читання, щоб не допустити зловживання та марнотратного використання бюджетних грошей.
Але "зрада" все одно відбулась. Дві найбільші фракції, які сформували "коаліцію" – БПП і "Народний фронт" – вкотре продемонстрували, що енергоефективність для них – не пріоритет.
Минулого пленарного тижня ключовий урядовий законопроект про створення Фонду енергоефективності пройшов перше читання лише з третього разу, набравши 227 голосів – з запасом в один-єдиний голос! – отримавши від БПП та НФ всього 157 "за".
Закон про енергосервісні контракти, який дозволить бізнесу займатись енергетичною модернізацією, набрав 228 голосів – йому коаліція дала і того менше – 145 "за".
Це не були резонансними та спірними законопроектами, де є сенс проявляти політичну позицію і боротися за поправки – просто треба було прийти на роботу і проголосувати. Однак і цього разу найбільші фракції знову показали своє ставлення до однієї з найперспективніших галузей в Україні – за важливий для енергоефективності законопроект вони віддали... 148 голосів з 244.
Лише 148 голосів "коаліціантів" за підтримку законопроектів, необхідних власному уряду для залучення більш ніж 100 млн євро інвестицій.
Лише 148 голосів "коаліціантів" за передумову зниження сум в платіжках українців.
Лише 148 голосів "коаліціантів", щоб дозволити значно скоротити споживання газу та тепла.
Лише 148 голосів за майже півмільйона нових робочих місць (за оцінкою Офісу з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді України.)
Люди обов'язково дадуть оцінку тим депутатам коаліції, що вкотре проігнорували голосування за зниження споживання енергії, а на ефірах та в регіонах розповідають як вони захищають народ та реформують Україну.
Source: EcoTown та Держенергоефективності
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.