Олексій Рябчин Народний депутат України.
Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективностi Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

В Раду повертаються найгірші практики часів Януковича. Тепер – ''Закон 13 квітня'' про ринок електроенергії

13 квітня 2017, 20:04

Протягом останніх днів я з експертами та своєю командою готував правки до законопроекту "Про ринок електричної енергії України", який минулого тижня парламент відправив на повторне друге читання.

Ці правки були спробою захистити населення від зростання ціни на електроенергію. Також ними я намагався захистити галузь відновлювальних джерел енергії – єдину, в яку йдуть інвестиції.

Мої пропозиції змін до законопроекту мали захистити право українців на доступний електротранспорт – тролейбуси, трамваї, – який не зможе існувати за ринкових цін, оскільки поки що несе соціальне, а не комерційне навантаження. У залі до мене підходили депутати-мажоритарники, які висловлювали готовність проголосувати за цю правку. Навіть Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко відзначив її актуальність.

Загалом я подав 103 правки, з яких понад 40% були враховані, що свідчить про фаховий підхід до покращення контраверсійного законопроекту. Ми з командою працювали всі вихідні, понеділок і вівторок, а в середу я захищав ці правки на засіданні профільного Комітету з енергетики.

Але сьогодні на нас чекала глибока фрустрація. Голова парламенту Андрій Парубій не дав можливості захистити правки в залі голосування, нехтуючи елементарною повагою до депутатів. Він зробив це всупереч норм Регламенту та процедур розгляду законопроектів у другому читанні.Я розумію, що всі вже звикли до порушення процедур та правил, навіть, до кнопкодавства. Я бачу, що люди вже навіть толерують факт того, що 80 правок сьогодні БЕЗ ПУБЛІЧНОГО ОБГОВОРЕННЯ ТА РОЗГЛЯДУ були проголосовані пакетом, а точніше сказати – "скопом". Щорічні бюджетні ночі до ранку, на жаль, привчили до нехтування всіх основ і принципів парламентаризму.

Але навіть за часів Януковича не було такого, щоб депутатів позбавляли можливості захистити свої пропозиції! Чим поведінка нинішнього спікера відрізняється від поведінки його попередника Рибака, за якого, всупереч правилам і логікі, були проголосовані сумнозвісні "закони 16-го січня"?... Прикро, що Андрій Парубій повторив такий не найкращий досвід виключно заради інтересів монополій та олігархічного українського бізнесу.

А все тому, що депутатам від нової більшості – БПП, "Народний фронт", "Опозиційний блок", "Радикальна партія" і групам – треба було задовільнити особисті потреби і вони не бажали витратити ще півгодини на роботу в залі, більш того – навіть не бажали надати можливість тим депутатам, які дійсно доопрацьовували документ, донести свою позицію до українського народу.Андрій Парубій, який сам неодноразово був в опозиції, прекрасно знає, як важливо мати можливість висловлювати свою фахову думку з трибуни Верховної Ради.

Мене глибоко розчарувала така непрофесіональна поведінка спікера Андрія Парубія, а допущені з його подачі порушення Регламенту вочевидь надовго заплямують його репутацію. Я особисто п'ять разів підходив до нього і показував на свої правки, які бажаю доповісти, але був позбавлений такого свого законного права.  

Боротьба триває, і хамство і несправедливість тільки надихає на боротьбу за те, у що віриш.

Коментарі — 17
LYCIV_OLGA _ 15.04.2017 11:11
IP: 130.211.103.---
На превеликий жаль, пан Парубій, як і більшість бувшої "опозиції" його величності януковоща, став на шлях зради ідеалів Майдану і Революції гідності, і тому зараз – старанно маскуючись – разом з "більшістю" у ВР обслуговує інтереси олігархату – ворогів України та українців

В якості "інформації до роздумів" і "розширення кругозору" – пропоную: 14.02.17. Сергей Головнев Кто владеет локальными энергопоставляющими компаниями (Бизнес Цензор).../biz.censor.net.ua/resonance/3020540/ Там же – по посиланнях – можна подивитись про відмінність тарифів по областях та власників українських обленерго.
ytkr _ 15.04.2017 08:04
IP: 78.111.190.---
Я, як і мої друзі, поважав А. Парубія, коли він був комендантом Майдану. Прикро спостерігати за спікером ВР України тепер. Людина змінила свої, як виявилося, непринципіальні погляди на діаметрально протилежні. Це було особливо підкреслено при розгляді законопроекту про ринок електроенергії України. Грубо порушуючи регламент, неповага до народних депутатів України, нехтування правом депутата на відстоювання своєї думки, Парубій опустився нижче, ніж його попередник Рибак. Боронь Боже, щоб такі "кадри" знову попали у Верховну Раду!
Ігор Ко _ 14.04.2017 18:29
IP: 130.211.103.---
Vasily Tcheloveck:
Підскажить, як можна оформити передплату на тємнікі з Банкової в режімі он-лайн?
У Вас вони найсвіжиші!
Дуже дякую!
Vasily Tcheloveck _ 14.04.2017 18:23
IP: 130.211.103.---
"Найвищi рейтинги" не только придуманы самими тимошенковцами, но и не имеют прямого отношения к рейтингам на выборах. В результате предвыборной кампании рейтинги всегда меняются кардинально.

Сегодня Тимошенко пиарится всеми способами, других дел у нее нет, ответственности за ситуацию в стране она не несет. А тот же Яценюк не виден вообще. Во время кампании он начнет работать, и поверьте, мимо парламента никак не пролетит.

Так что не переживайте сильно, оно того не стоит.
Катерина Берлізова _ 14.04.2017 17:53
IP: 104.155.13.---
Сергій Дацюк в сусідньому блозі правильно пише: потрібні перевибори.
Як так виходить, що партія з найвищими рейтингами має так мало місць у парламенті та не отримує навіть можливості зробити поправки до законопроекту? А представники абсолютно нелегітимної партії, що втратила увесь рейтинг і давно разом зі своїм лідером Яценюком мусить валятися на звалищі історії (а краще в тюрмі сидіти) ще й командує, має 81 мандат та спікера?!
Це неподобство. Не кажу вже про те, що цей злочинний закон взагалі не можна було приймати та навіть виносити на розгляд. Якби в нас був нормальний парламент, нічого такого б не було.
руслан49 _ 14.04.2017 17:09
IP: 46.201.175.---
Aleksandr Ruslanov:
tsukerky.net/

Як безкоштовно їсти цукерки "Рошен"?

17 гривень – точнісінько на таку суму кожен з нас може дозволити собі з'їсти безкоштовно цукерок у фірмових магазинах Рошен
Нанесення збитків на суму до 17 гривень (якщо ви нічого не зіпсували в магазині) не є кримінальним або адміністративним правопорушенням.
Ви скажете, що 17 гривень це дрібниця? Так, звичайно.
Але якщо тисячі або сотні тисяч людей спробують навіть по одній цукерці? Такий вчинок не буде покараний, а збитки імперії ПОПи складатимуть мільйони гривень.
А якщо тобі в магазині в задницю запихнуть цукерок ще на 17 гривень і потім припаяють статтю. Як тоді бути?
Dmitriy Mykhailychenko _ 14.04.2017 15:17
IP: 130.211.100.---
Автор – тимошенкоский, из Батькивщины.
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 10:43
IP: 77.52.78.---
Чому боротьба з корупцією може ефективно вестися звичайними громадянами? Чим більше цукерок ПОПа ми з'імо безоплатно, тим більше стане відомо про факти його корупційної діяльності. Не будь байдужим, не стій осторонь – їж "Рошен" безкоштовно!

Доки ми чекаємо подачок від МВФ, наш президент на нас з вами цинічно наживається. В Україні Рошен є монополістом ринку, а в Росії – жорстка конкуренція. Тому цукерки там дешевші, а ми з вами змушені нести свої гроші в кишеню ПОПи.

Він казково багатий, та його статок зростає кожен день, що він знаходиться на найвищій в Україні посаді.
ЦЕ ЗВЕТЬСЯ ЗВИЧАЙНИМ СЛОВОМ -КОРУПЦІЯ.

Чим краще він живе, тим гірше живеш ти!

Не будь байдужим, не стій осторонь – їж "Рошен" безкоштовно!
Aleksandr Ruslanov _ 14.04.2017 10:33
IP: 77.52.78.---
tsukerky.net/

Як безкоштовно їсти цукерки "Рошен"?

17 гривень – точнісінько на таку суму кожен з нас може дозволити собі з'їсти безкоштовно цукерок у фірмових магазинах Рошен
Нанесення збитків на суму до 17 гривень (якщо ви нічого не зіпсували в магазині) не є кримінальним або адміністративним правопорушенням.
Ви скажете, що 17 гривень це дрібниця? Так, звичайно.
Але якщо тисячі або сотні тисяч людей спробують навіть по одній цукерці? Такий вчинок не буде покараний, а збитки імперії ПОПи складатимуть мільйони гривень.
mihaylenco _ 14.04.2017 07:57
IP: 93.171.72.---
Эдуард Техов
А бойцы "диванной сотни" могут лишь по клаве стучать и всех обс...ь, а много ли толку?

Який відсоток таких бійців? Наскільки активні вони в соцмережах? Ви такими запитаннями не цікавилися?Якщо всі диванні бійці підуть на вибори, то це буде не один відсоток. А враховуючи активність деяких бійців на форумах, можна стверджувати, що вони здатні переконати не одного знайомого.

Ось і весь толк. Диванні бійці – безкоштовні агітатори. Значно якісніші, ніж молодики, чи бабці на вулицях біля палаток.
mihaylenco _ 14.04.2017 07:10
IP: 93.171.72.---
Порошенко перетягнув на себе всі головні повноваження, й права. Відбулася концентрація, точніше, узурпація влади. Більша, ніж в януковича. В в політика з відсутною совістю, такі речі завжди закінчуються свавіллям.
Эдуард Техов _ 13.04.2017 23:00
IP: 188.163.72.---
Rab_fack Все эти партии – однодневки. Ну разве дай Бог, чтоб партия Саакашлвили стала долгожителем. Но не факт...
А Тимошенко – ветеран нашей политики. Другой такой нет.
И что пишете Вы или красавец Гройсман излагает – не важно.
"Собаки лают, караван идет"...
Эдуард Техов _ 13.04.2017 21:53
IP: 188.163.72.---
руслан49: насчет Тимошенко... Она в большой политике давно и серьезно. Если порой срывается – не удивительно, каждый президент норовит ее в пыль стереть, а она борется год за годом.
А бойцы "диванной сотни" могут лишь по клаве стучать и всех обс...ь, а много ли толку?
Виктор Симович _ 13.04.2017 20:59
IP: 94.244.41.---
руслан49:
Тимошенко почали ненавидіти самі депутати Ради. Коли вона кричить, що тільки 70 депутатів чесні, а інші корупціонери і прислужники Ахмєтова, то в депутатів всередині щось перевертається. І навіть якісь логічні думки Тимошенко не сприймаються.
В числах она права. Может быть, честных меньше 70.
Adam Viter _ 13.04.2017 20:53
IP: 37.55.35.---
У нас майже вся монополія на розподіл електрики, газу, телефонного зв'язку, із часів Кучми, Януковича і до наших днів, в одних "Ахметовський" руках?
І тільки там де гостро стоїть конкуренція, там все працює добре. Так інтернет від Укртелекому, який пов'язаний із телефонною монополією "Ахметова" працює в гострих ринкових умовах конкуренції. І там все працює добре. Робота інтернету швидка і стабільна. Одночасно скачує і показує онлайн чотири фільми, чотири телевізійні канали, плюс фейсбук і все інше. Працює краще конкурентів.
Із електрикою навпаки, постійно щось вибиває, вимикає, на цілі години, при найменшому подиху вітру, дощу з вітром. В людей тут повинна бути теж альтернатива по ціні і якості до під'єднання свого будинку, до переведення, як власного автомобіля, на зріджений газ двох типів, електрику сонячних панелей? Наприклад приватизований у держави "Ахметовський" продаж і паралельно зберегти держаний розподіл електрики, газу, телефонного зв'язку. Щоб була максимальна конкуренція
руслан49 _ 13.04.2017 20:48
IP: 95.135.241.---
Тимошенко почали ненавидіти самі депутати Ради. Коли вона кричить, що тільки 70 депутатів чесні, а інші корупціонери і прислужники Ахмєтова, то в депутатів всередині щось перевертається. І навіть якісь логічні думки Тимошенко не сприймаються.
Михайло Антонишин _ 13.04.2017 20:30
IP: 134.249.50.---
Коментар видалено автором блогу
Україна та Європа907 Уряд реформ302 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter