25 липня 2017, 18:06

Про зустріч з Куртом Вокером та що насправді він сказав українським депутатам

Зустрівся разом з колегами з Верховної Ради зі Спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером та послом США в Україні Марієй Йованович після їх поїздки на Донбас.



Декілька тез із зустрічи з Куртом Волкером, які я вже висловлював публічно багато разів:

1. Наші воїни гідно борються за територію, захищаючи не тільки безпеку України, але й всієї Європи також. Але влада поки що не задіяла й навіть половину ресурсів для боротьби за серця та розуми українців по обидві сторони лінії зіткнення та переселенців, про що неодноразово заявляли представники ВО "Батьківщина".

2. У нас обмежені можливості впливати на процеси на окупованій території. Але якщо влада два роки витрачає на будівництво зруйнованих мостів й досі не може вставити нові вікна та відновити пошкоджені війною будівлі на контрольованій території, побудувати гідну дорогу та поєднати Краматорськ з Маріуполем, запустити швидкісний, а не 20-ти годинний потяг з Києва до нашого південного морського форпосту, то щоб не казали політики з екранів телебачення, ми не зможемо показати людям на Сході, що Україна змінюється.

3. У нас бракує інклюзивної та професійної дискусії щодо policy on Donbas. Проте в нас забагато politics on Donbas. Як стосовно законопроектів щодо статусу Донбасу, так і стосовно висловлювань вищого керівництва держави.

4. Ми програємо комунікацію не тому, що досі не заглушили сигнали пропагандистських каналів на підконтрольній нам території. У всіх документах починаючи з мінських домовленостей і закінчуючи запропонованими варіантами законодавчих змін щодо статусу Донбасу, люди не бачать головного – себе. Люди не розуміють чи повернуться вони колись додому до українського Донецьку та Луганську завдяки цим документам, чи треба інші домовленості, чи збереже їх робоче місце законопроект про статус територій, чи ні. Люди чекають дії та ясність, а не політизацію питання.

5. Переміщені ВНЗ Донбасу та Криму можуть слугувати інструментом реінтеграції та потребують підтримки. Однак поки у нас відбувається активна фаза бойових дій і не звільнені заручники, то говорити про реінтеграцію неможливо. На жаль, без посилення міжнародного тиску змусити Кремль виконувати власні обіцянки не можливо.



Подякував пану Уолкеру за його візит на Донеччину та дуже сильний меседж про те, що на Донбасі відбувається не заморожений конфлікт, а гаряча війна. Мені здалось, що Спецпредставник Держдепу США по Україні доволі швидко увійшов в курс справ, та вже намагається заглиблюватися у деталі.

Ми почули дуже сильні сигнали підтримки України та готовність адвокатувати більш жорсткі санкції за невиконання взятих Кремлем на себе зобов'язань.

Але всі присутні також погодились, що ніхто не зробить за Україну наше домашнє завдання, яке пов'язане з боротьбою із корупцією, реформуванням країни та посиленням боротьби за серця та розуми українців.

PS. Низка ресурсів з посиланням на сайт Верховної Ради розповсюдили інформацію, що нібито пан Волкер давав поради на тему того, що треба робити і як себе поводити українським партіям заради повернення територіальної цілісності нашої держави. Із здивуванням почув це запитання декілька разів, вчора і сьогодні, від різних телеканалів та інтернет-видань.

Як людина, яка була присутня на зустрічі заявляю, що жодних подібних порад від високоповажного пана Волкера я не чув. Зазвичай, професійні дипломати та високопоставлені чиновники не дозволяють собі на офіційних протокольних зустрічах давати будь-які подібни поради в такому тоні, що може бути розцінено як втручання у політичні справи незалежної держави. Останній твіт Президента Трампа щодо України доводить, що американці також не люблять коли в їх політику втручаються ззовні.

Насправді, наскільки я зрозумів, стався інцидент пов'язаний з технічною помилкою, коли неузгоджений текст новини про зустріч з'явився на сайті Верховної Ради, де слова Ганни Гопко про необхідну єдність українських політичних сил на міжнародному фронті випадково були приписні Курту Волкеру.

Радий, що в нас є професійні журналісти, які зробили фактчекінг і не стали роздувати з мухи слона.

Про це та інше поговорили з ведучими в ефірі 112 каналу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Закон про зелені номери для електрокарів підписано Президентом Зеленським!

Вітання всім електромобілістам! Сьогодні законопроект N10405 про доступ електромобілів до зарядних станцій отримав підпис Президента України Володимира Зеленського та став Законом! На цьому роботу не завершено, далі починається робота Уряду, профільних міністерств та установ, зокрема, розробка зелених номерів та знаків...

To be continued...

Це були найкрутіші 5 років мого життя. Зараз драйв від служіння Україні поступово змінюється трошки підзабутим адреналіном від нових викликів...

Останні законопроекти цієї Верховної Ради

Неможливе – можливе! Мало хто вірив, але в останній день роботи Верховна Рада прийняла два зелених законопроекти мого з колегами авторства...

Надо поговорить? Треба діяти!

Коли влада не дає складні відповіді на складні питання, "вулиця" вирішує всі дуже просто. За п'ять років минулої влади я пам'ятаю багато рішень, які не були прийняті і віддані на відкуп "вулиці"...

Чи підпише Зеленський закон про зелені номери для електромобілів?

Третій рік поспіль Україна знаходиться в топ-10 країн світу за темпами розвитку електромобілів завдяки ініціативам Верховної Ради щодо здешевлення вартості електрокарів для українців...

Владислав Бухарєв. Новий керівник Служби зовнішньої розвідки України.

Сьогодні мого колегу по фракції Батьківщина генерал-лейтенанта Владислава Бухарєва призначили на посаду керівника Служби зовнішньої розвідки України...