Віталій Шабунін Голова правління Центру протидії корупції

В АП продовжують наполегливо просувати свого кандидата на посаду директора Бюро

13 березня 2015, 17:01

В Адміністрації Президента – новий сценарій втручання в конкурс на посаду директора Антикорупційного Бюро, мета якого – отримати лояльного та підконтрольного директора НАБ.

Завтра на засіданні комісії можна буде спостерігати за його реалізацією.

Полягає сценарій в тому, щоб змусити комісію проголосувати за додаткових кандидатів для проходження спеціальної перевірки.

Аргумент, яким будуть тиснути на комісію: висока вірогідність того, що з чотирьох, обраних комісією, кандидатів, спеціальну перевірку може пройти лише один.

Саме АП, на підставі документів від перевіряючих органів, формує кінцевий висновок та видає комісії довідку про проходження кандидатом спеціальної перевірки.

Закон про НАБ вимагає, аби комісія подала президентові два або три кандидати. Якщо спец перевірку пройде лише один, комісія буде вимушена наново оцінювати та відбирати кандидатів, направляти на перевірку і чекати результатів. Це – затягує результати конкурсу на невизначений строк. Аж допоки в шорт-листі кандидатів на перевірку не опиниться лояльний до влади претендент на посаду директора Антикорупційного Бюро.

Можливо, такий сценарій спрацював би в будь-якому іншому конкурсі, але не у випадку з обранням директора НАБ. Адже усі кандидати, фактично, уже пройшли цю перевірку ще на момент подачі документів, опублікованих на сайті Адміністрації Президента.

Чи ризикнули б кандидати на посаду головного борця з корупцією в Україні подати неправдиві дані про себе або фальшиві документи? Навряд. Бо у правдивості вказаних у документах даних міг упевнитися будь-який з членів комісії під час інтерв'ювання, а також і журналісти, аналітики, експерти та колеги претендентів.

Проте, перевірку здійснюють державні органи, висновок готує Адміністрація Президента, її результати доступні тільки самим кандидатам та, власне, комісії, яка виступила "замовником" такої перевірки.

Отже, якщо комісія не витребує весь пакет документів, а не тільки висновок, громадськість не взнає, хто і чому не пройшов перевірку, яка по суті є формальною процедурою, мета якої – підтвердити достовірність документів та відомостей, поданих особою до майбутнього роботодавця – держави.

Перевірку здійснює чітко визначений перелік з 5 держорганів, відповідно до ст.11 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та Порядку проведення перевірки, встановлений Указом Президента.

Кого перевіряють? Перелік "портфелів", претенденти на які мають пройти цю формальну процедуру, доволі довгий. Це – перші особи держави (президент, спікер ВР, прем'єр-міністр, міністри) разом з заступниками, керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, голови СБУ, Нацбанку, Рахункової, генпрокурор, нардепи і т.д.

Хто і Що перевіряє?

1. МВС перевіряє, чи не притягалася особа до кримінальної відповідальності, чи має судимість, її зняття, погашення, адмін стягнення за корупційні правопорушення,

2. Мінюст шукає інформацію у власних публічних реєстрах: корупціонерів та люстрованих чиновників,

3. Державна фіскальна служба перевіряє декларацію,

4. МОЗ – стан здоров'я кандидата,

5. Міносвіти – наявність освіти, наукового ступеня, вченого звання.

У разі виявлення розбіжностей у поданих кандидатом документах останній має право протягом п'яти днів письмово пояснити та/або виправити таку розбіжність.

Отже, доволі сумнівною видається реальна, а не штучно створена ситуація,коли троє з чотирьох кандидатів не проходять формальну звірку документів, оприлюднених ще до початку інтерв'ю з конкурсною комісією.

Відмовити кандидату на підставі результатів спеціальної перевірки можна лише у двох випадках.

Перший – якщо про кандидата стане відома інформація, яка не відповідає встановленим законодавством вимогам для зайняття посади.

Другий – якщо кандидат подав підроблені документи або неправдиві дані про себе.

Всі, хто проходить спец перевірку, має право ознайомитися з її результатами та оскаржити їх в суді.

Як далеко зайде Адміністрація Президента у своєму прагненні будь-що отримати ручного, а не обраного за результатами чесного конкурсу директора Бюро?

Чи самому кандидату-протеже від АП не соромно від того, як його пхають на посаду – оминаючи здоровий глузд, нехтуючи Законом, принижуючи гідність членів конкурсної комісії, які своїми безкомпромісними принципами та справами заробили суспільний авторитет та повагу?

Будь-що, даний сценарій відомий не тільки членам самої комісії, але й усім без виключення міжнародним донорам та партнерам України, у яких потужний інструмент впливу – гроші МВФ та ЄС.

powered by lun.ua
Коментарі — 42
vorskla _ 17.03.2015 14:39
IP: 74.125.18.---
Для юних геніїв аналітики: їжаку зрозуміло, що цю посаду віддадуть В.Чумаку. Доповни ще одну позицію:
6. КГБ/СБУ – наявність рекомендації за багатолітню, віддану службу. Рекомендації від Богатирьової не потрібно.
P712 _ 17.03.2015 13:57
IP: 92.113.78.---
якщо рішення невірне, то помилка була на самому початку – в обранні преза, кандітер не підходить на цю посаду, це було зрозуміло ще весною.
Юрий Харьковчанин _ 16.03.2015 16:35
IP: 5.45.192.---
Предлагаю на должность начальника АКБ назначить Кума продажного и общество успокоится))

Власть потеряло лицо превратилась в ненавистных гоблинов это они понимают?
Ims Sim _ 15.03.2015 23:30
IP: 74.125.18.---
Господа, как ни садитесь, дирижер всё испортит по-любому. Вздумаете дергаться – вам просто не дадут работать.

РЫБА ГНИЛАЯ С САМОЙ ГОЛОВЫ. Вам с ней не тягаться.
Юрий Харьковчанин _ 15.03.2015 22:08
IP: 46.211.141.---
Tanya Sh:
Уважно переглянула декларації 4-х претендентів. У самого наближеного до президента: дохід всієї родини близько 500 тис., а авто 2014 року куплено за 700 тис... Звідки взялися ще близько 200 тис., не рахуючи витрати на життя?
Судя по волоките выберут очередного вора, а американского или грузинского прокурора не выберут потому что боятся что начнут сажать эту власть, не менее 70 % по которым плачет тюрьма или 17 этаж...Эта власть практически достигла пика недоверия как при Януковиче, когда любые ее начинания будут встречаться в штыки. Безверье для власти самая большая проблема, что они будут делать люди им не верят!
Юрий Харьковчанин _ 15.03.2015 22:02
IP: 5.45.192.---
Не удивлюсь что уже и должности продают в новое АКБ. Судя по темпам его создания там окажутся те кто ранее наживался на контрабанде, на таможне и теневых схемах это менты увбешники, сбушники и прокуроры и прочая гниль которая за время работы сколотила огромные состояния. Не хватает там кандидата Яремы или Луценко чтобы поставить крест на фейковом АКБ.
Теодор Дяків _ 15.03.2015 13:31
IP: 194.44.247.---
Що зміниться якщо в ланцюг кривих, слабких, гнилих ланок вставити одну навіть ідеальну? Якщо від виявленого хабарника не візьме хабаря працівник НАБ, то його візме суддя, який встановить порушення процедури стеження, звтримання, ведення слідства, збору доказів і т.д.або лікар, який встановить неосудність підозрюваного, або охорона СІЗО, яка дасть йому втекти, або... Посидить кілька місяців і знайдуться обставини, які дозволять застосувати УДЗ, або навіть амністію...
Без с у т н і с н о і та к о м п л е к с н о і зміни ключових інститутів влади (місцеве самоврядування, виборча, судова, правоохоронна системи) та визначальних інститутів суспільства (функціонування праці та власновті) корупція с у т т є в о зменшена не буде.
Tanya Sh _ 15.03.2015 02:03
IP: 176.38.89.---
Уважно переглянула декларації 4-х претендентів. У самого наближеного до президента: дохід всієї родини близько 500 тис., а авто 2014 року куплено за 700 тис... Звідки взялися ще близько 200 тис., не рахуючи витрати на життя?
80000 _ 14.03.2015 15:12
IP: 37.52.228.---
КОАЛІЦІЯ-=-КАЛОФРАКЦІЯ. АнтиКорупційний Комітет -АКК- Асоціація Криша Корупціонерів.
mihaylenco _ 14.03.2015 14:26
IP: 178.92.22.---
Теодор Дяків
Нема різниці, хто буде керувати НАБ – в теперішній політичній системі влади ця структура буде недієздатною.

Як на мене, такий орган повинен створюватися без будь яких віз владноможців. Ніяких Рад, Президентів, Прем'єрів. Працівники подібних органів жодним чином не повинні бути вдячними жодному чиновнику. Навпаки, повиннні мати на них величезний зуб.
Теодор Дяків _ 14.03.2015 13:37
IP: 194.44.247.---
Нема різниці, хто буде керувати НАБ – в теперішній політичній системі влади ця структура буде недієздатною. Якщо ж змінити політичну систему влади, то і НАБ без потреби – теперішніх органів буде достатньо для ефективноі боротьби з корупцією. Поки-що маємо імітацію цієі боротьби... і цілу купу експертів та цілих структур з питань протидіі корупціі.
Michal Kyryk _ 14.03.2015 12:07
IP: 74.125.18.---
Michal Kyryk:
Michal Kyryk:
Кучма з Квасневским продали контраБАНДОЙ,ЯДЕРНУ ЗБРОЮ-ВАРШАВСЬКОГО ДОГОВОРУ-ВИРУЧЕНИМИ КОШТАМИ РОЗПОРЯДИЛИСЯ ОСОБИСТИМ ЗАДОВОЛЕНЯМ-ВБИВШИ КОМЕНДАНТА ПОЛИЦИИ ПОЛЬЩИ ГЕНЕРАЛА МАРКА ПАПАЛА-25. 06.1998р,а це интереси Порошенко!!!???
Доказ-Кучма прзначений перемовником в Минску-Петром П.:-)
Кучмизм...:-):-):-)
Pavlo Dudra _ 14.03.2015 10:02
IP: 77.109.39.---
Николай Южный:
диванний боєць...)))
Pavlo Dudra _ 14.03.2015 10:01
IP: 77.109.39.---
директора Антикорупційного Бюро ВИБИРАЄ ПРЕЗИДЕНТ З ТРЬОХ ПРЕТЕНДЕНТІВ.тАКИЙ зАКОН СТВОРИЛА ВР...
"зБУДЖЕНІ" юЛЄБОТИ!! не розумію вашого надриву!!
президент вибере одного з трьох і БУДЕ ЗА НЬОГО ВІДПОВІДАТИ.

ЩО НЕ ТАК!!?
Michal Kyryk _ 14.03.2015 09:27
IP: 74.125.18.---
Michal Kyryk:
Кучма з Квасневским продали контраБАНДОЙ,ЯДЕРНУ ЗБРОЮ-ВАРШАВСЬКОГО ДОГОВОРУ-ВИРУЧЕНИМИ КОШТАМИ РОЗПОРЯДИЛИСЯ ОСОБИСТИМ ЗАДОВОЛЕНЯМ-ВБИВШИ КОМЕНДАНТА ПОЛИЦИИ ПОЛЬЩИ ГЕНЕРАЛА МАРКА ПАПАЛА-25. 06.1998р,а це интереси Порошенко!!!???
Доказ-Кучма прзначений перемовником в Минску-Петром П.:-)
Michal Kyryk _ 14.03.2015 09:17
IP: 74.125.18.---
Кучма з Квасневским продали контраБАНДОЙ,ЯДЕРНУ ЗБРОЮ-ВАРШАВСЬКОГО ДОГОВОРУ-ВИРУЧЕНИМИ КОШТАМИ РОЗПОРЯДИЛИСЯ ОСОБИСТИМ ЗАДОВОЛЕНЯМ-ВБИВШИ КОМЕНДАНТА ПОЛИЦИИ ПОЛЬЩИ ГЕНЕРАЛА МАРКА ПАПАЛА-25. 06.1998р,а це интереси Порошенко!!!???
Faktom _ 14.03.2015 09:11
IP: 91.201.244.---
Vitaliy Shabunin _ 13.03.2015 18:17IP: 74.125.18.--
Николай Южный:
Думаємо головою. Якщо б Порошенка влаштовував Чумак, то не було би цього цирку зі спробами переграти конкурс.
Відповісти | З цитатою
Так саме для того, щоб ми думали, НІБИТО Чумак йому не потрібен, розигрується ця гра! Вони ж вчаться у Кремлівських друзів! Як пройшов цей перевертень? Читаю Бутусова: невже один з голосів – його?
Michal Kyryk _ 14.03.2015 09:09
IP: 74.125.18.---
Що Доказом,Порошенко то Кучма номер три...
mihaylenco _ 14.03.2015 08:49
IP: 178.92.22.---
Мені вже набридло всім доводити, що Яценюк – улюблене творіння Кучми, та вірний учень Тігіпка. А що Порошенко – батько-зачновник СДПУ, та ПР, й доводити не потрібно. Це загальновідомий факт. То чиї інтереси вони будуть захищати? З якого ткого дива тхір почне захищати інтереси курей?
Николай Козак _ 13.03.2015 23:00
IP: 109.122.40.---
Хіба не бачать активісти Майдану, що Потрох це кінець державі?

Копошаться біля посад ГПУ, НБУ чи НАБа і бояться відверто сказати, що треба негайно міняти преза, бо ця мразь сам нічорта не робить і призначає таких же мразєй.

Не може вор бути нашим президентом. Якщо ми люди, а не раби...
Mesnik15 _ 13.03.2015 21:57
IP: 74.125.18.---
Жлоб Порошенко-ганьба України!
Росіяни забрали в Криму бізнес українців та державного майна на суму більше 30млрд доларів!. Справжній Президент негайно б наклав арешт на всі активи росіян в Україні і не довелось би клянчити гроші в МВФ, але це жадібне ЧМО вирішив за краще обідрати народ ніж поступитись своїм майном в Росії. Клята кацапня безмежно нахабніє, а ЧМО за це тисне руку Путіну.
Це не президент! Це ганьба України.
Хіба цього не бачать депутати ВР? Негайне висловлення недовіри. Будемо сподіватись, що Україна буде мати справжнього патріота.
Тільки тоді її чекає розквіт.
А депутати зобовязані прийняти закон про негайне призначення військового трибуналу, в якого будуть повноваження судити суддів, прокурорів та мєнтів.
Mesnik15 _ 13.03.2015 21:50
IP: 91.234.76.---
Росіяни забрали в Криму бізнес українців. Справжній Президент негайно б наклав арешт на всі активи росіян в Україні, а це мільярди доларів і не довелось би клянчити гроші в МВФ, але це жадібне ЧМО вирішив за краще обідрати народ ніж поступитись своїм майном в Росії. Клята кацапня безмежно нахабніє, а ЧМО за це тисне руку Путіну.
Це не президент! Це ганьба України.
Хіба цього не бачать депутати ВР? Негайне висловлення недовіри. Будемо сподіватись, що Україна буде мати справжнього патріота.
Тільки тоді її чекає розквіт.
А депутати зобовязані прийняти закон про негайне призначення військового трибуналу, в якого будуть повноваження судити суддів, прокурорів та мєнтів.
Виталий Довгалюк _ 13.03.2015 21:15
IP: 212.22.202.---
Віталію! Тезко! У Вас стільки безоплатних радників, що Ви не можете зробити, не маєте шансу, зробити свою непідйомну роботу невірно! У мене самого ціла торба "як зробити та кого прикрутити". Наснаги Вам та розуму! Великого розуму. У 2004-му була така собі ПОРА. Каськів. І потім... Не ідіть його шляхом. Дуже прошу...
Genrikh Vyzhak _ 13.03.2015 19:48
IP: 176.104.9.---
Віталію, ви самі на ФБ писали, що з кандидатів є мінімум 2 перевертня від старої системи ГПУ, судів... Чому ви їх так захищаєте? Порошенку найбільш вигідний саме Чумак – старий функціонер від "Удару", інакше кажучи ви хочете обрати Ярему-2, який буде рік покривати мафію, зате голосування пройшло "тіпа честно"?
mihaylenco _ 13.03.2015 19:46
IP: 178.92.22.---
Тут пишуть про слабку кадрову політику Порошенка. А це, як подивитися. З погляду державних інтересів, кадрова політика просто безглузда. З погляду шкурних інтересів – геніальна.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter