9 липня 2015, 12:33

У Раді не стане голосів для відкриття реєстру власників авто

Це – Олександр Єршов, екс-керівник Державтоінспекції України, звільнений з посади через гучний корупційний скандал. У його родини журналісти виявили цілий автопарк елітних авто та будинок, що в декларацію держслужбовця дивним чином не потрапили.



А це – 29-річний Ілля Сагайдак, керівник Святошинської райдержадміністрації. У 2013 році його декларація практично порожня: ані майна, ані авто. Що не завадило молодому та cпритному чиновнику у 2014 році задекларувати дохід від продажу майна-привиду.



Що пов'язує цих двох чиновників? Декларація про доходи, інформація в якій часто не збігається з розкішним стилем життя держслужбовців та їх родин.

Єдиний спосіб майнової перевірки цих та ще 800 тисяч чиновників – інформація про їхні квартири, будинки, маєтки та автопарки, що міститься у державних реєстрах. Увів прізвище – отримав перелік. Проте, в Україні так не працює, адже ані в Реєстрі прав на нерухоме майно, ані в Реєстрі власників авто шукати за прізвищем – неможливо.

Виправити цю ситуацію може проект закону N2423, що вже пройшов перше читання і чекає на ухвалення Парламентом наступного сесійного тижня.

Та голосів для нього навряд чи вистачить.

Чому?

Бо ввівши прізвище чиновника, з реєстру речових прав на нерухоме майно кожний журналіст чи громадянин зможе дізнатися про дату придбання квартири або будинку, місто та область (окрім точної адреси та номеру квартири, що є способом захисту від шахраїв та зловмисників). Аналогічно – з земельними ділянками.



Але найважливіше – законопроект відкриває Реєстр Державтоінспекції, де можна буде знайти інформацію про марку, рік випуску та об'єм двигуна автомобіля, без номерного знаку власника.

Це – клондайк. У першу чергу – для журналістів, адже саме за результатами їх розслідувань, а не державних перевірок, чиновники злітають зі своїх посад.

У відомстві Авакова, що опікується реєстром власників авто, це прекрасно розуміють. Як і в Генпрокуратурі, навпроти будівлі якої кожного ранку вишукується справжній парад з найдорожчих автівок.

Чи дасть Народний Фронт та БПП достатньо голосів для того, щоб викривальних журналістських матеріалів та кримінальних справ про незаконне збагачення міліціонерів, прокурорів, суддів, міністрів та їх підлеглих стало більше?

Відповідь очевидна. В понеділок проект закону має з'явитися у порядку денному Ради.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...