8 жовтня 2015, 11:39

''Закон Шокіна'' або Як генпрокурор хотів запровадити ''особливий режим конфіскації'' майна у 5 поплічників Януковича

Комічна театральність образу генерального прокурора Віктора Шокіна набирає дедалі більших масштабів.

У серпні цього року він приміряв на себе роль законотворця та запропонував Президенту України універсальне вирішення проблеми конфіскації активів режиму Януковича – законопроект, народжений в стражданнях від тягаря безрезультатних розслідувань кримінальних злочинів корумпованих екс-високопосадовців.



Ним, а точніше – руками народних депутатів, Шокін хотів уповноважити себе конфіскувати майно 5 утікачів: Януковича, Арбузова, Азарова, Захарченка, Клименка за власним поданням і без рішення суду.

У супровідному листі до проекту закону Шокін так і пояснює Президенту, мовляв, розслідувати ці справи важко, а для такої конфіскації не потрібно доводити винуватість особи у вчиненні злочину.



По-дитячому довірливо та проникливо Шокін пише Президенту, що ситуація з рівнем доказів та розслідувань корупції екс-високопосадовців печальна, адже в будь-який момент навіть арештовані активи в Україні можуть бути розморожені та і строки арешту спливають. Для їх продовження потрібні докази злочинного походження майна та вини корупціонерів, яких, вочевидь, у Генпрокурора немає, або ж він їх свідомо не хоче бачити і шукати:



Думка прокурора проста і безхитрісна, як церковна миша: перекласти відповідальність за втрачену можливість відшукати та повернути активи Януковича та його чотирьох поплічників на парламентарів. Тим більше, Рада сама зробила перший крок до заміни понять конфіскації на експропріацію, коли у сумнівно законний спосіб націоналізував найбільший речовий доказ корупції екс-президента – "Межигіря".

Достеменно невідомо, що б сталося з ініціативою генпрокурора в адміністрації шефа, якби не реінкарнація – у вигляді законопроекту N3025, про що його творці, зокрема, одіозна Олена Тищенко, говорить вголос:

"Я вам зараз відкрию велику тайну. Ви знаєте, що ініціатором цього законопроекту, саме цього законопроекту – N3025* – є Генеральна прокуратура України?"



Отже, Шокін знайшов для себе і спосіб задовольнити жагу українців до конфіскації награбованого, і команду, готову пролобіювати це рішення у ВР, і легальну підставу нарешті звільнити своє багатолюдне прокурорське відомство від необхідності повного та неупередженого розслідування корупційних злочинів "януковичів".

Дарма, що конфіскація за пропозицією Шокіна, розписана більш детально командою авторів у проекті N3025, порушує всі міжнародні правові стандарти і точно буде скасована судом у Стразбурзі, із зобов'язанням відшкодувати збитки злодіям.

Конфіскація майна відповідно до такого закону буде розцінена судом справедливості в Люксембурзі як залізобетонний доказ "політичного переслідування Януковича і Ко всередині країни" і санкції ЄС будуть зняті.

Президенту та Парламенту Шокін запропонував узаконити мародерський спосіб конфіскації майна, що в довгостроковій перспективі сприятиме легалізації активів Януковичів, як в Україні, так і закордоном, звідки повернути їх уже буде неможливо.

Єдине, що не пояснив у своїх дописах генпрокурор – це чом він зупинився лише на п'яти непересічних особистостях, коли, наприклад, у санкційному списку ЄС на той момент їх було понад двадцять?

Чому "особливий режим конфіскації Шокіна" не планували поширити на інших бенефіціарів режиму Януковича – Курченків, Іванющенків, Клюєвих, Єфремових?

Здається, відповідь є очевидною.

Залишити свій підпис під проектом постанови про недовіру генеральному прокурору можна у антикорупційном комітеті у Єгора Соболєва.

Повна версія документу за посиланням.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...