29 червня 2016, 09:52

Ключі від кайданів для Онищенко в руках Порошенка і Яценюка

У регламентному комітеті Ради, який сьогодні має дати дозвіл на арешт організатора "газової схеми", нардепа Саші Онищенка, всього 9 депутатів.

Із них більшість, тобто п'ятеро, представники коаліції з двох найчисельніших партій у Раді – Народного Фронту (Войцеховська, Єфремова, Пинзеник) та БПП (Арешонков, Лубінець).

Яценюку та Порошенку зібрати 5 голосів для арешту газового схематехника простіше, ніж тричі переконувати 226 депутатів зробити те саме в залі.

Чому тричі? Бо після рішення комітету про арешт Онищенка на голосування ставиться кожне окреме питання з подання антикорупційного прокурора: про зняття недоторканості, про затримання та про арешт народного депутата. Три рази 226 депутатів мають сказати "да" і не скнопкодавити.

Якщо регламентний комітет не вступить у змову і в повному обсязі ухвалить подання Холодницького, підтримане генпрокурором Луценком, нардепам в Раді проголосувати "якось інакше" буде дуже складно. Особливо тому, що на 87 сторінках Холодницький простою мовою описав, хто, як, і що робив у газовій схемі під дахом нардепа Онищенка, фактично, передавши депутатам в комітет частину обвинувального акту.

Повний текст подання.

Отже, рішення про арешт нардепа – суто політичне і залежить від двох осіб – лідера НФ Яценюка та лідера БПП Порошенка. Останній, між іншим, знаходить потрібні слова для значно більшої кількості нардепів – зміни до Конституції в частині судоустрою, за які президент агітував особисто, ухвалили 335 депутатів.

А під час зняття недоторканості з Мосійчука, Порошенка взагалі "понесло": "Політична воля президента, і – сподіваюся – політична воля влади – щоб ми дуже жорстко продемонстрували ефективність боротьби з коруцією – існує. І ніхто не збирається і не буде обмежуватися лише затриманням (нардепа Ігоря) Мосійчука", – заявив він.

Утім, трагікомедія про зняття недоторканості з Клюєва вчить нас бути готовим до будь-яких "поворотів долі". Хоча, сам Порошенко був категорично не згоден з тим, щоб "регламентний комітет ВР виступав в ролі найвищого суду, щось визначав чи захищав депутатів", депутати від БПП можуть в останній момент включити режим "регламент" і їхній страх перед необхідністю "здати свого" може матеріалізуватися у:

...відсутність кворуму на комітеті. Забезпечити кворум із 5 нардепів, п'ятеро з яких члени коаліції – елементарна річ за наявності "політичної волі влади".

...голосування комітетом тільки за зняття недоторканості без згоди на арешт Онищенка. У поданні антикорупційного прокурора йдеться про одну єдину вимогу: дати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Онищенка.

Утім народні депутати можуть голосувати кожне прохання прокурора окремо. Та сама процедура буде в залі, навіть якщо комітет ухвалить все, про що просить Холодницький.

За таких обставин Онищенко не звалить з країни, а буде постійним героєм телевізійних ефірів, розповідаючи про політичну вмотивованість його справи і паралельно – знищуючи докази своєї участі у газовому дерибані.

З іншого боку, такий підвішаний стан депутата та триваюче слідство – гарний та простий спосіб генерувати потрібні голоси в Парламенті. Наприклад, щоб ухвалити чергову порцію змін до Конституції.

...передачу подання прокурора спікеру ВР Парубію – суто популістський крок, який ми вже бачили у виконанні регламентного комітету під час позбавлення недоторканості Клюєва. Аби уникнути його, спікеру достатньо прийти сьогодні о 14.00 на комітет.

...голосування в Раді тільки за зняття недоторканості без дозволу на арешт. Чому Онищенка принципово саме арештувати, а не просто позбавити депутатського імунітету?

Перше. У газовій схемі, збудований нардепом, задіяні родичі Онищенка, а отже, на свободі він буде всіляко перешкоджати розслідуванню, захищаючи та укриваючи рідних від відповідальності.

Друге. У газовій схемі фігурують фіктивні директори підприємств, які перепродавали втричі дорожче газ або переводили кошти в кеш. Це "неосвічені особи без постійних джерел доходів, які за невелику грошову винагороду ставали формальними засновниками та директорами фіктивних підприємств, що здійснювали б купівлю-продаж природного газу". Онищенко та його поплічники мають достатньо інструментів впливу на таких людей, можуть їх залякувати та змушувати знищувати документи, давати неправдиві свідчення тощо. Аби уникнути цього, нардепа треба (с) ізолювати.



Третє. Аналіз наведених у поданні Холодницького доказів підтверджує, що саме Онищенко створив газову схему, сколотив зі своїх родичів й подільників і очолив злочинну організацією, яка надоїла з цієї схеми тільки 3 млрд збитків – уявіть, які були прибутки!

Це – особливо тяжкий кримінальний злочин: до 12 років тюрми. Тому до нардепа можна застосувати такий запобіжний захід, як тримання під вартою. Потрібна лише згода ВР.

Щоб завершити розслідування і передати справу в суд, Онишенко потрібен НАБУ не доторканий, а – арештований.

Половинчасте рішення комітету, як і недоголосування в Раді – без дозволу на арешт депутата – стане тяжким політичним злочином всієї коаліції та особисто – її високопосадових кураторів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...

Углава намагається втриматися на посаді замдиректора НАБУ... завдяки поліграфу

Після кількох скандалів Гізо Углава усіма силам намагається втриматися на посаді заступника директора НАБУ. Для цього він, наприклад, пройшов поліграф...