22 червня 2017, 10:24

Завтра суд ЦПК проти СБУ: суд поновив слухання щодо е-декларацій, щоб виграти час для НАЗК

23 червня, у п'ятницю, о 14:00 відбудеться нове судове засідання у справі засекречення СБУ декларацій керівництва відомства. Суд поновив слухання у нашій справ і це грає не на нашу користь.

Чому – нове? Бо за результатами останнього засідання, що було 10 травня, суд вирішив перейти в письмове провадження та ознайомлення з документами, які всі сторони процесу мали надати до 19 травня, без засідань. Йдеться, в першу чергу, про 2 документи: рішення СБУ про створення автономної системи для електронних декларацій та порядок її ведення.

19 травня секретар суду поінформувала нас про те, що документи СБУ надійшли в канцелярію. Під грифом ДСК – "для службового користування".

Зазвичай, після переходу в письмове провадження суд приймає рішення протягом 10 днів, бо всі сторони процесу заслухані і в самих засіданнях більше немає потреби.

Але судді чомусь передумали і призначили іще одне засідання – на 9 червня, яке не відбулося, бо головуючий у нашій справі суддя Арсірій поїхав у відрядження по справах Ради суддів.

З 9 червня засідання перенесли на 23 число. Що буде відбуватися на ньому?

Є декілька варіантів.

По-перше, ЦПК як сторона, має ознайомитися з документами від СБУ: на власні очі побачити, хто ж поставив підпис під незаконним рішенням про створення СБУшної системи обробки та зберігання декларацій. Ці документи – надважливі для розуміння того, що насправді відбувається з деклараціями СБУ, в який спосіб вони подаються та де зберігаються, хто відповідальний за це і контролює безпеку системи, в решті решт, хто в СБУ перевіряє, чи взагалі подали свої декларації всі співробітники.

Але ці документи – дск, і наш доступ до них визначає спочатку суд (має долучити до матеріалів справи), а потім – Служба безпеки України. По ідеї, у супровідному листі до цих документів СБУ уже б мали написати, що не заперечують з їх ознайомленням, адже це, фактично, матеріали справи.

Ми уже направили запит до СБУ з проханням ознайомитися з наданими документами до судового засідання, утім, відповіді і досі не отримали.

Чи отримаємо ми їх взагалі – покаже завтра. Але вже очевидно, що повернення з письмового провадження схоже на затягування процесу, бо відкладає похід суддів у нарадчу кімнату на невизначений час. А там – літні відпустки і нашій колегії може бути складно зібратися аж до осені.

Є й інший варіант – ми зможемо ознайомитися з документами СБУ прямо під час засідання. І тоді суддям не лишиться нічого, як перейти до ухвалення рішення. Вони не зобов'язані оголосити його прямо в той же день, але й особливо тягнути із ним не зможуть.

Проте, такий варіант є малоймовірним. Іще під час першого та єдиного засідання у справі по суті стало відомо, що НАЗК з березня погоджує власний порядок подання декларацій СБУшникам.

Що в цьому порядку? Це теж – документ з грифом. Судді в процесі ставили НАЗК це питання, але відповіді не пролунало.

Чогось не виникає сумнівів в тому, що після зникнення декларацій військових прокурорів та незаконної постанови Матіоса, з якою погодилися в НАЗК, всі декларації СБУшників будуть наглухо закриті цим порядком.

Тому, затягування часу грає на руку конторі Корчак і дає їм бодай якийсь шанс погодити порядок, що узаконить засекречення е-декларацій СБУ та убезпечить їх від публічності.

Це вигідно всім – і НАЗК, і Службі, і суду. У разі відмови нам у задоволенні позову (визнати дії СБУ та НАЗК протиправними) рішення суддів буде в одному руслі з цим новим нормативним актом Нацагентства.

Судове засідання відбудеться в Окружному адміністративному суді Києва за адресою: вул. Петра Блобочана, 8, корпус 1 зал судового засідання N32. Справа ЦПК проти СБУ розглядатиметься колегією суддів: Р.Арсірій, О.Огурцов, В.Кузьменко.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...