28 липня 2017, 11:50

У новий Верховний Суд пройшли 80% старих суддів, 25% із сумнівною репутацією – результати конкурсу

Вчора Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила списки 120 переможців конкурсу на посади до нового Верховного суду. Більшість з них – майже 80% або 93 кандидати – є або були суддями. І тільки 27 переможців зі 120 – є кандидатами не з судової системи: науковцями або адвокатами.

Таким чином новий Верховний Суд буде складатися переважно зі старих судових кадрів.

Зі 120 відібраних ВККС кандидатів до 4 касаційних судів у складі Верховного суду 30 мають негативний висновок Громадської Ради Доброчесності.

Тобто, кожний четвертий майбутній суддя Верховного Cуду, обраний ВККС, порушував права людини, або ухвалював політично вмотивовані рішення, або не може пояснити власні статки.

Найбільше переможців із негативним висновком ГРД потраплять до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду: 9 з 30 кандидатів, рекомендованих Комісією. Саме в цьому суді ухвалюватимуться фінальні рішення у справах, де українці оскаржуватимуть рішення, дії чи бездіяльність всіх інститутів влади.

Із 30 майбутніх суддів Касаційного кримінального суду 6 мають негативні висновки ГРД, переважно – за порушення прав людини і рішень Європейського Суду з прав людини, а також за ухвалення політично мотивованих справ.

До Касаційних господарського та цивільного судів у складі ВС проходять, відповідно, 8 та 7 кандидатів з негативними висновками громадських активістів.

Попри гучні заяви Президента про оновлення Верховного Суду та Голови ВККС Сергія Козьякова про безпрецедентну прозорість цього процесу, у проведеному Комісією конкурсі перемагають старі судді, частина з яких ще й мають сумнівну доброчесність або досвід політичних переслідувань на догоду владі.

Наприклад, у Касаційному кримінальному суді у складі ВС з 30 кандидатів лише 5 не мають суддівського досвіду, 6 – з негативними висновками ГРД. Касаційний кримінальний суд ухвалюватиме остаточні рішення та/або переглядатиме справи Антикорупційного бюро. За Кримінальним процесуальним кодексом такі справи в касаційній інстанції розглядає колегія із 7 суддів. У кожній такій колегії по справам НАБУ буде щонайменше один суддя із досвідом порушення права на захист або із досвідом політичних переслідувань.

Із 30 майбутніх суддів Касаційного цивільного суду у складі ВС 25 – діючи судді, 18 з яких – чинні судді Вищих спеціалізованих судів. Ще двоє суддів – Лященко та Сімоненко – нині працюють суддями у Верховному суді України.

Найбільше кандидатів без суддівського досвіду потрапили до Касаційного господарського суду у ВС: 12 із 30 кандидатів є людьми з-поза суддівської системи.

Тепер за всіх 120 кандидатів має проголосувати Вища Рада Правосуддя, після цього їх особистим підписом призначає Президент.

Дякую колегам з АвтоМайдану та Руху ЧЕСНО. Фільтруй суд за оперативність у підготовці даних.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...