5 вересня 2018, 11:09

Врятувати Авакова: як Холодницький знищить докази у справі рюкзаків

Вчора з'ясувалося, що скандальну справу "рюкзаків Авакова" вже направили до суду і навіть визначили дату першого засідання – 11 вересня. Чому такий поспіх?

Усунувши головних фігурантів сина та заступника Авакова, прокурори САП перекваліфікували справу на звичайне шахрайство та збираються затвердити 11 вересня в суді угоду з цапом-відбувайлом – підприємцем Володимиром Литвином, який бере вину на себе.

При затвердженні угоди з Литвином суд може також вирішити долю доказів вини Авакова-молодшого і Чеботаря та змусити їх знищити чи, наприклад, повернути сторонам справи.

За такою ж схемою діяли й у справі щодо оборудок з піском, де також фігурував Чеботар. Саме за ухвалою суду був знищений записувальний пристрій, який міг стати доказом і у "справі рюкзаків".

Після цього ні сина міністра, ні екс-заступника вже не можна буде притягнути до відповідальності.

Це після того, коли вся країна побачила на відео як син міністра внутрішніх справ та його заступник домовляються в кабінеті про організацію цинічної корупційної схеми – розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.

До суду доходить лише справа підприємця, який просто пошив рюкзаки на виконання цих злочинних планів.

Сама перекваліфікація злочину на шахрайство у цьому випадку є просто посміховиськом. Адже шахрай має когось обманути.

У контексті "справи рюкзаків" виходить, що Литвин обманув державу в особі заступника Авакова Чеботаря.

Саме того Чеботаря, який на оприлюдненому в інтернеті відео фактично веде перемовини про те, хто і в яких обсягах постачатиме рюкзаки ще задовго до проведення тендеру.

Угода прокурора САП Василя Кричуна з Литвином має всі шанси стати черговою мильною бульбашкою та фікцією і ось чому.

По-перше, підприємець Литвин визнає свою вину у вчиненні шахрайства, а цей злочин взагалі не підслідний НАБУ. Тому прокурор мав передати це кримінальне провадження за підслідністю і не мав права укладати угоду з обвинуваченим, оскільки прокурор САП може бути прокурором виключно у справах підслідних НАБУ.

По-друге, відповідно до КПК угоду про визнання винуватості в особливо тяжкому злочині можуть укласти лише у випадку, коли обвинувачений чи підозрюваний викриває своїми свідченнями інших учасників злочину – організаторів, членів злочинного угрупування.

Очевидно Литвин не викрив Авакова з Чеботарем, оскільки щодо них справу навпаки закрили. Тоді кого?

Це залишиться плодом фантазії прокурора і самого Литвина. Врешті він міг викрити і прибиральницю в кабінеті Чеботаря або швачку, яка безпосередньо шила рюкзаки.

Дотримання усіх цих вимог тепер має перевірити суд і або затвердити псевдоугоду та розділити відповідальність з прокурором за це, або ж відмовити.

У разі відмови справа Литвина буде розглядатися в загальному порядку, що як мінімум дозволить почути свідків наживо та зробити власну оцінку справі.

Щоправда, у будь-якому випадку у справі рюкзаків до суду потраплять лише докази, які підтверджують вину Литвина. Решту доказів, зокрема, щодо Авакова-молодшого можуть безповоротно знищити.

Це і поставить жирну крапку у справі назавжди.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...

Углава намагається втриматися на посаді замдиректора НАБУ... завдяки поліграфу

Після кількох скандалів Гізо Углава усіма силам намагається втриматися на посаді заступника директора НАБУ. Для цього він, наприклад, пройшов поліграф...