15 листопада 2018, 15:33

13 злитих у Холодницького справ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура поступово перетворюється в ГПУ-2, а її керівник Назар Холодницький уже давно став "любим другом" для корумпованих політиків.

Частина прокурорів створеного після Революції гідності органу замість розслідувань та відстоювання справ у судах просто підігрує їхнім фігурантам.

Ми зібрали разом справи, у яких деякі прокурори САП та їхній керівник особисто вже злили чи продовжують зливати перспективні розслідування щодо топ-корупції.

Серед "злитих" справ, наприклад, так звана справа "рюкзаків Авакова", яку прокурор САП Василь Кричун закрив щодо сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а заступник Холодницького Володимир Кривенко уклав "нікчемну" угоду з другорядним фігурантом справи. Реальних вироків у справі ніхто не отримав.

У переліку також справа квартирного хабара в.о. міністру охорони здоров'я Уляні Супрун, у якій Холодницький особисто переджав фігуранта справи про хід слідства та давав інструкції як відповідати під час допитів. Справа до суду так і не дійшла.

Інший заступник Холодницького Максим Грищук закрив справу генерала Ткачука, який записав свої елітні будинки та авто на тещу-пенсіонерку. Згодом САП через суд змусили поновити розслідування.

Загалом таких "злитих" справ зібралося 13. Своїми рішеннями та діями прокурори звели до нуля шанси на реальні вироки та конфіскації для їхніх фігурантів.

Частину із цих справ прокурори ще можуть "реанімувати" та належно відстояти у судах. Проте справу "рюкзаків Авакова", наприклад, вони "поховали" вже остаточно.

Який вихід?

Перш за все, Юрій Луценко має підписати підозру Назару Холодницькому.

Зафіксованих на "акваріумних плівках" фактів більш ніж достатньо, аби генпрокурор перестав покривати свого підлеглого керівника САП та нарешті підписав йому підозру за результатами розслідування, яка, за даними ЗМІ, готова ще від літа 2018.

Другий крок – перезапуск Спеціалізованої антикорупційної прокуратури через звільнення керівництва, а також недоброчесних прокурорів. Для цього Верховна Рада має підготувати та ухвалити закон для перезапуску САП.

Інакше ми не побачимо ані реальних вироків, ані корупціонерів за гратами, ані повернення вкрадених у нас грошей.

Подивитися "злиті" справи можна за цим посиланням: http://sapfails.antac.org.ua/

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...