28 січня 2019, 12:06

Антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України

Сьогодні провідні антикорупційні організації представили антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України.

Корупція для українських виборців є однією з найбільших трьох проблем України. На їхню думку, найбільшою загрозу становить велика політична корупція. Так вважає понад 90% українців.

Саме на Президента (63%) та Верховну Раду (42%) українці покладають найбільшу відповідальність за боротьбу з корупцією. 80% переконані, що основною причиною корупції є відсутність адекватного покарання за неї.

Тому ми закликаємо кандидатів у Президенти представити свої пропозиції щодо вирішення ключових проблем державної антикорупційної політики:

- Повна втрата довіри суспільства до керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Яким чином ви забезпечите звільнення керівника САП та обох його заступників, а також гарантуєте прозорість та ефективність обрання нового керівництва?

- Неспроможність менеджменту Національної агенції з питань запобігання корупції забезпечити виконання функцій інституції.

Яким чином ви забезпечите повне перезавантаження цього державного органу, а також гарантуєте відсутність політичного впливу на цей процес?

- Постійні атаки політичної еліти на Національне антикорупційне Бюро.

Яким чином ви забезпечите інституційне посилення НАБУ, а також убезпечите його від постійних спроб знищення з боку політичної еліти?

- Перетворення частини Служби Безпеки України в інструмент та провайдера корупції.

Яким чином ви звузите повноваження спецслужби до стандартів НАТО і як обмежите її втручання в бізнес? Наприклад, чи буде ліквідовано головне управління СБУ по боротьбі з корупцією.

Безперечно, перелік зазначених проблем не є вичерпним, проте відсутність чіткої позиції у кандидатів саме щодо них свідчить про нерозуміння ключових викликів в сфері протидії корупції.

Ми закликаємо всіх кандидатів у Президенти публічно зафіксувати своє бачення подолання зазначених вище викликів. Зі свого боку готові взяти участь у такому обговоренні.

Хто із кандидатів підтримав антикорупційний порядок денний та які громадські організації долучилися: http://anticoragenda2019.org.ua/

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Суддя ВАКС Шкодін з грубим порушенням закону випустив з СІЗО фігуранта збройної схеми на мільярд Лієва. Чи покарає його за це ВРП?

Вже завтра – 12 лютого – Вища рада правосуддя (ВРП) розгляне надважливу скаргу. Вона покаже, чи здатна ВРП реагувати на грубі порушення закону суддею Вищого антикорупційного суду (ВАКС)...

Міноборони видало юридичну позицію щодо зміни керівництва АОЗ. І це катастрофа

Міноборони нарешті видало юридичну позицію щодо зміни керівництва АОЗ. І це катастрофа. Отже, юридична позиція Умєрова в тому, що після звільнення ним Тараса Чмута та Юрія Джигира, цитую: "...

Махінації із ''ВКонтакті'' та допомога міністру Януковича: що відомо про нотаріуса Єрмака, який допоміг Міноборони сфальсифікувати в держреєстрі дані про керівника АОЗ

Центр протидії корупції (ЦПК) продовжує викривати деталі того, як Міноборони вдалося сфальсифікувати в держреєстрі дані про керівника Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...