26 лютого 2019, 08:49

Печерський суд + НАЗК = порятунок для Павелка

Сьогодні Печерський суд розгляне 5 із 13 адміністративних протоколів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо народного депутата Андрія Павелка. НАЗК склало протоколи через вчинення ним серії корупційних порушень.

Однак чи шкодить це футбольному нардепу, чи навпаки допоможе?

Мабуть, це уперше за всю історію своєї роботи НАЗК склало таку кількість протоколів про адміністративні порушення щодо однієї особи, а тим більше нардепа. Така активність НАЗК може бути пов'язана із тим, що Павелко просто хоче легалізувати законність своїх дій за допомогою НАЗК та Печерського суду.

Адже до цього НАЗК вже не побачило порушень в декларації нардепа за 2015 рік попри численні журналістські розслідування, які викривають ці порушення.

Андрій Павелко паралельно із тим, що очолює парламентський бюджетний комітет, є президентом Федерації футболу України. Ще він фігурант відразу кількох розслідувань Національного антикорупційного бюро (НАБУ)

Одна зі справ НАБУ щодо нардепа стосується лобіювання ним виділення бюджетних коштів для будівництва футбольних полів – 640 млн гривень у підсумку отримала компанія підконтрольна очолюваній Павелком Федерації футболу України.

Очевидно тепер нардеп намагається через суди встановити відсутність ознак корупції в його діях, аби в подальшому прикриватися цими судовими рішеннями перед НАБУ.

Загалом 13 адмінпротоколів НАЗК потрапили на розгляд до трьох суддів Печерського суду: Володимира Карабаня, Олега Білоцерківця та Віти Бортницької.

Сьогодні суддя Карабань розгляне 5 протоколів щодо Павелка. Раніше суддя Бортницька вивчила матеріали ще 3 адмінсправ. Однак результати такого розгляду залишаються таємницею, оскільки в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутня інформація з цього приводу. Доля решти протоколів поки також не відома, хоча не складно її передбачити.

Адже це вже стає звичною практикою для фігурантів гучних корупційних справ через адміністративні та господарські суди вибивати собі "потрібні" докази. У майбутньому вони можуть стати підставою для ухвалення виправдувальних вироків або ж укладення угод із прокурорами.

Не реформовані українські суди з радістю їм підігрують у цьому. За два роки "реформи" Петра Порошенка кваліфікаційне оцінювання пройшло лише близько половини суддів. Згідно з останніми даними, звільнити запропонували тільки приблизно 5% із них.

Одним із ключових завдань судової реформи було очищення системи від недоброчесних суддів, які б зараз не допомагали б корупціонерам відбілюватися.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...