Чому нова стаття БПП про незаконне збагачення не врятує справи НАБУ?
Учора Конституційний суд імовірно визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення топ-посадовців.
Наслідки такого рішення плачевні: 65 справ Національного антикорупційного бюро доведеться закрити, а Україна може втратити черговий транш Міжнародного валютного фонду. Наступним кроком після цього може стати дефолт.
Сьогодні парламентська фракція Порошенка взялася гасити пожежу. Керівник Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов сказав, що вони терміново розробляють законопроект з новою статтею про незаконне збагачення, яка має повністю відповідати Конституції.
Проте будь-яка нова редакція статті про незаконне збагачення не врятує чинні справи НАБУ.
Новий закон стосуватиметься незаконного збагачення, здійсненого після його ухвалення. Усі інші справи, які були відкриті у період з квітня 2015 по лютий 2019, просто закриють.
Іншими словами, якщо нову редакцію статті про незаконне збагачення ухвалять у березні 2019. Усі, хто набув незаконні статки до цього – отримають амністію.
Згідно з даними НАБУ, детективи розслідують 65 таких справ. Серед їхніх фігурантів – чимало народних депутатів від Сергія Льовочкіна до Олега Ляшка, заступник голови СБУ Павло Демчина, екс-прокурор АТО Костянтин Кулик, керівниця Держаудитслужби Лідія Гаврилова.
Для справ, які зараз розслідуються, новий законопроект БПП – як мертвому припарки.
Цікаво ще, що 11 із 59 депутатів, які підписали подання до Конституційного суду, депутати саме БПП.
Двоє із підписантів нардепи БПП Шинькович і Чекіта у січні 2018 уже подавали законопроект, який мав вбити незаконне збагачення. Тоді нам це вдалось відбити.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.