4 березня 2020, 09:49

Навіщо Зеленському Аваков: придушувати мирні протести

Сьогодні депутати голосуватимуть за новий уряд. І судячи з останніх новин та заяв планують і надалі залишити в уряді "тимчасового" Авакова.

Кілька днів тому керівник правоохоронного комітету Денис Монастирський заявив, що Аваков має залишитися в уряді.

Вже вчора Президент назвав Авакова найефективнішим урядовцем.

Все це на фоні того, що антирейтинг Авакова становить 73%, медіа не встигають писати про злочини та провали поліцейських, відвертий сором з розслідуванням резонансних справ, наприклад, Павла Шеремета чи нападів на активістів.

Але це ще не все. Міністр з початку роботи парламенту обзавівся групою депутатів, яка в силу слабкості Зеленського буде лише рости. Одна ця група вже продукує проєкти законів, які посилюють Авакова.

Нардепи, наприклад, пропонують дозволити Національній гвардії складати протоколи про адміністративні правопорушення за порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій та затримувати громадян за такі порушення.

Ці повноваження є в поліції і зараз. Проте наділення ними ще й посадовців Нацгвардії банально збільшує в кілька тисяч коло осіб, що зможуть затримувати мітингувальників. Більше того, це наближує Нацгвардію до російського аналогу, який якраз і використовується для придушення мирних зібрань.

Навіщо це Зеленському?

Відповідь насправді проста, хоч і дуже неприємна. Останні події зі спробами звільнення керівника НАБУ Артема Ситника, генпрокурора Руслана Рябошапки, прем'єра Олексія Гончарука та відсутністю навіть рішень комітету Ради щодо так званого антиколомойському законопроєкту говорять про одне – Президент Зеленський готовий відмовлятися від фінансвої підтримки Міжнародного Валютного Фонду.

Однак фінансова допомога Україні потрібна зараз як ніколи. За оцінками експертів, 2020 року нас чекають рекордні виплати зовнішніх боргів. Без нових запозичень – це просто неможливо. Схоже, Президент розраховує на "інші фінансові джерела", якими може стати, як би сумно це не звучало, і Російська Федерація.

Проте такий сценарій може дуже не сподобатися громадянам країни, що воює, і вони вийдуть на вулиці. І ось в такий момент саме силовики Авакова можуть стати в нагоді (Нацгвардія – 60 000 особового складу, Нацполіція – 140 000, державна прикордонна служба – 53 000). Не буду нагадувати як під час Революції Гідності використовувалися тоді ще внутрішні війська (зараз Нацгвардія).

Крім цього, Аваков в новому уряді може відібрати в ДБР розслідування держслужбовців категорії "А" та поширювати свій вплив всім відомими засобами "збору компроматів" через кримінальні справи.

І це вже не кажучи про ініціативи депутатів, які дозволять поліцейським наприклад офіційно "підзаробляти" в олігархів.

Схоже, що Зеленський та його оточення банально не розуміють, що посилюючи Авакова, вони заганяють в безвихідь себе. Адже кінцеву політичну відповідальність за дії і бездіяльність цього персонажа доведеться нести саме Президенту та його політсилі.

Оскільки Президент свою думку з цього приводу вже озвучив вчора на фракції, то сьогодні ми поіменно побачимо, кому в його партії потрібен такий сценарій.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...