8 липня 2020, 10:44

Кури, яйця та кинуті на мільярди вкладники: кого і чому Бахматюк водить під стіни антикорупційних органів

Сьогодні антикорупційний комітет Ради викликав на своє засідання представників правоохоронних органів (НАБУ, САП, Офіс Генпрокурора) для пояснень того, що відбувається зі справою "ВіЕйБі банку". Адже тиждень тому цю справу незаконно закрила Генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Такий публічний розбір польотів викликав занепокоєння з боку агрохолдингу UkrLandFarming і його представники в буквальному розумінні намагаються прорватися на засідання комітету.

Мітинги аграріїв вже тиждень відбуваються під стінами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вони вимагають закрити кримінальну справу НАБУ щодо "ВіЕйБі банку".



До цього представники цього ж холдингу робили численні акції під Національним антикорупційним бюро та під парламентом, коли депутати намагалися незаконно звільнити директора НАБУ.



Яким боком аграрії до кримінальної справи щодо банку запитаєте ви? Насправді, ніяким. Ані рахунки, ані майно компанії не арештовані, обшуки там не відбуваються. Тобто кримінальна справа взагалі не зачіпає господарську діяльність холдингу.

Єдиною причиною численних спектаклів з гаслами аграріїв "стоп терор", "припинити тиск на "Укрлендфармінг"- захист власника холдингу Олега Бахматюка.



Яка ж тоді мета в мітингувальників, якщо справа щодо "ВіЕйБі банку" немає до них стосунку? Єдине логічне пояснення – влаштувати балаган та відволікти увагу від тих фінансових махінацій Бахматюка, через які мільярди втратила держава і ще більше колишні вкладники банку. Для посилення ефекту мітингувальники маніпулятивно подають справу під соусом тиску на бізнес та необхідності захистити аграріїв.

Зараз прихильники олігарха вимагають закрити лише одну справу НАБУ (уже насправді закриту Венедіктовою). Справа стосується отримання "ВіЕйБі банком" стабілізаційного кредиту в 1,2 млрд грн за підробленими документами. Кредит мав піти на оздоровлення банку та виплати вкладникам, але осів на рахунках підконтрольних Бахматюку компаній.

Це насправді лише невелика частина з махінацій, яку вдалося задокументувати НАБУ. Інші справи свого часу в буквальному розумінні згноїли у поліції, де раніше розслідували чотири справи щодо "ВіЕйБі банку". Усі їх закрили. При цьому докази згнили від потопу у підвалі підприємства, що проводить експертизи.

Загалом Нацбанк звітує про те, Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів:

- 11 млрд грн – Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який виплатив цю суму вкладникам двох банків Бахматюка – "Фінансова ініціатива" та "ВіЕйБі Банк".

- 10,6 млрд грн – Нацбанку за кредитами рефінансування, виданим згаданим банкам.

- 7,7 млрд грн – трьом державним банкам".



Крім держави, реально постраждали перш за все звичайні вкладники. Сьогодні після продажу усіх активів банку залишаються непогашеними за даними Фонду гарантування вкладів 18,5 мільярдів гривень, із яких 5,6 млрд грн – борги Фонду гарантування вкладів і 2,8 млрд грн – борги вкладникам.

Що це, як не звичайна, але дуже зухвала крадіжка? Просто великого масштабу.

Бахматюк каже, що готовий повернути державі 8 мільярдів в обмін на закриття справ. З барського плеча олігарх готовий віддавати ці гроші частково протягом невідомо якого строку.

Але це виглядає як насмішка над державою і ще більше над вкладниками, до яких оці обіцяні 8 мільярдів навіть не дійдуть.

За іронією долі серед боржників "ВіЕйБі Банк" є і компанії з холдингу UkrLandFarming. Свого часу вони взяли там кредити, які так і не повернули досі. То єдине чого зараз насправді вимагають такі "аграрії-мітингарі" – це просто не повертати гроші вкладникам.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...

Углава намагається втриматися на посаді замдиректора НАБУ... завдяки поліграфу

Після кількох скандалів Гізо Углава усіма силам намагається втриматися на посаді заступника директора НАБУ. Для цього він, наприклад, пройшов поліграф...