18 вересня 2020, 16:11

Лікбез по безвізу для Арахамії

Після голосування новою коаліцією (Слуги, ОПЗЖ та Коломойськими) за конкурсну комісію по обранню керівника САП, голова фракції СН Давід Арахамія зявив цитую:

"Я вам напоминаю, что у нас есть ассоциация с ЕС – там сотни, а то и тысячи документов, которые ратифицированы. Там никакого САП нет, там есть независимость антикоррупционной структуры...".

Такі заяви голови президентської фракції є або повним невіглаством, або цинічною брехнею.

Угода про асоцію України та ЄС – це не тисячі документів, а один документ, який передбачає поглиблену співпрацю України та ЄС в, перш за все, економічній, а також політичній сферах.

Про Антикорупційні органи там не йдеться взагалі. Є лише згадка, що сторони будуть вести боротьбу з корупцією.

Але безпосередньо і безвізового режиму угода про асоціацію України та ЄС не стосується.

Діалог про лібералізацію візового режиму між Україною та ЄС – це окремий процес і він був розпочатий 29 жовтня 2008 року.

22 листопада 2010 року було затверджено план візової лібералізації, де, зокрема, йшлося про обов'язковість боротьби з корупцією та затверджувалися необхідні кроки.

Створення САП було умовою візової лібералізації ("отримання безвізу") з ЄС.

- На початку 2015 Україна взяла на себе зобов'язання створити незалежну антикорупційну інфраструктуру: "Створити дієве та незалежне Національне антикорупційне бюро, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру та Національне агентство з питань запобігання корупції з чіткими керівними принципами міжвідомчої співпраці".

- В кінці 2015 Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити незалежність САП: "Забезпечити до першого кварталу 2016 року незалежність та цілісність спеціалізованої антикорупційної прокуратури, в тому числі шляхом внесення змін до Закону "Про прокуратуру" належних гарантій для відбору та звільнення керівництва відомства".

А тепер найголовніше. При оцінці виконання цих зобов'язань у 2020 ЄС звернув увагу, що наявний конкурс на обрання голови САП може порушувати вимогу візової лібералізації, а тому рекомендував виправити процедуру призначення:

"Зокрема, звертаємо увагу на постійні занепокоєння щодо незалежності та доброчесності САП, у тому числі шляхом забезпечення надійної процедури відбору для наступного керівника САП. Переконайтесь, що призначення та звільнення керівництва усіх правоохоронних органів відбувається суворо відповідно до закону".

Створення та незалежне функціонування САП, в тому числі незалежна процедура відбору керівника, були також умовою для отримання кредитів від МВФ.

- 2015 рік. Недоліки у процесі відбору керівництва антикорупційної прокуратури, такі як відсутність об'єктивних критеріїв при призначенні членів відбіркової комісії та кандидатів, підкреслили необхідність відповідної законодавчої та інституційної бази для подальшого вдосконалення з метою повного забезпечення незалежності та цілісності САП. З цією метою процедури відбору, призначення та звільнення керівництва та персоналу бюро повинні відповідати вимогам більш суворої незалежності та доброчесності.

- 2020 рік. "Ми розглянемо законодавчу базу для вдосконалення процедур відбору посадових осіб САП". "Крім того, на керівні посади в антикорупційних установах відбір повинен проводити деполітизована комісія з відбору з відповідними процедурами та критеріями відбору".

ЧитайТе!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...