20 травня 2021, 13:18

Незалежність Бюро економічної безпеки під загрозою. На кому відповідальність?

Влада ризикує показати, що вона зливає Бюро економічної безпеки (БЕБ) ще до того, як воно буде створене. Саме цей орган у майбутньому буде займатися економічними правопорушеннями, а отже – його робота напряму буде пов'язана з фінансами бізнес- чи державних структур.

Перші кроки до зливу було зроблено під час визначення кандидатур в члени конкурсної комісії, яка відбиратиме керівника БЕБ. За законом, частину з них визначають парламентські комітети, частину – РНБО, головою якої є президент.

Так от аналіз аналітиків ЦПК та журналістів показав, яких сумнівних кандидатів обрали в Раді. Зокрема, правоохоронний комітет пропонує Раді проголосувати за такого собі Олексія Ушакова. Цей колишній поліцейський – тепер соратник помічника "слуги" Артема Дмитрука – того самого, який знявся в пропагандистському фільмі Шарія.

Інших двох кандидаток запропонував фінансовий комітет. Журналісти "Слідства інфо" розповіли, що за одну з них, адвокатку Галину Шевченко, нардепи взагалі проголосували "всліпу", оскільки вона була відсутня на засіданні. На запитання, чому її не запросили, голова Комітету Данило Гетманцев просто сказав, що йому "було достатньо тих документів, які вона подала".

Що стосується квоти від РНБО, то список дивує максимальною наближеністю кандидатур до Зеленського: крім директора Національного інституту стратегічних досліджень, у ньому є дві людини власне з Офісу президента – Тимофій Милованов, позаштатний радник Єрмака, та Юлія Свириденко – заступниця Єрмака. Чи здадуть вони тест на незаангажованість?

У будь-якому разі затвердження цих кандидатур у Раді означатиме повну відповідальність Зеленського та монобільшості за формування Бюро економічної безпеки. Адже саме вони просувають комісію, яка обиратиме голову цього важливого органу.

Нижче подаю досьє на парламентські кандидатури, підготовані аналітиками ЦПК. Ви можете детальніше ознайомитися, кого ж просувають депутати для визначення керівника нового важливого органу.

Досьє

Людмила Рубаненко

Людмила Рубаненко була помічницею нардепів-регіоналів Анатолія Гіршфельда (4 скликання) та Валерія Петросова (5 скликання). Водночас чоловік кандидатки у комісію Рубаненко Леонід Іванович був помічником депутатів різних партій, а саме: Станіслава Косінова (4 скликання), згадуваного Петросова та Оксани Продан (8 скликання).

Людмила Рубаненко є бенефіціарною власницею низки компаній. Так, вона володіє 60% ТОВ "Аудиторська фірма "Харків", ще 30% у якому належить її чоловікові, а 10% – Вікторії Нечволод. Чоловік Вікторії Нечволод, Анатолій Андрійович у 2018 році був визнаний винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 271 КК України, і отримав покарання у вигляді обмеження волі строком на 3 роки, без позбавлення права обіймати певні посади (через порушення техніки безпеки у нього загинув токар). Від відбування призначеного покарання звільнили з випробуванням з іспитовим строком в 2 роки.

Іншими компаніями є корпорація "Консалтингова група Рубаненко і партнери", ТОВ "Харківська перспектива", ТОВ "Бассонеллі" та Універсальна біржа "Актив". ТОВ "Харківська перспектива" фігурує у кримінальному провадженні щодо ДКП "Луцьктепло" (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом та привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). А директоркою ТОВ "Бассонеллі", згідно з даними аналітичної системи "YouControl", до листопада 2020 року була Катерина Павлуненко, яка на сьогодні є помічницею народної депутатки від Слуги Народу Вікторії Кінзбурзької. Вікторія Кінзбурзька є членкинею комітету з питань фінансів, податкової і митної політики, від якого було обрано Людмилу Рубаненко і сама також голосувала за кандидатку. В універсальній біржі "Актив", 15% належить Снурнікову Олександру Васильовичу, син якого Максим Снурніков є власником заснованої Сергієм Курченком фірми ПП "Каскад КСВ" (КСВ – Курченко Сергій Віталійович). Ця фірма засвітилась в багатьох сумнівних історіях навколо Курченка. Зокрема і в кримінальному провадженні. Також Снурніков до жовтня 2015-го значився засновником ще однієї скандальної курченківської фірми – "Голдвейн", що фігурувала в журналістських розслідуваннях.

Людмила Рубаненко є також співзасновницею Фонду громади Харкова "Толока". Серед засновників – відомий харківський видавець Сергій Політучий, ексректор Харківського національного медичного університету, колишній помічник Михайла Добкіна (4 скликання ВР) Володимир Лісовий, ексдепутат Харківської обласної ради Едуард Рубін та Мкртчян Роберт Юрійович – ексдепутат міськради.

Чоловік кандидатки Рубаненко Леонід Іванович також очолює ВГО "Спілка податкових консультантів України", яка й делегувала дружину в Комісію. Спілку до Рубаненка очолювала Інна Богословська (2002-2004 рр.)

Галина Шевченко

Галина Шевченко, адвокатка м. Києва, за даними ЗМІ, останнім місцем роботи є Державна компанія Укрспецекспорт, на посаді юрисконсульт. Робочою адресою у відкритих джерелах вказано вул. Січових Стрільців, 10, Шевченківська колегія адвокатів м. Києва. Адквокаткою цієї ж колегії є і мати кандидатки Шевченко Лідія Максимівна.

Засновниками даного адвокатського об'єднання є Левков Сергій Андрійович та Пономарьова Наталія Юріївна. У 1989-1991 році в це об'єднання входив Віктор Медведчук. АО зареєстроване за адресою м. Київ, вул Січових Стрільців (Артема), 10. Засновники АО разом із матір'ю кандидатки Шевченко Лідією Максимівною та донькою (сестрою кандидатки) Шевченко Ольгою Юріївною володіють 1/22 частки нежитлового приміщення на Січових Стрільців 10, набутого за судовим рішенням Шевченківського районного суду у справі 2610/21972/2012 від 29.10.2012 року. За цим же рішенням 1/22 частки володіє і Юзькова Тетяна Леонідівна, народна депутатка 8-го скликання від Радикальної партії Ляшка, батька якої називають вчителем Медведчука.

Матір кандидатки Шевченко – Лідію – у 2019 році Зеленський включив до складу комісії з питань правової реформи до робочої групи з питань розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя. У тій же групі був Костін та Смірнов.

Ушаков Олексій Олександрович

До грудня 2019 року кандидат був старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу протидії хабарництву (ГУ НП в Одеській області). Після звільнення з поліції отримав адвокатське свідоцтво.

У 2020-му Олексій Ушаков балотувався в Одеську міськраду від партії "Сила і честь".

У 2020-му заснував разом з Артемом Каспар'яном ТОВ "Ушаков і партнери" (діяльність в сфері права). Водночас, Каспар'ян є помічником скандального нардепа від "слуг" Артема Дмитрука та співзасновником ГО "Офіс законодавчих ініціатив". Також серед співзасновників ГО "ОЗІ" виступають Володимир Савченко та Степанюк Олександр, які водночас є співзасновниками ГО "Волонтерський рух "Спільна мета", який й делегував Ушакова та Бабія на конкурс до Комісії.

Так, за даними ЗМІ, Артем Дмитрук 2 травня засвітився у шоу Шарія щодо подій в Одесі. В перший день роботи Верховної Ради цей депутат за кілька годин після голосування за новий Кабмін не зміг назвати імені очільника уряду Гончарука. Також Дмитрук голосував за збереження Авакова в кріслі глави МВС.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Депутати Зеленського знову протягують законопроєкт проти журналістів N10242

Наші депутати дуже соромʼязливі. Їм невдобно, коли про накрадене ними розповідають журналісти. Накрадене ними і їх кришою в ОП. Саме тому сьогодні депутати Зеленського ще раз спробують протягнути законопроєкт проти медіа – N10242...

Відстрочка у Резерв+: мінус одна корупційна схема в сухопутці

За два дні онлайн-відстрочку в "Резерв+" отримали\продовжили 100 тисяч людей! Це стрибок до ефективнішої та справедливішої мобілізації. Плюс крута антикорупційна реформа...

За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей

Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ)...

Корупціонери та російські "консерви": кого Татаров і ко випустили з України

На фоні ударів ворога зовнішнього нагадаю про ворога внутрішнього (Татарова). До сьогоднішньої наради президента з силовиками згадав російських консерв, корупціонерів та ін...

Чому зупинили конкурс до Конституційного Суду за квотою Президента

Це – Костянтин Красовський, адвокат та військовослужбовець. Минулого тижня він успішно пройшов співбесіду на оцінку моральних якостей, яка передбачена при відборі на посаду судді КСУ...

Рада хоче дозволити корупціонерам легально відкуповуватися від в'язниці. Відкупляться і самі депутати?

Вчора, 17 липня, правоохоронний комітет Ради на чолі зі "слугою" Сергієм Іонушасом раптово і кулуарно розглянув законопроект N11340. Він стосується угод про визнання винуватості в кримінальному провадженні по корупційних злочинах...