За кулісами корупційної атаки на $15 млрд збройних грошей
Завершилася кільмісячна наша адвокаційна компанія зі створення найважливішої в країні Наглядової ради – в Агенції оборонних закупівель (АОЗ).
Системними зусиллями кількох сильних команд ми з партнерами:
1) врятували АОЗ від знищення (через "обʼєднання" з ДОТ);
2) добилися якісної Наглядової ради (Чмут, Джигир і три сильні міжнародники);
3) долучилися до знищення ключової збройної корупційної схеми – посередників (наприклад, Спецтехноекспорту (СТЕ)).
Цього року АОЗ законтрактує зброї на 10 млрд дол. Наступного – ще більше.
Чим ефективніше розпорядитися цими грошима – тим більше зброї отримає фронт, а, значить, тим більше захисників виживе (а ворогів – навпаки).
Останні місяці АОЗ почав викидати з закупівель зашкварених корупційних посередників, жадібність яких вбивала українців (див. абзац вище).
Про одного з таких посередників розповів Михайло Ткач у своєму неймовірному розслідуванні "Купує ГУР". Як Україна переплачує компанії десятки мільйонів євро за озброєння.
Корупція СТЕ (див. лінк вище) та інших вдарила по співпраці з союзниками. Через розслідуванням УП (та ще кількох непублічних зусиль) у влади просто не лишилося варіантів, окрім як вивести цих уродів з ринку.
Тут вітання усім трилітерним спецслужбам України, які в різний час кришували/допомагали уродам з СТЕ. Останнє, що їм зараз треба – це наїзд на Ткача і УП.
Так от, залишити смердюче на весь світ СТЕ було НЕМОЖЛИВО Тож, схоже, в когось виникла ідея замінити його свіжим корупційним гравцем (посередником).
Зробити це з діючим керівництво АОЗ було неможливо: і Безрукова, і Ситник цього б не допустили. Тому й намалювалася спроба "обʼєднання" АОЗ з Державним оператором тилу.
Таке "обʼєднання" вирішувало для його авторів кілька важливих завдань:
1) прибирало з АОЗ незручне керівництво;
2) занурювало збройні закупівлі в тотальний хаос на щонайменше три-чотири місяці;
3) знищувало всю попередню роботу з укладання АОЗом довгострокових контрактів безпосередньо з виробниками зброї.
Створений хаос на фоні постійної гострої потреби в зброї (особливо снарядах) значно полегшив би заведення на ринок нової корупційної прокладки.
А довгі контракти безпосередньо з виробниками взагалі знищують місце для корупційних прокладок. Як ти їх втулиш в пряму логістику між виробником і АОЗом?
Призначення Умеровим сильної Наглядової ради в АОЗ відбило конкретно цей наскок. Але це ще далеко не перемога.
Автори цього наскоку точно спробують ще: 15 млрд дол закритих закупівель зброї (в 2025 р.) – надто ласий шматок, щоб корупційна шобла вспокоїлася.
Ми можемо дискутувати про авторів цієї атаки на АОЗ, але прізвища виконавців – очевидні. Про них напишу окремо – воно того варте.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.