Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

З яких законопроектів треба вичистити корупцію

05 травня 2015, 15:53

Слава Богу, наш парламент досі не ухвалив жодного рішення, яке б сприяло корупції. Всі законопроекти, які наш відповідальний за антикорупційний контроль комітет визнавав корупціогеними, були зняті з розгляду, провалені в залі або очищені від підозрілих норм.

Це дуже обурює тих, хто роками звик заробляти на голосуваннях в Раді. Тиск з боку цих учасників широкої неформальної коаліції "Клептократична Україна" зростає, але силу справжніх громадян їм не здолати. Тому відсьогодні я публікуватиму назви усіх законопроектів, де ми побачили загрозу нової корупції. Будемо зупиняти її разом з Вами.

Ось які законопроекти визнали корупціогенними на останньому засіданні:

N2082 – Проект Закону про внесення змін до статі 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо гарантій для осіб, які працюють у сільському господарстві)

N2093 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо зон радіоактивно забруднених територій)

N2164 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" (щодо встановлення стимулів для збереження і розвитку цукрової галузі України)

N2294 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)

N2294-1 – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (щодо застосування принципу мовчазної згоди в сфері ліцензування)

N1444 -Проект Закону про саморегулювальні організації

N1465 – Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо правового режиму земель колективної власності

N1797-1 – Проект Закону про страхування

N1800 – Проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність

N2075 – Проект Закону про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань)

N2155 – Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок при наданні їх для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності

N2160 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оптимізації бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи)

N2160-1 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм стосовно сільгосптоваровиробників

N2384 – Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України "Про очищення влади" (щодо висвітлення інформації)

N2395 – Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо умов оплати рентної плати за користування надрами.

Які саме норми в цих законопроектах можуть породити корупцію – оприлюднюється на сайті парламенту.

Якщо Вас чи Вашу громадську організацію теж непокоїть ухвалення цих законів в такому вигляді – інформуйте листами про Вашу позицію профільні комітети Ради; приходьте на їхні засідання, щоб цю позицію донести; або просто повідомляйте свою думку парламентарям в їхніх ФБ.

Повірте, це дуже працює.

Якщо Ви хочете звернути увагу нашого комітету з протидії корупції Верховної Ради на щось інше в законопроектах – чекаємо листів anticorruption.law@gmail.com.

Ще раз – політики повністю залежать від Громадян, не забуваймо про це:)

powered by lun.ua
Коментарі — 109
Юрий Вологжанинов _ 20.05.2015 16:40
IP: 93.72.20.---
В ботсаду возле метро "Университет" есть выразительный памятник смертельно раненому юноше-воину, защитнику Киева, от наступающих с ЗАПАДА солдат Гитлера в 1941.
С 2014 воины Украины гибнут от захвативших Крым и теперь наступающих с ВОСТОКА солдат Путина, приезжающих вместе с танками и артиллерией, автоколоннами "гуманитарной" помощи, якобы в отпуск...
Но больше всего народ Украины страдает ИЗНУТРИ – от десятка олигархов-миллиардеров во главе с их боссом-президентом.
Народ беднеет, а он, верный законам Кучмы, Ющенко и Януковича, богатеет...
Олигархи знают, что после ЕВРОМАЙДАНА, народ не согласится
жить по их законам властного, финансового и уголовного беспредела.
Поэтому они и их власть в лицах Порошенко, Гройсман, Яценюк готовятся ДЁШЕВО ПРОДАТЬ... себе всё, включая землю Украины в их частную собственность. Затем всё это ДОРОГО продать любому зарубежному капиталу и смыться на давно подготовленные позиции от Лондона до Вены и прочих Калифорний.

Юрий Вологжанинов.
Володимир Гордин _ 14.05.2015 10:28
IP: 194.44.30.---
Хоч би у двох словах пояснили, що корупціогенного в цих законах. Дивився порівняльну таблицю до законопроекту 2160 – нічого не зрозумів, щодо корупції.
Hochol _ 12.05.2015 13:17
IP: 195.78.69.---
... на сьогодні існує три способи боротьби з корупцією:
викриття і репресивне переслідування корупціонерів (хабародавці не готові співпрацювати з правоохоронними органами, оскільки дача хабара дозволяє йому розв'язати проблему, а співпраця з правоохоронними органами – у кращому разі надовго консервує вирішення проблеми, а в гіршому – робить її взагалі нерозв'язною);
підвищенням заробітної плати чиновникам (це основна причина до послаблення інтересу до дрібних хабарів і зростання апетиту до більших);
обмеження кола питань, рішення яких залежить від примхи чиновника (цей спосіб є по-справжньому дієвим, оскільки його ефективність створюється за рахунок зменшення бюрократичної влади, звуження сфери її застосування та розширення простору для діяльності людини, в якій вона не підпорядковується державі).

З огляду на це, перелік законів надзвичайно замалий..., відповідно, пропозиція виглядатиме черговим окозамилюванням електорату про начебто боротьбу з корупцією...
lohik _ 10.05.2015 15:23
IP: 37.52.131.---
Ольга Панченко:
lohik:
А у Вас голова не забита ничем,просто пустая,мозгов там явно нет,тут и телеящик не поможет.
А чому заочно так вважаєте?...У вас, видно, зомбована ЗМІ ненависть до Тимошенко зовсім затьмила здоровий розсудок
sidor _ 08.05.2015 12:38
IP: 5.45.192.---
kren:
І ще по цитаті....Головне-сплатіть таваріщєй-
гарантіями збереження;зв*язків,схем,прав,повноважень,пільг...і двигун працюватиме й далі......Ви кажете,що треба людина не з системи,котра зруйнує систему і тут же пропонуєте у "наставники" "спеців з системи",котрі,як ви розумієте,жваво настроять усіх тих "новообращених,хто не з системи на ту ж саму систему "праці двигуна". Оце і є демагогія.
sidor _ 08.05.2015 12:24
IP: 5.45.192.---
kren:
...А ще,зокрема,я також пам*я
таю,як Юля скліщилася з тоді ще не прафэсарам і не презом,а просто лідером пр.і вони на пару,
разом зі своїми бригадами,енергійно взялися, -доглядати-державне правове поле......Авжеш.Тільки ви не дописали (маніпуляція),що ЮВТ хотіла зробити ПАРЛАМЕНТСЬКЕ держутворення,за котре я піддержую,тому що внутрішні справи та стратегічні зовнішні повинен вирішувати народ а не "любі друзі".А те,що ЮВТ "скліщилася" з реанімованим Ющером шапкокрадом,так це "проще як паріна ріпа" – знищити ІУДУ йього ж методами
......Правда,як особі сторонній,мені ніхто не доповідав,що там і як
приватизувалося і переприва-ся...і тому окрім самого факту перепродажу комбінату і всього,що
робилося навколо у ЗМІ,ні я,ні мільйони таких як я-нічого не знаємо......"Ищущий да обрящет"."Стучите и вам откроют".
sidor _ 08.05.2015 12:13
IP: 5.45.192.---
kren:
...Головне-сплатіть таваріщєй-
гарантіями збереження;зв*язків,схем,прав,повноважень,пільг...і двигун працюватиме й далі......Так не працює!!!!! Троїть!!!!!! А чім більш "сплачених" "док" біля двигуна – тім більш хаосу у його ремонті. Невжє ви небачили,якщо у гаражі хтось щось ремонтує,то біля нього збирається масса "спецов" обізнаних у темі і як наслідок – брак у роботі та вислови "подяки" у стілі " та пішли ви усі на х...р"! Ви такий "продвинутий" що мені аж соромно робити таке зауваження
Вихор _ 08.05.2015 01:08
IP: 93.127.88.---
7 травня очільник МВС Аваков (у присутності прем"єра Яценюка) з телеекранів презентував українському суспільству поліцейський намір законодавчо утвердити в Україні "презумпцію винності". Дивовижна ідея в руслі "драконівських законів" Януковича. А який простір для корупції правоохоронців!
kren _ 07.05.2015 13:58
IP: 188.0.104.---
sidor:
Та чого ж.я багато чого пам*ятаю.Правда,як особі сторонній,мені ніхто не доповідав,що там і як
приватизувалося і переприва-ся...і тому окрім самого факту перепродажу комбінату і всього,що
робилося навколо у ЗМІ,ні я,ні мільйони таких як я-нічого не знаємо.А ще,зокрема,я також пам*я
таю,як Юля скліщилася з тоді ще не прафэсарам і не презом,а просто лідером пр.і вони на пару,
разом зі своїми бригадами,енергійно взялися, -доглядати-державне правове поле,потім Ющенко
розпустив ВР...пам*ятаєте?
Ольга Панченко _ 07.05.2015 13:41
IP: 93.78.84.---
kren:
sidor...Як не ЮВТ знати схеми...
Система-це організація як фахівців.так і роботи за напрямками\галузями діяльності.Те,що Юля
знає устрій з середини-у мене не викликає сумнівів.Не гарно саморекламуватися,але вже не одно
разово говорив,коли харизматичний лідер не має своєї команди, (організації) – однодумців,не здібен
її створити,нехай він буде і тричі демократ і десятеро геній,стара с-ма перемеле його,або змусить
жити за своїми правилами,або просто знищить.А тим паче.коли лідер має твердий намір рефомува
ти с-му,для сового блага за гарантій збереження всіх попередніх умов і снувння с-ми.Система не
буде проти і з радістю допоможе йому.як допомагали -прафесару- Януковичу і -брігадє канкрєт
них пацанов-вірні ленінці,кравчуки,кічми.ющенки.єфремови.симоненки.Головне-сплатіть таваріщєй-
гарантіями збереження;зв*язків,схем,прав,повноважень,пільг...і двигун працюватиме й далі.
Не в бровь,а в глаз,этот коммент я перепишу для памяти.
sidor _ 07.05.2015 13:24
IP: 5.45.192.---
...ну да?а при вдаді ж хто?че не та ж Юліна з Януковичем бригада чи може хто новий прийшов?
що змінилося?...я ж написав "нові обличча" Порошенка.
...тож-Юлю на царство!...у цей час тількі ЮВТ зможе зламати систему.Ви мабуть забули,що коли ЮВТ перший раз стала прем*ером,то у її кабміні усі міністри були "чужі" і нічого,справилась.Ще й умудрилась відібрати у Ахметова Криворіжсталь та продати у трічі дорожче а гроші положити у державну скарбницю а не собі частку на рахунок.Ви теж мабуть забули,що шапкокрад відносно її провів таке розслідування на корупційну складову її дій,що зараз "нові обличча" у політиці і десяту частину такого "випробування" не пройдуть.Тому ж як ні їй треба займатися чисткою "авгієвих конюшен"?
kren _ 07.05.2015 13:04
IP: 188.0.104.---
sidor:...Внутренний аудит Минобороны обнаружил ущерб на сумму 382,850 млн грн на протя
жении января-апреля 2015 года, из этой суммы возмещено 36,55 млн грн...Такими "темпами" не
крали навіть при шапкокраді...
--ну да?а при вдаді ж хто?че не та ж Юліна з Януковичем бригада чи може хто новий прийшов?
що змінилося?
...та в нас немає назараз ні лідера ні команди.Та і не буде.Лягаємо та помираємо?
---тож-Юлю на царство!
sidor _ 07.05.2015 12:59
IP: 77.52.21.---
kren:
sidor...Як не ЮВТ знати схеми...
Система-це організація як фахівців.так і роботи за напрямками\галузями діяльності.Те,що Юля
знає устрій з середини-у мене не викликає сумнівів.Не гарно саморекламуватися,але вже не одно
разово говорив,коли харизматичний лідер не має своєї команди, (організації) – однодумців,не здібен
її створити,нехай він буде і тричі демократ і десятеро геній,стара с-ма перемеле його,або змусить
жити за своїми правилами,або просто знищить.А тим паче.коли лідер має твердий намір рефомува
ти с-му,для сового блага за гарантій збереження всіх попередніх умов і снувння с-ми.Система не
буде проти і з радістю допоможе йому.як допомагали -прафесару- Януковичу і -брігадє канкрєт
них пацанов-вірні ленінці,кравчуки,кічми.ющенки.єфремови.симоненки.Головне-сплатіть таваріщєй-
гарантіями збереження;зв*язків,схем,прав,повноважень,пільг...і двигун працюватиме й далі.
та в нас немає назараз ні лідера ні команди.Та і не буде.Лягаємо та помираємо?
sidor _ 07.05.2015 12:52
IP: 5.45.192.---
kren:
...системні питання вирішуються тільки системно в рамках ін.с-ми...тобто мається на увазі-орга
нізація.що раніше до діючої с-ми не мала стосунку......Це демагогія а це дії "нових обличч" – Внутренний аудит Минобороны обнаружил ущерб на сумму 382,850 млн грн на протяжении января-апреля 2015 года, из этой суммы возмещено 36,55 млн грн.
Об этом на брифинге заявила директор департамента внутреннего аудита и финансового контроля Министерства обороны Марина Баринина......Такими "темпами" не крали навіть при шапкокраді.
kren _ 07.05.2015 12:51
IP: 188.0.104.---
sidor...Як не ЮВТ знати схеми...
Система-це організація як фахівців.так і роботи за напрямками\галузями діяльності.Те,що Юля
знає устрій з середини-у мене не викликає сумнівів.Не гарно саморекламуватися,але вже не одно
разово говорив,коли харизматичний лідер не має своєї команди, (організації) - однодумців,не здібен
її створити,нехай він буде і тричі демократ і десятеро геній,стара с-ма перемеле його,або змусить
жити за своїми правилами,або просто знищить.А тим паче.коли лідер має твердий намір рефомува
ти с-му,для сового блага за гарантій збереження всіх попередніх умов і снувння с-ми.Система не
буде проти і з радістю допоможе йому.як допомагали -прафесару- Януковичу і -брігадє канкрєт
них пацанов-вірні ленінці,кравчуки,кічми.ющенки.єфремови.симоненки.Головне-сплатіть таваріщєй-
гарантіями збереження;зв*язків,схем,прав,повноважень,пільг...і двигун працюватиме й далі.
sidor _ 07.05.2015 12:10
IP: 5.45.255.---
kren:
Ольга Панченко:...Я вовсе не против,чтобы Юлия Владимировна остановила Путина, поборола коррупцию,снизила налоги и тарифы и все это за полгода,флаг ей в руки. Но кто же в это поверит.
...системні питання вирішуються тільки системно в рамках ін.с-ми...тобто мається на увазі-орга
нізація.що раніше до діючої с-ми не мала стосунку,а це нонсенс.Юля з тіє ї ж тічки і свого часу,
була вже на олімпі...шо нового вона зможе на тому ж місці,з тими ж богами.
щоби боротися з системою треба знати що це таке.Наприклад – теоретично можна знати як відремонтувати двигун але на практиці у 99,9% "нове обличча" "слюсара" запорить двигун або він запрацює не так і недовго.Ось тоді і просять "дядю Васю" щоб він втрутився і навчив як це робиться.Зауважу,"нове обличча" озброєне надсучасним інструментом а "дядя Вася" – молотком,зубилом та монтіровкой. Як не ЮВТ знати схеми,течії,та підводні камені у української єкономіці.
Ольга Панченко _ 07.05.2015 11:51
IP: 93.78.84.---
kren:
Ольга Панченко:...Я вовсе не против,чтобы Юлия Владимировна остановила Путина, поборола коррупцию,снизила налоги и тарифы и все это за полгода,флаг ей в руки. Но кто же в это поверит.
...системні питання вирішуються тільки системно в рамках ін.с-ми...тобто мається на увазі-орга
нізація.що раніше до діючої с-ми не мала стосунку,а це нонсенс.Юля з тіє ї ж тічки і свого часу,
була вже на олімпі...шо нового вона зможе на тому ж місці,з тими ж богами.
Тієї ж думки.
kren _ 07.05.2015 11:35
IP: 188.0.104.---
Ольга Панченко:...Я вовсе не против,чтобы Юлия Владимировна остановила Путина, поборола коррупцию,снизила налоги и тарифы и все это за полгода,флаг ей в руки. Но кто же в это поверит.
...системні питання вирішуються тільки системно в рамках ін.с-ми...тобто мається на увазі-орга
нізація.що раніше до діючої с-ми не мала стосунку,а це нонсенс.Юля з тіє ї ж тічки і свого часу,
була вже на олімпі...шо нового вона зможе на тому ж місці,з тими ж богами.
Ольга Панченко _ 07.05.2015 11:04
IP: 93.78.84.---
sidor:
А как быть с войной? Как компенсировать то,что она тянет с бюджета.? Вы же всерьез не думаете,что армия полностью на обеспечении волонтеров. Все мы,конечно,помогаем,го это крохи. Так где взять деньги? В Польше первые три года на оплату коммунальных было забито 35%,у нас 20% с учетом субсидий, . При этом Польша не воевала. Забрать деньги у богатых,кто же против,так они же сопротивляются, представьте себе. Сопротивляются с помощью лучших адвокатских контор через суды. На это уйдут годы. Я вовсе не против,чтобы Юлия Владимировна остановила Путина, поборола коррупцию,снизила налоги и тарифы и все это за полгода,флаг ей в руки. Но кто же в это поверит.
kren _ 07.05.2015 10:34
IP: 188.0.104.---
ingul: Господа, пройдёт некоторое время...
...я не оспорюю безумовної важливості виховання людини в...Homo sapiensі і так же як,і ви пере
конаний,що без честі,гідності.совісті не можливе і благородство- (благо народжувати.дарувати).
Такі якості важливі в стосунках особистих,не хочу сказати,що вони не потрібні і в роботі,одначе
вже давно доведено,що на найвищому рівні керівнийтва,визначальними є;-фах.компетенція,
відповідність...тобто якості,здібності...що потребує посада керівника. З того часу,як постала держава,державне управління,політика, (розуміється,що держава існує,взаємодіє,виживає в
оточенні ін.таких же)...і в самій державі з різними;-соціумами,національностями,народностями,
ментальностями,віросповіданнями...доводиться прий мати рішення,котрі аж ніяк не відповідають темі нашого дспуту.От тому в державі є процедура,право.закон,котрими в першу чергу має керу тися посадовець.Краще,коли суддя чинить, по-закону,а не по-совісті.
sidor _ 07.05.2015 09:55
IP: 77.52.21.---
ingul:
sidor:
kren:
Господа, пройдёт некоторое время и вы таки поймёте, что именно совесть, весьма испохабленное коммунистами свойство у ЧЕЛОВЕКА лежит в основе внутренней культуры, влияющей на окружающий мир.
Прочтите любое обращение президента американского к народу и любое обращение снгэвского, в частности нашего мафиози...
уважаемый,да я же не против того,что бы можновладци поступали по совести.Только парадокс – тот,человек,который хотел поступить по совести и по справедливости обгажен стадом с головы до ног и стадо даже сейчас старается плюнуть дерьмом при каждой возможности.И глядя на такую ситуацию неужели вы думаете,что кто-то еще захочет что бы его благими намерениями стадо снова устлало дорогу в его ад?
sidor _ 07.05.2015 09:36
IP: 5.45.255.---
Ольга Панченко:
В данный момент благодаря "ганебному газовому договору" на границе Украины с РФ в поставках газа схем нет.Что далее – эти претензии к нынешнему презику.Именно он заручался перед выборами поддержкой Фирташа в борьбе против ЮВТ. И если вы голосовали за Пэдро (а вы голосовали) значить именно вы и такие как вы и поддержали дальнейшее разграбление государства.
Мадам,я мог бы переслать вам для ознакомления все мои договора с клиентами по среднему классу за 2007-09 год,что бы вы увидели,как "плохо" жилось при премъере ЮВТ.Нынешнее положение -зеркало начала 90-стых -тотальное обнищание населения,стремительное обогащение "избранных".Лично в моем крае такое положение.Вместо того,что бы "отнимать" у богатых кабмин тупо грабит пересичных.если в этом заключаются "рехформы" нынешнего кабмина – то пошел такой кабмин вальсом на цугундер.А если по литературному – это называется геноцид населения.
ingul _ 07.05.2015 06:18
IP: 74.125.18.---
sidor:
kren:
Господа, пройдёт некоторое время и вы таки поймёте, что именно совесть, весьма испохабленное коммунистами свойство у ЧЕЛОВЕКА лежит в основе внутренней культуры, влияющей на окружающий мир.
Прочтите любое обращение президента американского к народу и любое обращение снгэвского, в частности нашего мафиози...
Ольга Панченко _ 06.05.2015 23:33
IP: 93.78.84.---
lohik:
А у Вас голова не забита ничем,просто пустая,мозгов там явно нет,тут и телеящик не поможет.
Ольга Панченко _ 06.05.2015 23:31
IP: 93.78.84.---
sidor:
В любом деле важен результат. Под кормушкой подразумевала не Газпром,а Росукрэнерго,который хоть и ликвидирован,но его владельцы Фирташ,Левочкин остаются в газовых схемах. Скандалов и ухода премьера не дождетесь. А вот отчет прокуратуры не за горами и все сплетни и слухи,которых и Вы соучастник,развеются,как и иллюзии Тимошенко снова войти во власть.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter