Наталя Соколенко Журналістка

''Cтоп цензурі!'' вимагає від власників телеканалів люстрації серед журналістів

24 лютого 2014, 22:09

Журналісти руху "Стоп цензурі!" вимагають від власників телеканалу "Інтер" Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна, а також від Кабміну, Верховної ради України негайного відсторонення від керівництва телеканалами "Інтер" та Перший національний топ-менеджерів, які були провідниками цензури.

Данилевич не має права розповідати новини українцям

Ми заявляємо, що керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна, директор "Національних інформаційних систем" (НІС) Антон Нікітін, директор Першого національного Олександр Пантелеймонов повинні понести особисту відповідальність за трагедію, що забрала життя сотні людей і залишила кількасот скаліченими. У разі, якщо власники телеканалів не зроблять висновків, зокрема й кадрових, із трагедії, частка провини за яку лежить і на їхніх ЗМІ, ми будемо вимушені звернутись до нового складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою щодо позбавлення цих каналів ліцензії.

Дуже сподіваюся, що власники прочитають наше зверення і їхні канали не спіткає драматична доля одного з телеканалів Петра Симоненка) Це – феєрична революційна історія!

"Це експропріація!", – напевно, волає Симоненко

Петро Симоненко через сина володіє холднигом "Гамма-консалтинг", до якого входить телеканал "Вінниччина". Це унікальний телеканал, там виходять унікальні новини. У цих новинах з усього розмаїття політичних партій представлена лише одна – Комуністична партія України. Я добре це знаю, бо роблю моніторинг новин регіональних телеканалів, у тому числі і "Вінниччини". Хоч канал і приватний, його медіаменджери та журналісти не мали права робити випускі з сюжетів суцільно із комуністичної пропаганди і називати це НОВИНАМИ. Бо НОВИНИ мають виготовляти за стандартами: баланс думок і точок зору, зокрема, якщо окрім КПУ нікого в ефірі новин нема, то це – не новини.

Так от, на телеканал "Вінниччина" сьогодні завітали гості із "Правого сектора". Гості сказали приблизно таке: або ви починаєте мовити як Громадське телебачення, або ми припиняємо ваше мовлення. Менеджери думали недовго і вже ввечорі керівник вінницького Правого сектора вийшов у прямий ефір на телеканалі "Вінниччина".

Це ще не все) У підвалі телеконмапнії Правий сектор вирішив зробити собі казарму!

Тому панове Фірташ і Льовчкін, а також Ахметов (в заяві "Стоп цензурі!" є звернення і до нього) звільняєте Безлюдну, Даугалє, Данилевича та інших, або...ну, читайте вище. Це не погроза, бо я не думаю закликати Правий сектор нікоди і, взагалі, не маю ніякого впливу на цю структуру, але така реальність.

Нижче фрагмент регіонального моніторингу із цитатами Петра Симоненка на телеканалі "Вінниччина" та повний текстзаяви "Стоп Цензурі!":

"Типовими сюжетами ТРК "Вінниччина", що мають ознаки замовності, є сюжети, що просувають інтереси однієї політичної сили. Як правило, цією силою є Комуністична партія України. Наприклад, сюжет ТРК "Вінниччина" від 10 грудня:

"Катерина Медвідь, ведуча: Через боротьбу двох олігархічних кланів за хлібні місця, а саме влади й опозиції, наша країна втрачає державність, – заявив лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

Кореспондент: Внутрішні конфлікти не вперше виникають в Україні. Але цього року країна постала перед втратою державності. Це заявив лідер Комуністів Петро Симоненко.

Петро Симоненко, народний депутат України, лідер Комуністичної партії України: "Закінчується рік, і обвал відбувається в економіці. Сьогодні під загрозою організація роботи систем життєзабезпечення, і ви бачите до чого це може призводити. Нагнітається істерія, агресія, екстремізм в суспільному нашому житті, і це вже призвело до кровопролиття".

Кореспондент: Як стверджує головний комуніст країни, сьогодні люди дійсно повстали. Але не за опозицію, а проти бідності. І в цьому КПУ їх підтримує".

Іноді сюжети, ідентичні випущеним ТРК "Вінниччина", розміщують інші ЗМІ, що є непрямим підтвердженням їхньої замовності. Так, два сюжети розміщені також на сайті хмельницького телеканалу. За іронією долі, телеканал називається "Ексклюзив". "Учасники мітингу на підтримку курсу Президента України вимагають від політиків стабілізації ситуації в країні" (ТРК "Вінниччина", 10.12). "Тижнева блокада роботи уряду з боку опозиції може призвести до затримок соціальних виплат" (ТРК "Вінниччина", 12.12)."
Повністю моніторинги читайте тут і на сайті "Телекритика" в розділі "Медаісапієнс"

Журналістів та ведучих телеканалів, зокрема названих вище, а також телеканалу "Україна", що належить Рінату Ахметову, які цілеспрямовано дезінформували суспільство, поширюючи наклепи на учасників мирних протестів та повстанців, закликаємо самостійно прийняти рішення про припинення роботи в ефірі. Зараз, імітуючи жалобу за людьми, на яких ще кілька днів тому виливали бруд, ці ведучі та журналісти ображають пам'ять загиблих.

Водночас закликаємо всі журналістські колективи по всій країні, які зазнавали цензурних утисків, долучитись до цього звернення, висловити недовіру та вимагати від власників звільнення менеджерів, причетних до тиску на них. Разом з рухом "Стоп цензурі!", НМПУ, комітетом Верховної Ради зі свободи слова та інформації вимагати від власників ЗМІ гарантій недопущення цензури в майбутньому та долучитися до розробки механізмів контролю громадськості над редакційною політикою медіа.

Від власників ЗМІ ми також вимагаємо не допускати до телеефіру, сторінок друкованих та відомих інтернет-ЗМІ тих політтехнологів та медійних персон, які систематично поширюють дезінформацію та наклепи, дискредитуючи український протестно-визвольний рух, виступають, фактично, агентами кремлівської або прокремлівської пропаганди, а нерідко задіяні безпосередньо у провокативних діях. На нашу думку, такі особи, як Михайло Погребинський, Олесь Бузина, В'ячеслав Піховшек, Олександр Чаленко, Володимир Скачко, Максим Равреба, Володимир Петров та інші мають стати персонами нон-грата для медійного простору України.

Вимагаємо від власників телеканалів та топ-менеджерів припинити практику надання прямоефірних ток-шоу в "оренду" політичним силам і партіям, унаслідок чого вони перетворились на маніпулятивну гру політтехнологій.

Сьогодні ми маємо шанс розпочати процес очищення медіа, що дозволить нам у майбутньому пишатися журналістської професією. Не змарнуймо його!

Дані мониторингів "Телекритики" читайте тут:

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27825

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27961

http://osvita.mediasapiens.ua/material/26916

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27082

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27718

http://osvita.mediasapiens.ua/material/26748

powered by lun.ua
Коментарі — 66
Igor Zadunajskij _ 26.02.2014 09:24
IP: 213.111.80.---
Треба суворо карата за інформаційну війну проти України!
Vote Vote _ 25.02.2014 22:18
IP: 195.16.77.---
Пролинкуйте: Как разгоняют бунты в США. Или когда власть есть.
Эд Баринов _ 25.02.2014 18:31
IP: 78.111.187.---
Наивный автор: ''Cтоп цензурі!'' вимагає від власників телеканалів люстрації серед журналістів.
А кто задает политику канала, не собственники?
Марсель Камалетдинов _ 25.02.2014 18:03
IP: 212.15.142.---
Написати коментар...Закрыть на ху – й все телеканалы коммунистов и регионов – наступите снова но только не на грабли а на мину!
Ольга Ярош _ 25.02.2014 17:53
IP: 178.93.115.---
Не забувайте і про радіо. Що також мало би нести правдиву інформацію. Новини та передачі "ТрансМ Радіо" в Криму неможливо було слухати всі 3 місяці.
Виталий Ященко _ 25.02.2014 17:50
IP: 37.229.208.---
Этот вопрос для Украины очень актуален. У нас продажных журналистов наверное больше всех (Россию во внимание не берем). За ложь и искажение фактов надо наказывать самым суровым образом, тогда у нас не будет прибежища для Киселевых и иже с ними. Вы посмотрите на изувеченное мировоззрение жителей Крыма и юго-востока.
У меня в городе некоторые жители боятся, что в город ворвутся "бандеровцы" и выгонят их в Россию. А все потому, что российские и местные каналы показывают порнуху местных украинофобов и бывших рыгов и залетных российских "политиков". А когда я настоял на работе что бы они посмотрели 5-й канал, они ужаснулись от того что происходит в стране.
Россия ведет открытую и полномасштабную информационную войну против Украины. И если наши СМИ не будут отвечать на эти происки, мы просто утратим свою независимость от убогости нашего населения.
Тамара Крикун _ 25.02.2014 13:16
IP: 79.140.11.---
Питання підняті в статті надто серйозні і вимагають виваженості, компетентності, прогнозованості. Інформаційна політика держави -це питання національної безпеки України. "Шашкою рубать" тут недоцільно,але наразі дійсно постало питання вирішення нагальних проблем у цьому напрямку.
grancar _ 25.02.2014 11:53
IP: 92.49.254.---
Ну ось ми і почули чергове "нє пущать"! І це викликає певні сумніви. З одного боку, явна тенденційність журналістів певних ЗМІ, яка заслуговує нещадної критики та викриття. З іншого, намагання фізичною забороною вирішити цю проблему. Принцип – не чую, значить цього немає!
Оерім фундаментальних засад журналістики є ще більш визначні ПРАВА ЛЮДИНИ, які надають право і на вираження власної точки зору, за умови, що вона не розпалює міжнаціональної ворожнечі, не пропагує насильство тощо.
Комуністичні ідеї не викликають нічого іншого, окрім сумних думок – це утопічна, зрошена кровю мільйонів ідеологія. Але допоки комунізм не входить до переліку засуджених людством ідеологій (як нацизм та фашизм), він має місце в житті певної частини суспільства. Кажете "Стоп цезурі", а те, що робить Правий сектор (він дійсно багато в чому правИй) це не цензура?
Ярослав Газолишин _ 25.02.2014 11:16
IP: 193.53.89.---
У кожної людини має бути головне – висока моральна відповідальність за власні дії. Люстрація, безумовно, потрібна. Зараз треба діяти миттєво, щоб не втратити країну. Перший національний канал,який існує за кошти платників податків, повинен почати виконувати свою пропагандистську / об'єднавчу в даному разі/ функцію. Покажіть людям Сходу смерті Героїв Майдану,покажіть маєтки януковича,та пшонки. Закликаю організувати на усіх центральних каналах ОДНОМОМЕНТНО /так як це зробили поляки з піснею в підтримку України/ демонстрацію кадрів розстрілу беззахисних людей, гімну духовного змісту, який єднає націю незалежно від релігійного спрямування "Боже,великий,єдиний..." (Н) і т.п.аписати коментар...
Базь _ 25.02.2014 11:10
IP: 195.64.237.---
Молодці!!! Дійте! Телеканали – це велика сила!!! Заставте їх відповісти за зраду! Позор їм! Смерть Небесної Сотні лежить і на них!!!
Bogdan Vehg _ 25.02.2014 10:13
IP: 46.200.252.---
для того, чтобы наводить порядок просто необходимо принять закон

все учредители должны быть только украинские и указаны в каждом СМИ

финанасирование СМИ должно быть прозрачным, запретить иностранное финансирование СМИ
Bafana.Bafana _ 25.02.2014 09:42
IP: 74.125.18.---
Вимагати від Фірташа-Львочкіна відсторонити Безлюдну, звільнити Данилевича і Даугулє за брехню і розпалювання ворожнечі усередині країни, це все одно, як свого часу було б вимагати від Кучми покарати Кравченка і Пукача за вбивство Георгія Гонгадзе.
Наталю, хіба ви не розумієте, де ЗАМОВНИКИ, а де ВИКОНАВЦІ??!!
zrywkoren _ 25.02.2014 09:08
IP: 37.52.28.---
Прежде чем выступать с такими инициативами, следовало переименовать "стоп цензуру" в "да здравствует цензура". Даже шавки Януковича не предлагали подобного, хотя в формате информационной войны брехни хватало с обеих сторон не говоря уже о тенденциозности. Соколенко сама определила "врагов народа", но почему-то ограничилась лишь требованием запрета на профессию. А почему бы их не расстрелять? Майдан бы поддержал! Как в старые добрые сталинские времена, которые похоже возвращаются.
trakt _ 25.02.2014 08:46
IP: 46.201.234.---
uxmal:
Нужна люстрация не только журналистов, но и, скорее, собственников каналов. Кроме того, зафиксировать законодательно основы сбалансированной журналистики, если нарушаются, то отзывать лицензию
Згоден з uxmal.
У журналістів руху "Стоп цензурі!" якийсь викривлений, холопський світогляд. Можливо просто тому, що вони звикли лизати халяви багатіям, бо якісь багатії, в тому числі можливо, і ці власники телеканалів, надавали їм якісь гранти. Це ж треба додуматись, що власники ні в чому не винні, а винні у всьому лише журналісти найняті цими власниками!
Костянтин Матвієнко _ 25.02.2014 08:43
IP: 37.73.194.---
"Стоп цензурі", "Чесно","Новий громадянин" являють собою утилізаторів грантів. Люстрацію слід застосувати й до них.
Александр Яценко _ 25.02.2014 02:18
IP: 109.87.95.---
интересно, может быть журналисты займутся вопросом – а с чего это Наталья Соколенко желает утопить пару центральных каналов? и кому это выгодно.
))
или уже никто не рискнет, опасаясь стать следующим в списке?
Татьяна Бочарова _ 25.02.2014 02:17
IP: 188.247.103.---
" Якщо регіонали справді хочуть єдності країни, нехай їдуть у Крим і на Схід й переконують мешканців. Інакше це виглядає, ніби вони чекають на дії Росії. Сьогодні ви можете довести, що ви за єдину країну. Можете спокутувати свою провину перед народом" – вот умная мысль, завтра пусть до обеда голосуют по регламенту и ригов – в командировку на юго-восток, пусть там Ефремов расскажет, что янык виноват, они от него отказались, что гарант сволочь, там народонаселение этого не знает, рыбак пусть доложит, что в него никто не стрелял, и он любит майдан, чечетов – что люди имеют право на протесты (типа он передумал, а что -хочу даю слово,хочу забираю) и вместе с ними первый канал и интер, с настоящими видео о героях! к этим задурманенным гражданам Украины, которые только Киселева и слушают! Кстати и рассажкт, что на заседании Общественной коллегии по жалобам на прессу ad hoc признали программу Киселева о разгоне украинского Евромайдана "прямой дезинформацией Вот это работа и будет результат
Pokemon9 _ 25.02.2014 01:44
IP: 178.74.192.---
татьяна ляшева:
А как удобно: никаких аргументов приводить не надо. Просто сказать: "це наклеп на мирних учасників протестів" – и никогда не допускать в эфир и на страницы медиа. Дискуссии быть не должно. Потому что в дискуссии нужны факты и аргументы, с которыми у Соколенко и компании – напряженка. Вот так развивается демократия, свобола выражения взглядов, мыслей и оценок... Вполне по-европейки.
Аргументы в наш век привести легче легкого. Запись эфира, который любой может оценить так как видно когда на черное говорят белое и наоборот, когда делают монтаж или специально умалчивают и перекручивают неудобные факты.
Redback _ 25.02.2014 01:38
IP: 74.125.181.---
Александр Яценко:
hot111:, и еще – если вы равняетесь на коммунистов (что похвально и радует) – то перестаньте лить на них грязь. Уважайте Сталина и Ленина.
Это будет честно
Может ещё Чикотило зауважать? Ведь он на фоне первых двух просто гуманистом выглядит.
Светлана Александрова _ 25.02.2014 01:21
IP: 93.75.8.---
Я вважаю, що канали Інтер та інші вищезгадані повинні нести повну відповідальність за непрадиву інформацію, що призвела до кровопролиття. Крім цього, тими наклепами, що на протязі 3-х місяців ці иедіа зомбували свою аудиторію, розпалювалася ворожнеча та ненависть між громадянами України з різних регіонів. А це може привести до подальшого розколу України. Вважаю, це взагалі злочин, який має бути відповідно покараний!
Також вважаю, що треба поширити цей лист всіма ЗМІ. Такі дії насправді приводять до наслідків, не менш трагічним, ніж збройні вбивства. Вони не такі наявні, але радіус поразки в рази більший.
Igor Ovchar _ 25.02.2014 00:57
IP: 109.229.20.---
Офіційний статус БХ "брехливий холуй" їм необхідно офіційно присвоїти. І цього буде досить
hot111 _ 25.02.2014 00:51
IP: 46.175.22.---
Александр Яценко:
hot111:, и еще – если вы равняетесь на коммунистов (что похвально и радует) – то перестаньте лить на них грязь. Уважайте Сталина и Ленина.
Это будет честно
Мій прадід комуністів годував землею в 33 році.Така правда.
hot111 _ 25.02.2014 00:50
IP: 46.175.22.---
Александр Яценко:
Так чья была власть у комунистов?
Народная или Советов?
А ну-ка просветите.
Александр Яценко _ 25.02.2014 00:49
IP: 109.87.95.---
hot111:, и еще – если вы равняетесь на коммунистов (что похвально и радует) – то перестаньте лить на них грязь. Уважайте Сталина и Ленина.
Это будет честно
123456 _ 25.02.2014 00:49
IP: 77.87.36.---
цензура это предварительное согласование содержания. свобода слова и свобода лжи разные вещи. от министерства пропаганды нужно выбрать самую одиозную личность, так же как от министерства юстиции, сбу, мвд, армии – всех судить военным трибуналом и повесить. нюрнбергский трибунал задал международные правила на десятилетия
Aтака Путіна1160 Уряд реформ369 Корупція1246 Україна та Європа1016 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter