18 березня 2020, 13:56

Кого найбільше зачепить пандемія коронавірусу або про кого ми забули?

В умовах світової пандемії, яка щодня змушує нас боятися за своє життя та за життя наших близьких я хочу наголосити, що є речі страшніші за коронавірус, бо рак не пішов на карантин!

Вірус COVID-19 – це дійсно дуже серйозний виклик нашому суспільству, але я пропоную згадати статистику виживаності онкохворих і порівняти її з коронавірусом.



З діагностованих окнопацієнтів в Україні помирає фактично кожен другий. Тобто 47,76% людей, яким діагностували рак лише у 2018 році в Україні вже померли, тоді як смертність від пандемії коронавірусу, яка охопила світ за останні 3 місяці складає 3,92%. Так, ми не володіємо фактами за рік, але цього більш, ніж достатньо, щоб зрозуміти виживаність.

В Україні все ще близько 1 500 000 хворих на рак.

В теперішніх умовах онкопацієнти особливо вразливі і їм страшно. Страшніше, ніж здоровим, не лише тому, що курс долара змінюється і автоматично зростають ціни на ліки від онкології, але і тому, що вони потрапляють в зону ризику, хоча в ЗМІ, в основному, пишуть лише про літніх людей і не особливо афішують, той факт, що онкохворі також знаходяться в тій самій зоні ризику.

Знаю з власного досвіду, що внаслідок усіх хіміо- і променевих терапій імунітет онкопацієнта падає до нуля, тому вірогідність захворіти на COVID-19 у онкохворих суттєво більша, ніж у пересічного громадянина.

"У групи ризику заразитися коронавірусом входять:

- Пацієнти з онкогематологічними захворюваннями

- Пацієнти, які проходять хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку

- Пацієнти зі значним імунодефіцитом

Крім того, як зазначає лікар-онколог, коронавірус є дуже небезпечним для пацієнтів з неходжкінською лімфомою, хронічним лімфолейкозом, гострим мієлолейкозом, гострим лімфобластним лейкоз, множинною мієломою. Також у групі ризику знаходяться ті, хто перебуває в процесі терапії будь-якого виду раку, і пацієнти після трансплантації кісткового мозку

У дослідженні китайських вчених, яке було опубліковано в науковому журналі The Lancet, вказується, що великий ризик зараження існує не тільки для тих пацієнтів, які перебувають у стані боротьби з онкологією, але також і ті, хто успішно пройшов лікування, і поборов хворобу. Ці категорії більш чутливі не тільки до коронавірусу, але і до різних ускладнень після захворювання." (джерело).

Окремий допис на цю тему 17.03.20 зробив головний лікар Національного Інституту Раку Андрій Безносенко на своїй сторінці у фейсбуці.



Прочитати весь допис можна за цим посиланням.

Бізнес і соціальна відповідальність

На жаль, лише дуже незначна частина українського бізнесу достойно і адекватно відреагувала на ситуацію, що склалась з коронавірусом в Україні. Так, компанія Нова Пошта однією з перших показала приклад і 15.03.20 заявила, що виділить 25 млн грн на закупівлю необхідного обладнання та матеріалів для лікарень.

Станом на 17.03 Нова Пошта вже закупила і передала одній із полтавських лікарень:

- мобільний рентгенографічний апарат

- апарат УЗД

- біохімічний автоматичний аналізатор

- апарат для проведення мембранного плазмоферезу

- діагностичні набори для біохімічного аналізатора

- монітори пацієнтів поліфункціональні з неінвазивним вимірюванням гемодинаміки

- апарати ШВЛ

Сім'я ресторанів Діми Борисова, яка об'єднує понад 30 різних за концепцією та настроєм закладів, а також різноманітні партнерські проєкти в Україні та далеко за її межами офіційно пішла на карантин. Проте, це не заважає їм продовжувати годувати військових в госпіталях, підтримувати фонди, які готують обіди і продуктові набори для малозабезпечених людей похилого віку.

Народний депутат та фронтмен гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук виділив 1 000 000 млн грн власних коштів на допомогу обладнанням опорним лікарням Львівщини та Одещини.

Мережа побутово-господарських магазинів "Епіцентр" спрямовує 1% від обороту на закупівлю медичного обладнання та засобів захисту. Працюючи у штатному режимі вони розраховують щомісяця направляти на допомогу країні 40-50 млн грн. Крім того, було закуплено 100 апаратів штучної вентиляції легенів і передано в лікарні країни.

Це далеко не весь перелік бізнесу, який долучився до боротьби з COVID-19 на даний момент. Проте цікавим залишається факт, що головний авіаперевізник країни компанія МАУ, чиє горе і біль у зв'язку із втратою 08.02.20 цілого екіпажу біля Тегерану, нещодавно переживала вся країна, в кілька разів підняв ціни на авіаквитки для українців, які мали рівно три дні, щоб повернутися додому.

Все вищеперелічене – це просто зібрані докупи факти і кожен сам вирішує, де біле, а де чорне і яка пандемія кому страшніша.

Особисто я вважаю, що зараз чудовий час для того, щоб зрозуміти хто є хто насправді, але найголовніше – не забувати і потім, адже одна з найбільших вад українців – дуже коротка пам'ять. Ми погано пам'ятаємо не лише всесвітню історію, свою власну історію, але і події останніх років. Дуже швидко забуваємо як хороше, так і погане.

За 6 років ми вже звикли до того, що в країні щодня іде війна, і до раку звикли також, але досі не навчилися з ним боротися, досі не знаємо куди бігти і що робити в першу чергу, коли це стосується наших родичів, друзів та близьких, бо щоразу думаємо: "Рак це дуже страшно, але мене омине". Не омине. Рано чи пізно це торкнеться кожного.

"А що Я можу зробити?"

Так вже склалося, що у такий показовий і досить непростий для нас усіх час ми разом з командою проєкту "Я, Ніна" запустили дещо нове – Фундацію #ВАРТОЖИТИ. Я хочу закликати українців не лише в Україні, але й за кордоном стати нашими партнерами, долучитися до запуску Фундації і допомогти нам реалізувати наші перші проєкти, про які я розповім нижче, задля того, щоб пізніше ми змогли допомогти іншим.

Про Фундацію #ВАРТОЖИТИ

В процесі організації численних соціальних ініціатив в рамках проєкту "Я, Ніна" ми зрозуміли, що можемо і хочемо робити більше, адже впродовж своєї власної діяльності проєкт "Я, Ніна" зіткнувся з великою кількістю запитів на допомогу та підтримку не лише від різних соціальних ініціатив та проєктів, але і від самих онкопацієнтів, які потребують такої допомоги, порад та підтримки.

Так виникла ідея створення Фундації #ВАРТОЖИТИ.



Мета Фундації #ВАРТОЖИТИ втілити у життя власні проєкти, а також знаходити та акумулювати благодійні кошти, залучені від бізнесу та фізичних осіб шляхом прозорого розподілу між іншими соціальними ініціативами, пацієнтськими організаціями та проєктами, які лише починають свою діяльність або вже активно діють та втілюють свої проєкти в сфері онко.

Стартувати ми хочемо з власних проєктів, які плануємо втілити в життя вже цього року:

1. CALL-ЦЕНТР психологічної підтримки для онкохворих та їх близьких

2. Облаштування та запуск кафе, в якому будуть працювати люди з діагнозом "рак"

3. Індивідуальні гранти на профільне стажування для лікарів-онкологів за кордоном

Хочу закликати бізнес долучитися і допомогти нам втілити надважливі проєкти та соціальні ініціативи, адже пандемія раку набагато страшніша за пандемію коронавірусу і від неї, на жаль, карантин не допоможе.

Детальніше про можливі формати колаборації з бізнесом описано за цим посиланням.



"Скажи, ЯК я можу тобі допомогти?"

Рак застає нас зненацька. Ми часто чуємо про нього в ЗМІ, від друзів і знайомих, але коли це неочікувано торкається нас особисто, ми усвідомлюємо, що абсолютно не готові до цього. Ні фізично, ні психологічно, ні матеріально.

Як повідомити близьким і друзям якщо це сталося з вами? Що робити і куди бігти в першу чергу? Як допомогти людині, хворій на рак? Як висловити співчуття та / або підтримку і чи варто це робити? Як знайти сили боротися і жити далі?

У онкопацієнтів та їх близьких виникає безліч запитань, на які дуже складно знайти відповідь самотужки. В Україні катастрофічно бракує програм психологічної допомоги тим, хто тільки починає свою боротьбу, або лікується давно і вже втрачає надію.

Так виникла ідея проєкту, який у 2020 році планує втілити в життя Фундація #ВАРТОЖИТИ, а саме кол-центру психологічної допомоги онкохворим та їх близьким. Будь-хто, хто потребує такої підтримки, зможе зателефонувати в наш кол-центр і отримати фахову консультацію одного із шести штатних онко-психологів. Хочу наголосити, що це не просто психологи, а саме онко-психологи, які будуть надавати фахову підтримку і працюватимуть в офісі щоденно, щоб бути доступними з 8:00 до 23:00.

Детальніше про проєкт можна прочитати за цим посиланням.

"У вас температура?"



"Пані, може у вас температура? Це нічого, ми можемо перенести запис на інший день", – запропонувала мені працівниця манікюрного салону, з підозрою і неприхованою відразою поглядаючи на мою лису голову, що виднілась з-під капюшону худі.

Одна з найбільших проблем, з якими я особисто зіткнулася під час проходження курсу хіміотерапії – несприйняття онкохворих в нашому суспільстві. Людина з раком в уявленні багатьох – це ходячий труп. Ба більше, левова частка людей все ще вважає, що раком можна заразитись через їжу, обійми або просте потискання рук. Через необізнаність такі люди всіляко уникають контактів з людьми, хворими на рак.

Тотальна неосвіченість і відсутність культури поводження з онкопацієнтами призводить до того, що люди, які мають такий діагноз, але при цьому є повністю дієздатними, не можуть влаштуватись на роботу, бояться розповісти про це друзям, терплять дискримінацію і навіть приниження.

Однією з таких онкопацієнток є Наталя Барська – мешканка м. Хмельницький, з якою ми познайомились восени 2019. Останні 7 років Наталя бореться з агресивною формою раку. Попри те, що 80% органів вже метостазовано, вона нікому не жаліється, а живе більш повноцінним життям, ніж переважна частина людей в нашій країні, а ще вона дуже смачно готує. Разом з Наталею ми придумали ідею кафе, в якому можуть працювати жінки та чоловіки, які знаходяться на стадії лікування раку або вже побороли хворобу.

Таких як Наталя – тисячі: готових стати до праці, попри діагноз, з величезним бажанням бути потрібними, мати заради чого жити.



Так виникла ідея облаштувати кафе, в якому працюватимуть онкопацієнти. Створенням такого кафе ми не лише допоможемо людям з діагнозом "рак" влаштуватись на роботу, повернутись до активного життя, працювати в колективі однодумців, а й знову і знову, будемо нагадувати суспільству, що ці люди не становлять для нас жодної загрози. Що раком неможливо заразитись. Ніяк.

Ми мріяли відкрити Особливе кафе в м. Хмельницький. Мер міста ще у 2019 році допоміг з приміщенням, Наталя встигла відкрити Громадську Організацію "Життя в діагнозі", перше обладнання вже поїхало до Наталі від наших друзів, проте сталося не так, як гадалося. Стан здоров'я Наталі сильно погіршувався і за першої нагоди Наталя переїхала в Іспанію, де зараз і лікується.

Попри невтішні прогнози лікарів щодо здоров'я Наталі і неможливість реалізувати Особливе кафе в Хмельницькому, ми не плануємо відкладати в довгий ящик цей проєкт і хочемо звернутися до мера Києва Віталія Кличка по допомогу з приміщенням для Особливого кафе і кол-центру.

Проєкт Особливе кафе буде реалізовано в колаборації з комадою архітекторів NUMO BURO, українським виробником меблів Custom Objects та Borysov Academy & METRO Academy, які вже засвідчили свою готовність долучитися до проєкту pro bono.

Концепція Рro bono (лат. Pro bono publico – для загального блага) – це безкоштовна професійна та експертна допомога для загального блага.

Детальніше про проєкт можна прочитати за цим посиланням.

Особливе кафе стане місцем, в якому не лише будуть гарантовано смачно годувати, бо Діма Борисов і його команда просто інакше не вміють, але і місцем, де лікарі-онкологи зможуть проводити свої зустрічі, обмінюватися досвідом, де пацієнтські організації такі, як Афіна. Жінки проти раку, Soul Sisters – простір канцеросвіти та підтримки, Фонд паліативної допомоги ЛаВіта та інші зможуть зустрічатися і проводити свої навчальні і не тільки програми.

Прибуток з Особливого кафе за принципом Urban Space 100 та Urban Space 500 буде спрямовано на реалізацію інших проєктів Фундації #ВАРТОЖИТИ та дотичних ініціатив.

"Надсучасне медичне обладнання припадає порохом, тому що ми не вміємо ним користуватись"

Сьогодні існує велика кількість соціальних ініціатив та фондів, які допомагають розвивати сферу охорони здоров'я в Україні. Завдяки їх роботі, лікарні отримують дороговартісні апарати та медикаменти, АЛЕ НЕ навички їх використання.

В медицині велику роль грають деталі та підходи, саме тому надзвичайно важливим є розвиток і навчання фахівців, які будуть використовувати новітнє обладнання та медикаменти. Особливо це стосується спеціалізованої ланки, зокрема онкології, де неможливо обійтись без високотехнічного обладнання.

Фундація #ВАРТОЖИТИ фінансуватиме тренінги, майстер-класи та програми стажування в зарубіжних медустановах українським медпрацівникам, фахівцям в сфері онкології. Це програма індивідуальних грантів для лікарів-онкологів.

Детальніше про проєкт можна прочитати за цим посиланням.

Це лише перші три великі проєкти, над якими вже ведеться активна робота команди з десяти людей Фундації #ВАРТОЖИТИ.



Надалі, Фундація #ВАРТОЖИТИ планує розширювати свою діяльність, працювати в сфері онко і підтримувати:

- Соціальні ініціативи, пов'язані з інформуванням населення щодо профілактики онко та онконастороженості

- Продовжувати самостійно та з допомогою активістів та інших соціальних ініціатив впливати на реформи в системі охорони здоров'я

- Аналізувати і простими словами пояснювати людям законопроєкти, які стосуються сфери онко

- Підтримувати наукові дослідження в сфері онко (розробка ліків, методів лікування, закупівля спеціалізованого обладнання)

- Співпрацювати з IT-компаніями (статистика у сфері онко в Україні, тощо)

- Інфраструктурно підтримувати та брати участь у створенні хоспісів в Україні

- Підтримувати та реалізовувати паліативні програми

- Освітні програми в сфері онко

- Програми психологічної допомоги онкопацієнтам та їхнім родинам

- Продовжувати популяризовувати систему донорства в Україні

Хто все це буде фінансувати?

Фундація #ВАРТОЖИТИ не має постійного джерела фінансування. Саме зараз відбувається активна комунікація і налагодження співпраці з кількома представниками бізнесу та фізичними особами, які вже виявили бажання долучитись до втілення вищезгаданих проєктів, проте ми досі не маємо жодного підтвердження і зв'язку з кризою, яка насувається, сподіваємось, лише на допомогу доброчинців фізичних осіб.

Наша команда зараз складається з 10 людей. Ми працюємо без вихідних для того, щоб всі наші ініціативи стали можливими. Для старту нам потрібно зібрати 1 000 000 грн і саме для цього 6 березня ми запустили грандіозний благодійний марафон #ВАРТОЖИТИ.

Кожен бажаючий незалежно від місця проживання може долучитись до збору коштів і автоматично стати учасником розіграшу 250 цінних подарунків на загальну суму у понад 150 000 грн! А 19 березня, о 13:00, в прямому ефірі одночасно на своїй Facebook сторінці та на моєму особистому ютюб каналі я оголошу 250 переможців благодійного марафону.

Для участі у благодійному марафоні необхідно перейти за цим посиланням http://vartozhyty.com.ua/marathon і внести суму у розмірі 200 грн один або більше разів. Взяти участь у благодійному марафоні можуть українці по всьому світу. Ми можемо приймати платежі із-за кордону також як у якості благодійних внесків, так і в якості донейтів в рамках марафону #ВАРТОЖИТИ.



Чим більше внесків в рамках благодійного марафону #ВАРТОЖИТИ ви зробите – тим більше у вас буде шансів виграти не один подарунок.

Проте, справа ж не в подарунках, правда? Кожен ваш внесок – це безцінна допомога Фундації #ВАРТОЖИТИ і можливість втілювати надважливі соціальні ініціативи та проєкти в життя, а в наших планах їх чимало.



На даний момент вже зібрано 243 534 грн від 716 благодійників, а подарунків у нас, нагадую аж 250. Це означає, що фактично кожен другий може виграти. А якщо зробити внесків більше, ніж один, то і шансів виграти подарунки стає теж більше.

Ми неймовірно вдячні усім друзям і партнерам з великого, малого та середнього бізнесу, які радо зголосились взяти участь у нашому благодійному марафоні і надали свою продукцію чи послуги у якості подарунків. Разом нам вдалося зібрати 250 подарунків на загальну суму у понад 150.000 грн. Це величезний приклад, як спільними зусиллями бізнес може співпрацювати з дієвими фондами і допомагати чим може.

ОСЬ ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПОДАРУНКІВ, ЯКІ МОЖНА ВИГРАТИ НА БЛАГОДІЙНОМУ МАРАФОНІ:

- Сертифікат на романтичний вікенд на двох, а також сертифікат для двох на спа-процедури у відпочинковому комплексі Edem Resort Medical & Spa



- 10 прикрас від Ювелірного Дому ZARINA. Нагадую, що купуючи будь-яку прикрасу в Ювелірному Домі ZARINA, використайте промокод YANINA і отримайте гарантовану 5% знижку. 7% з продажу кожної прикраси "ZARINA" перерахує на реалізацію проєкту "Я, Ніна".

- Радіостанція Jazz Radio дарує 1 квиток на київський концерт легенди рок-н-ролу Ленні Кравіца.

- 2 квитки на концерт "VIVALDI. Пори року", а також 4 квитки на шоу The Illusionists у Києві "Direct From Broadway" – найуспішніше шоу в історії Бродвею, що б'є рекорди по всьому світу від національного квиткового оператора KARABAS.

- 2KOLYORY дарує дві вишиті сукні, одну блузу і подарункові сертифікати на 3000 грн та на 1000 грн.

- ETNODIM дарує ексклюзивне плаття і 2 сертифікати номіналом 3000 грн кожен.

- 2 сертифікати номіналом 2000 грн на експрес фотодень в раю для дівчат від Oh My Look.

- Lavina Music надає 20 дисків з альбомом "Піраміда" гурту "Друга Ріка". Окрім того, у вас буде можливість виграти різноманітний мерч від гурту "Друга Ріка" – 4 круті футболки і 2 бананки.

- 5 фестивальних абонементів, 5 шоперів та 5 пляшок від Одеського міжнародного кінофестивалю.



- 3 книжки "Я, Ніна" з автографом від Яніни Соколової, 3 чашки, 3 значки, 1 пару шкарпеток "Я, Донор" та #ВАРТОЖИТИ і 3 шопери від проєкту "Я, Ніна" та фундації #ВАРТОЖИТИ.

- Леся Патока та NAGOLOVY дарує ексклюзивний вишуканий головний убір ручної роботи.

- Школа екранних мистецтв Screen School надає свій мерч: 2 шопери і 5 блокнотів.

- 2 футболки з лого фестивалю від команди "День Вуличної Музики".

- Інтернет-, а віднедавна і телевізійний проєкт Яніни Соколової "Вечер с Яниной Соколовой" надає: 2 маски для сну, 2 блокноти і 3 футболки.

- Фотографиня проєкту "Я, Ніна" Анастасія Рожинська дарує сертифікат номіналом 4500 грн на 2-х годинну фотосесію у фотостудії Folga Studio.

- Kyiv Music Days надає 4 абонементи на конференцію концертної індустрії.

- 5 авторських книг "Зваблення їжею" від Євгена Клопотенка і сертифікат на романтичну вечерю у своєму ресторані української кухні "100 років тому вперед".

- Для тих, хто не уявляє свого життя без книжок, видавництво #книголав дарує 4 книги, які стають хітами українського ринку: Ірена Карпа "Добрі новини з Аральського моря", Дмитро Кулеба "Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот"; Марк Лівін, Катерина Бабкіна "Сила дівчат"; Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак "Travelbook. Ukraine".

- Святослав Вакарчук дарує унікальний диск на вінілі свого проєкту "Брюссель".

- 2 квитки на Великий Вечір з Яніною Соколовою у Києві від SIVAK.Concert agency.

- Український мас-маркет жіночого одягу MustHave надає елегантну сукню-жакет з колаборації MustHave & FROLOV із найзатребуванішим українським дизайнером Іваном Фроловим, стильний жакет та 3 сертифікати номіналом 1000 грн.

- Видавництво найкрасивіших дитячих книжок "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" дарує набір книг про Гаррі Поттера, "Шерлок Голмс" у двох томах та "Нова Радість стала" з українськими колядками.

- 6 боксів з кольоровими шкарпетками від Dodo Socks.

- 16 наборів яскравих шкарпеток від Griffon Socks.

- Творча майстерня керамічних виробів "Зірка з неба" дарує 3 вази ручної роботи.

- Український виробник ідейних подарунків з принтами кращих українських дизайнерів Gifty надає 2 планери "Гусь організований" для тих, хто цінує гумор і 4 стильних сумки-шопери.

- CDD Jewelry дарує вишукану срібну каблучку, в якій поєднується мінімалізм та параметричний дизайн.



- 10 книг від поета Івана Якімова

- 3 сертифікати номіналом 500 грн на будь-яку послугу у салоні Balls Barbershop.

- 5 книг Марисі Нікітюк "Можливо, завтра", 5 книг Любка Дереша "Спустошення" і 3 книги Бернардо Ачаґа "Мемуари корови" від "Видавництво Анетти Антоненко".

- Центр сучасного мистецтва ДАХ надає подарунки для справжніх меломанів – вініли, диски та мерч від фрік-кабаре "Dakh Daughters": альбом "IF" 4 диски, альбом "AIR" 3 диски і 3 вініли, футболка "DD Freak Cabaret". Від нереальних "DakhaBrakha": альбом "шлях" 2 вініли і 5 дисків, 5 дисків "The Best", 4 "на межі", 5 "light", 5 "шлях", 2 футболки "DakhaBrakha 5 років на творчій ниві".

- Визнаний геній української сатири Лесь Подерв'янський дарує свої книги "Фаскінейшен оф зе івнінг" і "Таинственный Амбал".

- Мережа автозаправних комплексів KLO надає 6 сертифікатів на паливо номіналом 500 грн.

- Бренд срібних прикрас з сучасним дизайном в мінімалістичному стилі Minimalist Jewelry дарує 4 елегантні підвіски на ланцюжку.

- Ювелірний бренд DARI Jewelry надає 3 оригінальні срібні прикраси і 2 сертифікати номіналом 600 грн.

- Благодійна київська барахолка КУРАЖ дарує свій яскравий мерч: 3 стильні рюкзаки, екосумку і портативне сідельце.

- Український бренд Saga Pottery дарує оригінальну керамічну тарілку ручної роботи і 2 набори з блюдця і чашки.

- "Кераміка сім'ї Троць" надають тарілку ручної роботи у гуцульському стилі.

До літа лікарі обіцяють вигадати вакцину від Coronavirus COVID-19, проте вакцини від раку як не існувало, так і не існує досі. Саме тому я хочу нагадати кожному, наскільки його допомога є важливою.

- Я хочу ще раз запросити до участі в благодійно марафоні кожного окремого українця #ВАРТОЖИТИ і закликати до 10:00 19.03.20 зробити 1 або більше донейтів на суму 200 грн за цим посиланням:

http://vartozhyty.com.ua/marathon

- Якщо ви фізична особа і не хочете брати участь у марафоні допомогти у будь-який час зручним способом можна за цим посиланням:

http://vartozhyty.com.ua/donate

- Хочу також ще раз особисто запросити до співпраці з Фундацією #ВАРТОЖИТИ представників бізнесу, адже тільки спільними зусиллями ми можемо забезпечити гідне життя онкохворим у нашій країні! За цим посиланням можна почитати пропозиції та ідеї для колаборацій з бізнесом: http://vartozhyty.com.ua/business

Оскільки Фундація #ВАРТОЖИТИ не має на даний момент не те що постійного – ніякого джерела фінансування, ми щиро сподіваємось на вашу допомогу, друзі.

Для вдалого старту нам необхідна ваша підтримка.

Запрошуємо активно долучатися до нашого благодійного марафону за посиланням:

http://vartozhyty.com.ua/marathon

Ваші ідеї, зауваження та пропозиції пишіть нам на пошту vartozhyty@gmail.com

Ми обов'язково всім відповідмо.

Підписуйтесь на Фундацію #ВАРТОЖИТИ

- у фейсбук

- в інстаграм

- в телеграм

і давайте допомагати разом, бо #ВАРТОЖИТИ.

ЯКЩО СЬОГОДНІ НІЧОГО НЕ ЗРОБИШ – ЗАВТРА НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ

Грудень – місяць, коли кожен з нас подумки чи вголос підбиває підсумки року, що минає. У цьому блозі я розповім про найбільші перемоги та здобутки нашої команди в сфері онкології за 2020 рік...

Коли щастя – найкращі ліки!

В умовах карантину, коли культурне дозвілля неможливо організувати у вигляді походу в театр, кінотеатр, на концерт або на презентацію книги улюбленого автора, дуже важливо зберігати єдність...

Неможливо купити кров, якщо її немає

Одна кроводача потенційно може врятувати 3 життя. Станом на 13 квітня 1149 життів вдалося врятувати завдяки проєкту #таксідлядонора, який спільними зусиллями започаткувала Фундація #ВАРТОЖИТИ разом з ДонорUA, як альтернативу нашим щомісячним Red Brunch задля того, щоб жоден українець не помер від нестачі донорської крові або її компонентів...

Кого найбільше зачепить пандемія коронавірусу або про кого ми забули?

В умовах світової пандемії, яка щодня змушує нас боятися за своє життя та за життя наших близьких я хочу наголосити, що є речі страшніші за коронавірус, бо рак не пішов на карантин! Вірус COVID-19 – це дійсно дуже серйозний виклик нашому суспільству, але я пропоную згадати статистику виживаності онкохворих і порівняти її з коронавірусом...

Репресії та біль замість здорового глузду

Чому "антинаркотичний" проект закону лише погіршить ситуацію із наркотиками та примусить хворих страждати ще більше? Залежність від незаконного вживання психоактивних речовин – це проблема, яку в народі називають "наркоманією"...